Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204164 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #585 on: 01 July 2020, 18:51 »
Ok, asa o sa fac! Incerc sa il termin cat pot de repede! Nu mai ma uit la nimic altceva
 

Offline RaijinRoh

Ultimul serial vazut
« Reply #586 on: 02 July 2020, 13:28 »
Iti sugerez sa te uiti numai la el pina-l termini. Daca faci fo' saptamina-doua pauza si-l reiei o sa ai ceva probleme de adaptare.
Eu deja la sezonul trei sunt in pom dupa pauza de un an sau cit dreq a trecut de la sezonul 2.

da la fel mi s-a intamplat si mie, parca la season 2 nu am avut probleme asa mari cred ca din cauza ca era un vector si in 3 au facut o matrice
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #587 on: 02 July 2020, 16:35 »
Reusiti sa-l urmariti fara diagrama d'aia pe perete, cum fac detectivii in filmele americane ca sa lege povestile intre ele? :)
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #588 on: 02 July 2020, 19:42 »
Reusiti sa-l urmariti fara diagrama d'aia pe perete, cum fac detectivii in filmele americane ca sa lege povestile intre ele? :)

E in memorie :D

Dar nu intotdeauna e completa.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Gsg9

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #589 on: 03 July 2020, 17:15 »
Shnițel

Shpițel

Shprițer

Actually Shtisel - https://www.imdb.com/title/tt3069894/ 

2 serii quite OK despre evrei din astia mai dedicați

Actually pretty good, sa zicem de un 8 asa

Bine facut, actori buni, personaje interesante, are si umor, rad ei de ei insusi in persoana si de obiceiurile lor, te uiți si te minunezi...

S-au cacanarit pe dumnealor pana s-au ințeles la preț pentru seria a treia, deh, evrei...

Si pana s-au negociat ultimii shekeli si sa inceapa filmarile i-o pavit Covidul, dar cica se va face si seria a treia...someday...
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #590 on: 07 July 2020, 12:04 »
The Capture.
Un serial cinstit marca BBC. Mai am ultimul episod de vazut.
Nu te tine cu inima la gura, nu e spectaculos/inedit dar e corect filmat/jucat/regizat/scris/etc.
Idee interesanta, ceva rasturnari de situatie, l-am urmarit cu placere.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #591 on: 13 July 2020, 10:41 »
Doua fantasy k-drama  pe netflix. Ambele destul de reusite. Chiar le ies binisor genul asta de seriale. Ceva comedie, ceva drama, multa naivitate si mai asa, la sentiment.
Ca de obicei chimia personajelor e elementul forte ... si reuseste sa te faca sa iti pese de ceea ce se intampla pe ecran.

Live up to your name
Mystic pop-ip bar.

Ambele in jur de 8.
« Last Edit: 13 July 2020, 10:46 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #592 on: 16 July 2020, 11:23 »
Dark ultimul sezon - cel mai slab din cele 3 fiindca parca au abuzat si repetat la infinit ceea ce parea interesant din primele 2 sezoane; a fost si amuzant intr-un fel, la fiecare 10 minute venea cate un personaj cu "i know how to fix this" si apoi se minteau si se tradau intre ei :)); finalul poate ca a parut ok dar alea 2-3 fraze ale claudiei de la inceputul ultimul episod se pisa pe tot ce s-a intamplat restul serialului :))
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #593 on: 16 July 2020, 11:57 »
Carnival Row.  6/10 Abandonat prin episodul 5. Un fel de steampunk fantasy+detective story, distrus de woke politics. Din perspectiva efectelor,vizual cum ar veni,arata foarte bine,altfel degeaba il are pe Orlando Bloom, peste tot e plin de tot felul de tampenii politizate,ca nah, nu se putea altfel.
Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #594 on: 18 July 2020, 14:39 »
Perpetual Grace Ltd? Anyone?
Văzut primele două episoade (că atât am găsit tradus) și pare al dreq de promițător. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #595 on: 18 July 2020, 17:32 »
Baaai ce bine ca ai scris de el, pare meserie. :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #596 on: 18 July 2020, 22:50 »
Mie mi-a plăcut Babylon Berlin. Kinky, dar serios.

Spre un 8 bate dpmdv.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #597 on: 19 July 2020, 09:08 »
inca o kdrama: black. e cam messy si confuz, trebuie ceva atentie. mai ales primele episoade. dar devine din ce in ce mai bun spre final si totul se incheaga.  cam 7.5 per total.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #598 on: 02 August 2020, 09:48 »
Umbrella academy sez 2, cam la jumatate. Imi place. Mai mult clar decat doom patrol.

Si are si un soundtrack FOARTE bun ..
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #599 on: 02 August 2020, 09:54 »
Dacă tot mi-a plăcut Perpetual Grace LTD am mai căutat ceva de regizorul ăla și am dat peste Patriot.
Același stil de scenariu/dialoguri, ba chiar și fo' 5 actori comuni între seriale. Subiect complet diferit ofcorz, dar comedia neagră/absurdă e acolo.
N-am văzut decât primul episod dar promite.

M-am mai apucat și de Counterpart.
Îmi place J.K. Simmons și din cele două episoade văzute nu mă dezamăgește în dublul rol pe care-l face.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage