Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201360 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« on: 19 May 2018, 14:56 »
The Sopranos, The Wire cele mai bune seriale vazute de mine.

Sa continuam cu alte opinii si note:

Note

10 - perfect
9 - extraordinar
8 - foarte bun (mi-a placut foarte mult, sau exceleaza din anumite puncte de vedere)
7 - bun (mi-a placut fara rezerve)
6 - decent (a avut si parti care mi-au placut, sau mi-a placut, dar a avut si parti care m-au deranjat)
5 - asa-si-asa
4 - prost
3 - foarte prost
2 - execrabil
1 - incredibil de prost si deja periculos pentru sanatate (risc de apoplexie)
0 - trebuie sa fiu legat de scaun, cu calus in gura si perfuzie cu sedative ca sa ma uit la el
« Last Edit: 19 May 2018, 14:59 by cmay »
 

Offline Megalomaniac

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #1 on: 21 May 2018, 12:50 »
Netflix sunt forta in continuare pe documentare, ia sa binevoiti sa vedeti miniseria (4 episoade) Evil Genius! 7/10
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Ultimul serial vazut
« Reply #2 on: 22 May 2018, 09:54 »
^"povestea adevarata a celei mai diabolice jefuiri de banca", asa-i?

« Last Edit: 22 May 2018, 09:59 by Monier »
 

Offline Ransom

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #3 on: 22 May 2018, 10:12 »
La recomandarea lui Megalomaniac m-am uitat si eu la Evil Genius - 7/10. Confirma ca "cine se aseamana se aduna". Mai toti faptasii erau "hoarderi" si cu probleme grave la mansarda. Te doare mintea cand vezi ce plan au incropit.
 

Offline Dundee

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #4 on: 23 May 2018, 10:00 »
Vazut ultimul sezon din Silicon Valley- 8/10
Pentru cei ce lucreaza in IT mai ales, recomand calduros. Relatia dintre Dinesh si Gilfoyle continua sa fie la fel de amuzanta...pot sa zic ca e serialul de comedie preferat in momentul de fata.
 

Offline kenzoR

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 17 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 48
    • View Profile
    • Floraria Zexe
Re: Ultimul serial vazut
« Reply #5 on: 23 May 2018, 10:09 »
The Rain 6/10 - SF/Thriller danez (Netflix). Ideea destul de interesant, dar executia a lasat un pic de dorit, din punctul meu de vedere.
 

Offline c6t9

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #6 on: 23 May 2018, 23:52 »
Au scos britanicii un serial care este atât de prost încât aproape e bun. Bulletproof.

Cascadorii râsului.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Ultimul serial vazut
« Reply #7 on: 24 May 2018, 09:50 »
13 reasons why

sezonul 2 nu am rezistat decat 3 episoade, telenovela curata fata de primul sezon care a fost cat de cat interesant.
 

Offline c6t9

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #8 on: 24 May 2018, 13:08 »
Ce frumos au construit călătoria din Expanse. Și finalul...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Outofmymind

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #9 on: 24 May 2018, 13:12 »
E gata sezonul din Expanse?
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline c6t9

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #10 on: 24 May 2018, 13:14 »
Încă o lună mai ține.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Dundee

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #11 on: 24 May 2018, 15:49 »
Mai avem inca 7 episoade de asteptat. Not so bad.
In lipsa de SF-uri, am inceput sa ma uit la Battlestar Galactica. Deocamdata e prea devreme ca sa ma pronunt, dar nu pare genul idiot de care suntem suprasaturati.
 

Offline Bono

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Ultimul serial vazut
« Reply #12 on: 25 May 2018, 12:17 »
Sezonul 2 din Westworld - 6/10, suficient de interesant cat sa ma uit in continuare dar oarecum dezamagitor dupa ce sezonul 1 mi s-a parut foarte bun - 8/10. Doar povestea lui MIB mi se pare in continuare fascinanta si bine pusa in scena, in rest pe Dolores cred ca vor sa o transforme in ceva naspa si nepotrivit cu acting-ul actritei respective, iar parcurile noi, in afara de cateva pretexte gen "acolo si-a putut gasi Maeve vocea", nu cred au adus doza de aventura si mister la care ma asteptam. Chiar mi s-a parut plictisitor episodul japonez, au lungit prea mult unele scene.
« Last Edit: 25 May 2018, 12:24 by Bono »
 

Offline c6t9

Re: Ultimul serial vazut
« Reply #13 on: 25 May 2018, 13:16 »
The end of the fucking world.

Reacțiile și comentariile negative generate de acest scurt serial m-au surprins mai mult decât serialul în sine. Nu numai că și-a atins scopul, dar l-a depășit.
Din punctul meu de vedere a fost executat impecabil, de la gesturi, la suportul muzical.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Benvolio

Ultimul serial vazut
« Reply #14 on: 25 May 2018, 16:27 »
The End of the F***ing World   e foarte bun, 8/10, recomand si eu.  E un road movie cu doi adolescenti inadaptati - ea e clasica adolescenta rebela suparata pe viata, el pare un psihopat in devenire.

Alte seriale bune pe care nu le-am vazut mentionate aici:

The Young Pope 7.5/10 - despre un tanar si charismatic papa (pe la 35), care, in zilele noastre, incearca sa recastige puterea si influenta papilor din Evul Mediu - si intrigile de la Vatican care il inconjoara. Recomand (desi parca mai scade calitativ spre sfarsit).

Rome 7/10 Serialul e bun, bine facut, captivant, daca il privesti ca ficitune, dar isi ia niste libertati foarte mari fatza de adevarul istoric, in prezentarea personajelor istorice si a relatiilor dintre ele.


Exemple - Spoilers:

al Marcus Antonius e amantul mamei lui Octavian, Atia; Octavian se culca cu sora lui, Octavia, care il seduce instigata de Servilia, mama lui Brutus, care era amanta Octaviei; drept razbunare, mama lor, Atia, pune la cale uciderea Serviliei, dar e oprita in ultimul moment de Octavian. Nimic din toate astea nu apare in sursele istorice.