Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201526 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #75 on: 31 July 2018, 15:41 »
Bojack e fain dar sunt multe faze unde nu te prinzi ca nu ai cum. Chestia e ca daca nu ai urmarit seriale americane, show-uri americane, stiri cu staruri mai vechi nu o sa te prinzi de dume. E facut pt americani. E ca si cand s-ar uita americanul la Divertis in vremurile bune dar nu stie nimic de Iliescu, PSD, CCR, plm. Eu zic sa nu va apucati de el.
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #76 on: 31 July 2018, 16:03 »
Bojack merge si fara sa te prinzi de unele referinte. Nu asta e ideea principala a serialului.
L-am recomandat si unui coleg care nu prea are treaba cu filmele/serialele si i-a placut foarte mult.
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #77 on: 31 July 2018, 16:27 »
M-am apucat si l-am abandonat, ca si Rick & Morty e bun dar pedaleaza in gol si nu ma pot apropia de personaje (in genul asta de animatii conteaza si cartoon-ul propriu-zis dar si vocea etc. As prefera sa reinceapa Futurama, de pilda.
Ce-am mai urmarit: Seriile The Vietnam War & The Dark Tourist de la Netflix, merg amandoua, fiecare cu nisa lui. Btw, a aparut si El Chapo 3.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #78 on: 01 August 2018, 03:36 »
Money Heist (la casa de papel): incepe f tare, so far e chiar f bun.

O ia razna destul de repede si se trasnforma intr-o telenovela cam de kkt. Pacat.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Xelo

Ultimul serial vazut
« Reply #79 on: 02 August 2018, 20:02 »
Excelente Condor si Manhunt:Unabomber.  Mersi pt recomandare.

Stie cineva ce se mai intampla cu:
Mars
Missions
Mindhunter
?
 

Offline EXxx

Ultimul serial vazut
« Reply #80 on: 03 August 2018, 13:05 »
As prefera sa reinceapa Futurama, de pilda.

apare Disenchantment - https://www.netflix.com/gb/title/80095697 pe 17 august, si e facut de Matt Groening
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #81 on: 03 August 2018, 17:59 »
a vazut cineva Castle Rock? Sunt vreo 4 episoade aparute (sau atatea am vazut eu).
Stephen King si JJ Abrams suna binisor in teorie :)
 

Offline edlund

Ultimul serial vazut
« Reply #82 on: 07 August 2018, 20:51 »
Acum ca am terminat si sezonul 4, ma vad obligat sa va spun din nou de Peaky fuckin Blinders. De multe ori genial, probabil in top 3 la mine all time.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #83 on: 23 August 2018, 14:41 »
Am terminat 12 monkeys, sezonul 4 a parut destul de slabut, desi a avut ceva episoade bune, cele cu hitler sau evul mediu, au fost interesante.
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #84 on: 27 August 2018, 09:51 »
Condor - Sezonul 1 - 6/10 - o ciorba cu hackeri /CIA/teroristi musulmani/extremisti americani/asasini/cliseele specifice. De vazut doar in caz de lipsa de ceva mai bun.

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #85 on: 03 September 2018, 13:11 »
Cloak and dagger, vazut pe avion in lipsa de altceva. Cam 6/10. Și asta plin de SJW crap, in special pe teme rasiale și opresiunea continua a negrilor.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #86 on: 09 September 2018, 23:51 »
Hai să văd ce-mi mai amintesc.

Am reluat Mr. Robot. Înțeleg că va fi și sezon nou. L-am revăzut de la început. Am avut timp, a trebuit oricum să stau în pat. E bun. Puțin mind fuck forțat, dar mi-a plăcut din multe puncte de vedere.

Jack Ryan pe de altă parte mi se pare old news. S-a mai filmat de câteva ori. Este reluat cadru după cadru la fel. Deși ok ca acțiune în mare, este redundant cap coadă.

Iron fist S2. Au avut bani de un episod și jumătate, la început, apoi o ia razna iar. N-au oameni și este evident. Când nu ai altceva, măcar vizual să fie bine, însă și asta cere bani. M-am uitat din inerție.

Am băgat și vreo 3-4 episoade din Fear the walking dead. Scremut maxim. Pauză de idei, tras de timp, construcții tâmpite. Îmi place universul, dar e făcut praf.
 

Offline bird1873phoenix

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 5
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #87 on: 10 September 2018, 07:51 »
The Sinner 8.5/10

Am inceput OZARK, care mi se pare absolut fascinant !
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #88 on: 10 September 2018, 11:53 »
e fascinant poate pentru ca seamana cu breaking bad. am aflat citind sinopsis  - pe google, no less.
deci as fi interesat, daca as gasi timp. merge sa trec direct in sezonul 2?
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #89 on: 10 September 2018, 12:12 »
Mi-a placut doar Darlene din Ozark. Nu voi vedea sezonul 2 prea curand, poate deloc. Nu e rea ideea dar nu ma convinge. Jason Bateman face realmente acelasi rol in toata filmografia lui, e atat de plictisitor incat nu mai pot urmari nici macar noul sezon din Arrested Development.

Better call Saul, though - mult mai bun desi e teribil de slow paced (asta daca vrei reteta Breaking Bad)