Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204188 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1110 on: 27 June 2022, 11:53 »
Star Trek SNW - episodul 8 m-a amuzat copios. Imi place ca mentine esenta Star Trek, mai spala din pacatele lui Discovery.

The Boys - episodul 6 a fost forta. Ma astept ca sa-l vedem pe Anthony Starr in filme mari in urmatorii ani, dupa performanta afisata in serialul asta. Am zis ca trebuie sa ma uit si la Banshee.

The Old Man - imi place, desi are unele faze trase de par, pot sa le iert, fiindca are productie de calitate.

Is curios cum se prezinta noul sezon din Westworld, ca a aparut primul episod din S4. O sa ma uit deseara.
« Last Edit: 27 June 2022, 11:55 by Dundee »
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #1111 on: 27 June 2022, 21:29 »
Toata lumea si bunica apreciaza Ep6 din The Boys. Inca nu am vazut nimic din sezon, astept un binge in weekend. Nu stiam de Banshee si pare un "hidden gem", nice, pus pe lista.
Pe mine m-a prins The Old Man. Acum ceva ani, as fi zis gtfo mosneag parlit care bati tu stanga dreapta. Ei bine, tata socru, cam de aceeasi anisori cu old manu', ma ridica in brate intr-o mana si ma plimba ca pe o carpa, la 92 de kile ale mele. Deci se poate, fara training :) Chimia dintre cei doi, foarte misto, palpabila. Good stuff.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1112 on: 28 June 2022, 08:33 »
Da, e super OK The Old man.
Aruncati un ochi si la Dark Winds. Navajo police stuff. E OK pentru gustul meu. Printre producatori e Robert Redford si George RR Martin asa ca nu prea puteau s-o dea de gard. :)

M-am impiedicat de The Following. Am terminat sezonul 1, buna idee, bine executata, nu sare calul prea tare cu serial killers.

Am vazut aseara si primul episod din S4 Westworld. Mie oricum mi-a placut tot serialul asa ca... :D
« Last Edit: 28 June 2022, 08:37 by burebista »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1113 on: 28 June 2022, 13:47 »
Pe mine m-a prins The Old Man. Acum ceva ani, as fi zis gtfo mosneag parlit care bati tu stanga dreapta. Ei bine, tata socru, cam de aceeasi anisori cu old manu', ma ridica in brate intr-o mana si ma plimba ca pe o carpa, la 92 de kile ale mele. Deci se poate, fara training :) Chimia dintre cei doi, foarte misto, palpabila. Good stuff.

Da, de-aia si exista termenul de old man strength :)
Crescand la tara, am vazut destule cazuri. Am si realizat dupa,  ca scenele de bataie sunt close combat, body to body - unde experienta e mai importanta decat viteza. O bila alba pentru regizor.
Dar na, oponentii lui sunt agenti, cu training, nu simpli civili. De-aia am zis ca is cam trase de par.

Mi-a placut cum a inceput Westworld S4. Nu am pretentia ca sa se ridice la nivelul primului sezon, dar nici sa fie mai rau decat S3.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1114 on: 02 July 2022, 08:33 »
M-am apucat de The Terminal List.
Nu e Reacher da' merge.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1115 on: 02 July 2022, 22:02 »
The old man, devine din ce in ce mai cringe. Iar ep 4 cu tipa si "I will be accounted for" is the cherry on top ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1116 on: 06 July 2022, 10:30 »
Terminal list - vazut doua episoade. Rau nu e ... dar nu-sh ce sa zic ... nu e "on the spot" ca Reacher ... are niste complicaciuni inutile, stilul de editare ... e ceva care ma zgarie pe creier. Oricum ... un 7/10 pentru efort as zice.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1117 on: 09 July 2022, 08:46 »
Terminal List: destul de diferit de Reacher. Are si avantajul ca are actori mai rasariti. Cel putin pe acolo.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1118 on: 11 July 2022, 21:11 »
Dark Winds: vazut un episod. Destul de bun, premisa bunicica, ceva misticism, anii 70 intr-o rezervatie indiana, actori decenti. Merita incercat
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #1119 on: 12 July 2022, 20:30 »
Va recomand Black Bird care pare destul de interesant.

 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1120 on: 12 July 2022, 20:57 »
Yep, promite. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1121 on: 13 July 2022, 03:22 »
Dark Winds: vazut un episod. Destul de bun, premisa bunicica, ceva misticism, anii 70 intr-o rezervatie indiana, actori decenti. Merita incercat

Dupa 5 episoade pot sa spun ca este excelent ...

https://www.imdb.com/title/tt15017118/?ref_=fn_al_tt_1
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #1122 on: 14 July 2022, 19:48 »
Cateva spoilere despre Dark winds, deci...

Dupa episodul 5, de o naivitate incredibila, in care o vrajitoare malefica ridiculizeaza orice farama de credibilitate a elementului mistic, cred ca astept destul de resemnat ultimul episod. Per total, un divertisment destul de ieftin, fara substanta, dar un pretext pt ceva periaj intensiv al nativilor americani. Ok, am consemnat ceva traditii si spiritualitate in rezervatie, asta as pune-o la plusuri. Ma atrasese cazul mistic, dar am fost bombardati doar pe subiectul celeilalte jumatati a segmentului, jaful transportului bancar. Care nu ma interesa deloc, dar a trebuit sa infulecam halci serioase. Aceleasi stereotipuri, bla-bla-uri tocite. Executie naiva, rudimentara in scenele de actiune, acting de proiect studentesc subnutrit. Elicopterul era intr-un lac, in spatele casei. Noroc ca lasase putin ulei in cadere, cata profunzime. Si un flacau a pescuit la halau o casca de pilot. Chiar nu ma asteptam, oare ce momeala o fi folosit? Si bomboana de pe coliva, baba cu puteri malefice, care trimite paianjenii sa muste din dusman si ofiterii de politie sa cada in transa, dupa ce face vraji unor smocuri de par smulse cu dibacie. Ok, a mers prea departe mascarada asta, sper sa aiba macar un final inspirat.

6/10
« Last Edit: 14 July 2022, 19:58 by Natsukao »
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1123 on: 14 July 2022, 22:54 »
The Undeclared War.

Deși bifează perfect la partea woke subiectul e straniu de actual. Aș putea zice chiar WTF.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Cylix

Ultimul serial vazut
« Reply #1124 on: 16 July 2022, 20:31 »
Terminal List - bun domne, mi-a placut mult. Sub Reacher dar cam la acelasi nivel cu Jack Ryan. Sper sa faca sez 2.

Book of Bobba Fett - slabut, un fel de clone wars, si-a mai revenit la final cand l-au adus pe Mando si Grogu in prim plan... Pana acum doar Mando si Rogue One sunt demne de numele Star Wars, Boba Fett ok-ish, restul de filme gunoi. Acum sa ma apuc de Obi Wan :D
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15