Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201412 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #90 on: 11 September 2018, 06:30 »
Jason Bateman face realmente acelasi rol in toata filmografia lui, e atat de plictisitor


Exact motivul pentru care eu nu am putut trece de ep 4 din ozark. lol.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #91 on: 11 September 2018, 14:05 »
Bodyguard. Vazut doua episoade, pare OK.

Jack Ryan. Terminat primul sezon. Daca las la o parte propaganda/cliseele e un serial bine facut dpdv tehnic/vizual.

Castle Rock. Pana mea, ciudatenie inspirata din Stephen King. Am urmarit firul narativ 6 episoade apoi poc m-a bulversat episodul 7. M-am mai intremat la episodul 8 si apoi m-a lasat lat la episodul 9. Oi fi eu prea batrin si nu mai rezist la atitea. :D

La Casa de Papel. Recomand fara ezitare.

Ray Donovan. Habar n-aveam ca exista. Mai aveam o saptamina de concediu si am reusit sa dau gata 3 sezoane a cite 12 episoade. Place la je.

If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #92 on: 11 September 2018, 14:53 »
Cobra Kai. S-ar putea să fie revelația anului. Genială ideea. 10/10.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #93 on: 11 September 2018, 15:08 »

La Casa de Papel. Recomand fara ezitare.


Nu știam ca îți plac telenovelele. Atât de mult încât sa le recomanzi fără ezitare ;)
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #94 on: 11 September 2018, 17:05 »
Odata cu inaintarea in virsta se mai schimba omu'. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #95 on: 12 September 2018, 08:03 »
whah.. ce repede m-ati lamurit cu ozark. ok.

cobra kai ftw!
nici eu nu pot rezista la unele serii, da-le incolo ca totusi ai o singura viata FFS
dar la astia cu batai ma uit, fk it.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #96 on: 12 September 2018, 08:20 »
Se vede ca imbatrinesc. :D
M-am luat cu vorba si am uitat de fapt de serialul care mi-a placut tare: Preacher.
As recomanda totusi ca cei care sunt fani Doamne-Doamne sa stea departe de el. Restu' incercati macar un sezon.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #97 on: 12 September 2018, 09:33 »
i can't believe this, ce simpatica e fetita cand a zambit in episodul 5.
credeti sau nu, structura cu light vs dark side of the force, adica blondul cu primul pumn si dealerul cu defensiva, apoi matricea de nuante dintre... it hits it right in the sweet spot.
this is an actual good show. si da, daca nu v-ati prins, cam asa trebuia continuat star wars! fuck yeah.

btw si mie mi-a placut preacher - la recomandarea lui ivan am vazut pilotul. il reiau asap.
« Last Edit: 12 September 2018, 09:39 by Monier »
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #98 on: 12 September 2018, 11:10 »
Se vede ca imbatrinesc. :D
M-am luat cu vorba si am uitat de fapt de serialul care mi-a placut tare: Preacher.
As recomanda totusi ca cei care sunt fani Doamne-Doamne sa stea departe de el. Restu' incercati macar un sezon.

La zi cu el. Fucked up shit. Parca mai slabut decat Happy! sau  American Gods dar parca pe acolo de “sick”.

Hilter rulez. Literally.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #99 on: 12 September 2018, 11:38 »
Hilter rulez. Literally.
Dada, ultimul episod din sezonul 3 m-a lasat cu mari sperante pentru viitor. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #100 on: 17 September 2018, 23:08 »
Colony , sezonul 3 - 9/10 . Nu inteleg de ce a fost "cancelat" , showul chiar are potential foarte bun, doar ca a lalait-o la inceput pe partea cu alienii, insa in rest te tine aproape de serial, vrand sa mai vezi urmatorul episod. Sper sa se continue la un moment dat, ar fi pacat!

Tom Clancy's Jack Ryan - 7.5/10  - Un fel de Homeland, doar ca mai slabut, insa cu un buget generos si o editare video foarte buna. Am citit multe reviewuri negative si chiar nu sunt de acord cu ele. Merge vizionat si digerat foarte bine, insa ii lipseste acel ceva. Dar pe o piata atat de stearpa in ultima vreme de seriale serioase si doar balarii si porcarii de comedioare, este foarte binevenit. Poate o urma si o continuare mai buna. Sunt sigur ca va mai urma un sezon !
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #101 on: 17 September 2018, 23:17 »
Negative vin iar de la cei care ar fi vrut să respecte sursa. Altfel a ieșit un uriaș clișeu.

Colony a fost terminat? Păcat.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #102 on: 19 September 2018, 08:30 »
top 5 scifi series

1) black mirror + firefly
Am vazut aseara 2 episoade din S1 Black Mirror. Din pacate nu ma atrage deloc. Nu-mi dau seama ce vrea de la mine.
Primul episod a fost ceva de genu WTF. Iar al doilea mi s-a parut o parabola pe tema vietii noastre de zi cu zi.

Azi incerc cu Firefly.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #103 on: 19 September 2018, 08:56 »
da, cu black mirror fiecare episod e de sine statator, ca intr-o antologie. in acelasi timp ele se unesc prin elemente comune, de la teme la unele personaje (ma refer la ultimul episod).
unele sunt cu mai bune decat altele.
..daca as alege dintre toate cele pe care le-as recomanda fara rezerve, de 10+..
s3e1   "Nosedive"
special7 "White Christmas"   
s4e1   "USS Callister"
--
daca nu va plac astea.. n-are rost. daca da, urmeaza
s3e2   "Playtest"
s4e6   "Black Museum"
s4e? "Blackhead"
s3e4 "San Junipero"
s3e6   "Hated in the Nation"
s1e3   "The Entire History of You"
s4e3   "Crocodile"
s2e2 "White Bear"
--

firefly e prea fain. seamana cu  star wars si star trek tng, culmea.
« Last Edit: 19 September 2018, 09:03 by Monier »
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #104 on: 19 September 2018, 12:01 »
In pauza de Rick & Morty, Family Guy, South Park aveam nevoie de ceva animat si am trecut prin urmatoarele:

Final Space - 7/10 - Tema SF cu influente din mai toate filmele de gen cunoscute. Parca le-au luat de acolo si le-au adus la un loc, putin fortat as spune.  Din pacate pierde din flow si spre mijlocul sezonului m-am cam plictisit.  Glumitele sunt ok, la locul lor. Tot sezonul se axeaza pe un singur fir narativ, episoadele au continuitate.

Disenchanted - 8/10 - De la cei ce au facut Simpson si Futurama, avem un nou serial, fantasy-medieval ce abordeaza teme din cultura recenta. Mi-a placut destul de mult, nu ma asteptam. Glume foarte bune, atentie la detalii, desenat frumos, firele narative se impletesc bine si personaje simpatice (i'm elfo!!) - Recomand

Paradise PD - 9/10 - Ultimul pe lista dar primul ca preferinta :). Trebuie sa zic ca e o surpriza placuta, nu ma asteptam la asa ceva.  Insa nu e pentru toti. Are umor neadecvat, atinge toate kkt-urile astea sensibile ale societatii actuale: sjw, lgbt, pc, drug culture, police brutality, racial wars, fake news, etc. Si o face cu curaj, nu am mai vazut asa ceva de multa vreme.
Recomand celor care sunt mai raw si nu se simt ofensati sa vada voma, rahat, dicks, old tits, old man naked, geriatric sex, etc (chiar daca sunt desenate)

Urmeaza Brickleberry - creat de cei 2 ce au facut si Paradise PD.