Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201337 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline taxon

Ultimul serial vazut
« Reply #1155 on: 16 September 2022, 10:45 »
Pai, hai sa il incercam, desi nu e chiar genul meu de animatie.
Faza cu soundtrack-ul m-a facut sa ridic sprinceana si sunt gata sa ciulesc urechea.
Probabil ca ai mei plozi il vor gusta cum trebuie.
erasing darkzone
 

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #1156 on: 19 September 2022, 10:24 »
Aruncati o privire si pe American Gigolo ca pare destul de interesant.

 

Online burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1157 on: 19 September 2022, 10:27 »
Vazut primul episod, promite.
Azi a aparut al doilea. Sa vedem. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1158 on: 19 September 2022, 10:45 »
Eu am inceput sa ma uit la el ca am vazut ca joaca John Bernthal (inca regret ca n-au continuat Punisher)
Si chiar pare ok pana acum.
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1159 on: 21 September 2022, 14:11 »
Andor e in directia buna, jocul actorilor imi pare chiar peste Mandalorian, mai serios si fără "aroma" clasica Disney.

Dar recunosc ca mi-e si un pic feblete Adria Arjona :).

Oricum am ramas scarbit de Boba Fett, rar m-a mai enervat un scenariu ca ala.
« Last Edit: 21 September 2022, 14:15 by croocodillul »
 

Offline Cylix

Ultimul serial vazut
« Reply #1160 on: 21 September 2022, 21:56 »
Cyberpunk: Edgerunners...bun domne, story, personaje, finalu... mai bine foloseau story asta in joc :D. A si muzica e de nota 10, playlistu favorit in masina. 8/10
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 
The following users liked or thanked this post: taxon

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1161 on: 23 September 2022, 08:57 »
12 monkeys si pe mine m-a surprins placut, n-as fi zis
Nu prea-mi ziceau multe actorii aia, blonda a avut roluri secundare de acritura prin seriale (a fost asistenta in Suits), ala cu fata de viezure nu prea m-a convins, au ales ca Goines sa fie personaj feminin dar isi joaca bine rolul... din cand in cand mai reurmaresc scene de genul acesta, mi s-au parut tari :)

Scenariul e cu ups & downs dar suprinde placut de multe ori, in general e chiar interesant.

Travelers 7.5/10 - L-am revazut curand, il aveam inca pe hard si am spicuit cateva episoade, nu stiu ce ma atrage la el :P
Muzica in unele episoade imi place mult.

Cyberpunks Edgerunners 8.5/10 Nu e genul meu de anime, dar imi place si m-a prins. Sincer l-am inceput fara mari sperante fiind Netflix (din ce am vazut pe langa li s-au impus anumite chestii si realizatorii au spus "fuck off, ca noi sau deloc"), dar scenariul e mai bun decat m-as fi asteptat, atmosfera este exact ca in joc, respecta jocul in detalii, masini, muzica, personaje etc.

Andor - mixed feelings deocamdata. Am vazut doar un episod jumatate, si am adormit de cateva ori.
In primul rand pare clar facut la ieftineala fata de celelalte, detalii mai putin fata de Mando/Fett/Kenobi calitatea imaginii pare ca e filmat de amatori, scenele in padure par cheap, cred ca lipseste ceva post procesare. Scenariul pare bunicel dar poate uneori personajele nu reusesc sa ma convinga, ii mai dau ceva sanse sa il continui.
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #1162 on: 24 September 2022, 03:49 »
From, sezonul 1. Serial clasic de binge, cu vibe puternic de Lost si multe alte chestii de la Stephen King.%u0102, sau chiar Wayward Pines. Personaje de c%u0103cat, hidrocefali, plozi cu retard, absolut 0 simpatie pentru vreunul din ga%u015Fc%u0103. Dar un mister totusi incitant, lol. Ce e exceptional la serialul asta, coloana sonora de la Pixies. 10 episoade in care ne duc cu zaharelul, perspective mari sa se anuleze dupa sezonul 2, daca mai lungesc borhotul. M-a si plictisit, dar mi-a si placut. 6,5/10
« Last Edit: 24 September 2022, 03:55 by Natsukao »
 
The following users liked or thanked this post: astateofmind

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1163 on: 28 September 2022, 19:20 »
Ma uit la Andor si parca nu-mi vine sa cred ca face parte din universul SW.
Cine a facut scriptul merita o marire.
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1164 on: 29 September 2022, 18:55 »
E pacat pentru ca stim ca moare in Rogue One :).

 

Online burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1165 on: 01 October 2022, 10:44 »
Inside Man. Miniserie de patru episoade.
Văzut primul și m-a intrigat oleacă.
Ceva fețe cunoscute, OK jucat/scris/filmat, m-a făcut curios la ce se mai întâmplă mai departe.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline taxon

Ultimul serial vazut
« Reply #1166 on: 07 October 2022, 12:28 »
Andor e in directia buna, jocul actorilor imi pare chiar peste Mandalorian, mai serios si fără "aroma" clasica Disney.

Chiar ca serios. Prea serios.
Toata filmografia Star Wars are macar cite un strop de umor pe ici si colo (exclud desenele animate, pe alea le-am cam sarit, deci nu ma pronunt. Dar cel putin in Bad Batch umorul era la el acasa, asa infantil cum trebuia sa fie).
Aici e mormintare de-a dreptul.
erasing darkzone
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1167 on: 07 October 2022, 16:58 »
Lasa ma ... sa fie ... mai balanseaza cu restul. Eu imi doresc de mult un Star Wars dark regizat de un regizor ca Nolan, spre exemplu si cu actori meserie nu cu panarame. Mai am de asteptat ... dar asta e un pas inainte.
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1168 on: 07 October 2022, 22:44 »
Mie chiar imi place, e ca o gura de aer proaspat pentru universul SW. Incearca sa mai spele din pacatele ultimei trilogii.
"Somehow Palpatine returned" o sa fie mult timp o rana adanca.

Vazut si Cyberpunk Edgerunners. Soundtrack-ul e blanao pentru gusturile mele, si se apropie de Arcane ca si productie. O surpriza placuta.
« Last Edit: 07 October 2022, 22:45 by Dundee »
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #1169 on: 08 October 2022, 12:19 »
Bai nu stiu, nu ma prinde deloc, chiar la Arcane ma gandam si eu, prin comparatie, dar e un nivel prea ridicat de atins. Arcane are "emotie" are un ceva care lipseste cu desavarsire din Edgerunners. E exact ca jocul, dupa 1 ora isi pierde tot farmecul si impresia de falsitate predomina de la A la Z.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon