Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201617 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1185 on: 23 October 2022, 22:29 »
Din păcate Andor nu are numărul de viewers așteptat … se preconizau mai multe sezoane?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mache

Ultimul serial vazut
« Reply #1186 on: 23 October 2022, 22:59 »
Din păcate Andor nu are numărul de viewers așteptat … se preconizau mai multe sezoane?
Momentan sunt 2... ar putea sa traga pana la 3 dar nah, e greu cu finalul deja cunoscut
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #1187 on: 23 October 2022, 23:02 »
Eu as fi chiar dezamagit sa nu mai avem macar un sezon la Andor.
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1188 on: 24 October 2022, 04:08 »
On Doctor who:

Spoiler: ShowHide
Tenant back as the Doctor:


What?
What? WHAT?
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1189 on: 26 October 2022, 14:19 »
Rings of Power mi-a plăcut cel mai mult facand abstracție de woke, chiar asteptam următorul episod si rar mi se mai întâmplă asta. Mi-a adus aminte de perioada in care am descoperit Lord of the rings.

RoP are un scenariu de kkt si gauri in el cat sa treaca tot Atlanticul.

Gen:
Gladriel refuza sa faca o pauza de 30 minute si este mai degraba dispusa sa-si lase elfii din trupa sa moara si pentru ce??? Because fuck logic?
Galadriel sare in ocean cu intentia de a inota din Valinor pana in Middle Earth (7000 mile). Intelegem, Strong Woman dar totusi.
Orcii aia sapa transee prin vale, lasa in urma lor un teren distrus, copaci taiati, transee vizibile, fum. Asta in conditiile in care opereaza "pe ascuns".
Desi orcii aia lasa in urma o dara de distrugere si turnul ala al elfilor este in pozitia perfecta totusi NIMENI nu vede nimic. Bai, dar NIMIC.
Aia din numenor vin cu 3 barcute peste ocean (cam 2000 mile) - o excurie de 4-6 saptamani, dar aduc cu ei 500 calareti si 500 cai. Unde? In pmea, nu se stie.
Aia din numenor stiu exact unde se bat satenii cu orcii (de unde pmea stiu ca e un atac??) si vin in galop cat pot de repede.
Desi vin in galop cat pot de repede au cumva timp sa construiasca o tabara aproape de sat.
Desi tabara este aproape de sat ... nu vedem NIMIC din efectele vulcanului, nici macar un noricel pe cer.

Fazele cu Gandalf: ala incearca sa-i ajute pe oligofreni. Iar oligofrenii nu pot sa nu se bage ca musca-n kkt in tot ce face. Si INTOTDEAUNA sunt aproape sa o pateasca. Si INTOTDEAUNA dau vina pe el. Si cand respectivul incearca sa se vindece Nori isi baga mana ca proasta, fara nici o logica, iar cand aproape da coltul iarasi se uita la Gandalf ca si cum ar fi vina lui.

Iar cu "twistul" cu Sauron. M-a umflat rasul.


Ma rog, sunt multe, f multe probleme de care nu stau acum sa-mi aduc aminte dar jesus cat de prost e scris ...
Mai pretabil pentru o analiza asa tehnica si amanuntita mi s-ar parea un serial gen See pe care l-am terminat si pot sa zic ca alterneaza intre acting foarte bun si foaaarte foarte prost de imi venea sa il inchid.

Imaginea e excelenta dar nu poate compensa scenariu tamp si jocul execrabil al unora.

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1190 on: 26 October 2022, 19:42 »
Quote from: croocodillul
Mai pretabil pentru o analiza asa tehnica si amanuntita mi s-ar parea un serial gen See pe care l-am terminat si pot sa zic ca alterneaza intre acting foarte bun si foaaarte foarte prost de imi venea sa il inchid.
Imaginea e excelenta dar nu poate compensa scenariu tamp si jocul execrabil al unora.

Problema e ca See nu are pretentii si nu e Lord of the Rings si NICI cel mai scump serial ever, chiar daca e destul de scump. RoP: 1 bilion per sezon. See: 240mil pentru 2 seazoane.

See mi-a placut mai mult decat RoP cu toate gaurile lui tocmai pt ca ... are totusi mai putine decat RoP si pentru ca ... nu are pretentii de GREATNESS.

Si macar are cativa actori decenti in timp ce RoP ... sufletul.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #1191 on: 27 October 2022, 22:18 »
No efing way, 1 billion pe sezon? What the fuck? Aemenea gauri in scenariu, acting de 3 lei cuie la majoritatea, pentru atata purcoiu de parale? Man aici e spalare de bani 100%
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1192 on: 27 October 2022, 23:31 »
Poate nu chiar 1 bil. Asa auzisem acum cateva luni.

Verificat si e DOAR juma de bil productia. Plus drepturi plus marketing plus alte kkturi.

"As such, the total cost to bring season 1 of The Rings of Power to screens is a mind-boggling $715 million according to the Wall Street Journal."
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1193 on: 29 October 2022, 15:13 »
His Dark Materials.  Nu e genul meu, adica nu mai e genul meu, nu sunt publicul tinta.  Ca si poveste.......e decent, adica nu e nu stiu ce,dar macar nu e plin de woke bullshit. Un fel de harry potter+narnia+golden compass. 7-8/10, bun pentru kinderi, altfel nu recomand, nu e pentru cei trecuti de stiu eu, 15-16 ani sau cei care au asteptari mai serioase de la un serial.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1194 on: 30 October 2022, 03:00 »
Cavil leaving The Witcher in season 4. Cam de kkt.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Cylix

Ultimul serial vazut
« Reply #1195 on: 30 October 2022, 12:35 »
Cavil leaving The Witcher in season 4. Cam de kkt.

DC si the Rock platesc mai bine sa fie iar Superman😅
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1196 on: 30 October 2022, 19:11 »
In alta ordine de idei: dupa 3 episoade cu Tenant (sperasem ca se intoarce pt 3 sezoane) urmatorul Dr Who va fi gay si companionul trans. Rejoice! :D :D :D

Si bineinteles amandoi de culoare :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #1197 on: 31 October 2022, 10:42 »
Gender fluid, white haired, politically correct asian-black person, Dr Who.


Am terminat House of the Dragon, lasand la o parte ceva "color issues", mi-a placut, mi-a amintit de primele sezoane din GOT. Prin contrast, Rings of Power pare un fel de Power Rangers. Good good stuff, astept cu nerabdare sez 2.
« Last Edit: 31 October 2022, 10:46 by slicker »
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1198 on: 31 October 2022, 16:36 »
Cel puțin in HotD au făcut toată casa velaryon de culoare. Au păstrat ceva logica. In RoP harfoots aia sunt ca un cur-cubeu. Toate culorile .. ah, și un singur dwarf de culoare precum și un singur elf de culoare.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #1199 on: 31 October 2022, 21:13 »
E totusi o mare problema aici. Daca respecti originalul si lasi numai albi caucazieni, te sparg diversity croud. Daca pui prea putin, iar nu e bun. Daca bagi mix-up ca in RoP ajunge gretos (dwarf wife black a fost bomboana de pe coliva). Nu mai zic iar de genders and stuff. In World of Warcraft au scos Male/Female la char creation si au bagat Body Type 1 and Body Type 2. BAH ESTI PROST???? wtf
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon