Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201447 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #1215 on: 18 November 2022, 22:09 »
sunt la 3 si s-a incheiat cu o piesa care ma unge la suflet! Sper sa il termin si eu miine si apoi S2 cine stie!
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1216 on: 18 November 2022, 22:16 »
Eu fiind mai moșneag m-am muiat la piesa de final de la episodul 2. :)

LE. Druide, tine-te de Dark că dacă-l lași o perioadă peula îți mai aduci aminte de toate încrengăturile alea. :D
« Last Edit: 18 November 2022, 22:19 by burebista »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1217 on: 18 November 2022, 23:01 »
Kek exact la asta face binge sotia, nu mi-a zis, bad wife.

Ok Dark. Sunt la episodul 4. Nu imi place DELOC stilul asta nemtesc. E un pic ciudat. E jucat bine, dar parca ar merge ceva mai fast pace?

E perfect asa cum e, iti da timp sa INCERCI sa realizezi ce dreaq se intampla, mai ales cand intra in paine. Insista, e poate cel mai bun serial Netflix.

Post Merge: 19 November 2022, 19:20
Mda, vazut 1889. Mult mai slab decat Dark si parca are elemente care nu se leaga.

Si din pacate S02 (daca va exista) pare a se axa pe alta "realitate"
« Last Edit: 19 November 2022, 19:20 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #1218 on: 19 November 2022, 22:01 »
1899

Ii dau un 8 pentru ca m-a tinut pana l-am terminat episod dupa episod.

E un mix de alte chestii dar puse bine in scena: Inception/Matrix si învăluit de mari accente de Lost.



Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1219 on: 20 November 2022, 19:13 »
1899.  7/10   Efecte bune, acting ok.  Povestea in sine nu e originala, saw this shit in mai multe filme si seriale.
Are niste elemente din Inception + niste scene imprumutate din Dark City + un pic de Thirteenth Floor, si poate as mai adauga si "Passangers" la cateva scene.

Altfel a fost ok, insa mi se pare overhyped la momentul actual.

 Dark sau Lost, sau sezonul 1 din The Terror mi s-au parut cu mult peste.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #1220 on: 20 November 2022, 20:38 »
A fost interesant 1889. Nu a luat multe puncte la capitolul originalitate, au fost cateva idei usor reincălzite din filme ca Inception, Westworld, daca nu e un spoiler prea mare as zice ca a avut si un vibe de Memento. Desigur, 13th floor, Matrix, ba chiar un serial mai vechi, Person unknown, whatever. Dar f coios pe actori, cu Middleage Jonas din Dark si o tipa simpatica, o Amy Adamas wannabe. A avut ceva profunzime pă personaje, vorbit impecabil in 6 limbi, muzica nu mai zic - top. Cam fiecare episod se termina cu o pesă clasică de rock. Jefferson Airplane, Blue Oyster, J Hendrix etc. La mai putin reusite, sigur ca e cam static, pana la urma ne zgariem ungjiile de pereti juma de serial pe un vapor. Merge, suportabil, dar primele doua episoade un pic sub ritm. Prea devreme glitch-ul ala de Matrix - Westworld, la 10.50 primul episod. Una peste alta, pt jegflix e o adevarata perlă intre atatea tone de borhot. 7,5/10 astept si votez si pt sezonul 2. PS. Dark a fost superb, cam de atunci f rar am mai binge-uit pe seriale. Oricum, nu atat de implicat.
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #1221 on: 21 November 2022, 19:56 »
Yellowstone. Vazut primele 3 episoade din sezonul 5. Not bad, insa isi cam pierduse din acel farmec. Am impresia ca asta va fi ultimul sezon. Sau in orice caz ar trebui sa incheie cumva povestea.

Oricum sunt pe val spinoffs, 1883 primul prequel, si urmeaza in curand 1923 al doilea prequel ( https://www.imdb.com/title/tt18335752/?ref_=vp_vi_tt )

Altfel au aparut primele 2 episoade din Tulsa King  https://www.imdb.com/title/tt16358384/?ref_=nv_sr_srsg_0
Ignore list :astateofmind
 

Offline Cylix

Ultimul serial vazut
« Reply #1222 on: 28 November 2022, 22:16 »
Vazut intr-un final Obi WaN,.PFF iar o prostie marca Disney, Reva si Leia m-au enervat la culme, mai ales Reva, jucata foarte  prost si story penibil. Sa nu mai spun de gaurile mari, cum dracu a ajuns aia dupa ce a injunghiat-o Vader, cu ditamai gaura  de sabie laser instantaneu pe Tatooine??? Mizerie, singurul ok Ewan si cam atat.

Andor, ei asta mi-a placut, mai slow burner asa dar poveste interesanta, mult mai bine filmat si jucat de toti actorii.
7950X3D | Zotac 4090 AMP Extreme Airo | MSI MPG B650 Edge Wifi | 32GB Kingston Renegade RGB Z 6000 |  SSD: Kingston KC3000 2TB+Fury Renegade 2TB+Samung Evo 1TB |Lian Li O11 Dynamic Evo | Lian Li Galahad 360 V2 | Corsair HX1500i | Samsung Odyssey G9 Neo + Zephyrus G15
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #1223 on: 01 December 2022, 01:00 »
1889 - meeeeega boring. genul de serial mystery bullshit care evolueaza in vid (macar lost avea un aer de noutate cind a patentat abureala asta acu 1500 de ani inaintea erei noastre). am rezistat pe normal speed doar primul episod, prea praf in ochi, ca sa zic asa

Post Merge: 01 December 2022, 01:49
l.e.

si protagonista seamana leit cu https://youtu.be/CkYv4Y9rrIk?t=28  :D
« Last Edit: 01 December 2022, 01:49 by indicopleus »
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1224 on: 02 December 2022, 19:48 »
Willow: N/A

stunning visuals (LucasFilm sau Disney cum se zice acum) si... cam atat
l-am oprit, atat de fortat e woke-ul ca acting-ul e super prost, accente aiurea and so on
pacat...
https://www.imdb.com/title/tt10278918/reviews?ref_=tt_urv
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #1225 on: 05 December 2022, 00:58 »
Tulsa King - 8/10 ... so far so good. Nu se ia prea in serios si-mi place asta. E facut de ala care a creat Yellowstone, Sicario ... samd ... si se vede. Omul stie ce inseamna "ritm" intr-un film. N-ai cum sa te plictisesti. Poa sa faca nenea asta (Sheridan daca nu ma insel) toate serialele de acum incolo?  :D
« Last Edit: 05 December 2022, 01:00 by Hideyoshi »
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #1226 on: 05 December 2022, 17:14 »
Wednesday - 7.5/10
https://www.imdb.com/title/tt13443470/?ref_=nv_sr_srsg_0
Filmat la noi in mare parte

Sunt si actori / figuranti romani, multi au participat efectiv la filmari etc.

E ok...-ish. Ultimele doua episoade sunt mai... boring putin, dar merg.
Fata merge, cu toate ca nu se compara cu Cristina Ricci - care BTW acum joaca si aici ca... profesoara. Sa dea dreacii ce trece timpul.
Catherine Zeta-Jones e Morticia. Merge. Dar ar fi fost mai potrivita Eva Green. Iar pe Gomez nu l-au nimerit, sincer mergea un Johnny Depp... :D
Overall e cute si chiar e ok - dat fiind ca e facut de Netflix-ul vietii.
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1227 on: 05 December 2022, 19:53 »
Tulsa King merge brici. Dacă păstrează stilul asta e ce trebe.

A început S2 din Slow Horses. Mie mi-a plăcut S1 și ăsta pare la fel.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #1228 on: 07 December 2022, 07:30 »
Deci ma uit pe Netflix la Hot Skull, serial turcesc, parca interesant.

Partea cu ADEVARAT interesanta: din nu stiu ce motiv am titrarea in romana ... si ... incepe a la Irina Nistor cu un "la naiba". Dar mai incolo ce-mi vad ochii? Plin de "in pula mea", "futui",  "imi bag pula", Citez: "tot ce vrem, in pula mea, e sa ne relaxam putin aici, ce pizda ma-sii!! E o doamna aici!".

E coma subtitratea ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #1229 on: 10 December 2022, 11:51 »
The Bad Guy.

O comedie (sort of) italiană care uneori îmi lasă o aromă vagă din stilul Tarantino/Ritchie.
Momentan după trei episoade sunt pozitiv. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage