Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201449 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #105 on: 20 September 2018, 02:34 »
13 reasons why. Perfect. Cu mici scăpări, perfect real. Citeam comentariile. Fantastic cât de mulți nu au capacitatea să înțeleagă ce văd. Unul dintre motivele pentru care filmul există. Ca exercițiu. Pentru că pe ăia nimic nu îi poate schimba.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #106 on: 20 September 2018, 10:50 »
La Peste, sau "the plague".  E ok, nimic special, ciuma  in secolul 16 in Sevilia. Ce se petrece, cum reactioneaza oamenii, cum reactioneaza biserica, inchizitia. E mai mult un fel de drama decat ceva istoric. Nu e bun,dar nici rau. 6,5/10.


The first.  M-am lasat aburit ca e sf, e pe dracu. E un fel de drama catre telenovela despre prima misiune catre marte. 5/10.

Line of Duty . Despre cei de la AC-12. Unitatea de anticoruptie. Nu e ceva special, dar merge la o vizionare. Unii il compara cu The Wire, eu sincer nu m-as duce chiar pana acolo. 7/10.

Cobra Kai. Imi placuse, poate si pentru nostalgie dar mi se pare chiar reusit, am crezut ca va fi ceva SJW crap plin de mesaje politice, foarte bine ca m-am inselat. 8/10.

Castle Rock. Bunicel, ma gandeam ca o sa fie inca o treaba facuta in batjocura dupa Stephen King, dar mi se pare reusit. 7,5/10 de la mine.
Ignore list :astateofmind
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #107 on: 20 September 2018, 12:20 »
Au fost Emmys luni parca, ma uitam pe nominalizari, nimic interesant, nimic inovator:(. Am vreo 70 de seriale in watchlist pe imdb dar parca niciunul nu ma atrage. M-am reapucat de Homeland, vazusem doar sezoanele cu Brody la vremea lor.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #108 on: 20 September 2018, 13:30 »
M-am reapucat de Homeland, vazusem doar sezoanele cu Brody la vremea lor.
Daca-ti place Homeland (p'alea cu Brody le-am vazut si eu si au fost OK, nu mai stiu de continuari) mi s-a recomandat Fauda. Am vazut numai primul episod deocamdata si pare promitator (asta daca accepti si o viziune non-americana asupra altui conflict din zilele noastre).
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #109 on: 29 September 2018, 09:00 »
River. 8/10  Stellan Skarsgård joaca foarte bine in serial. Este chiar bun serialul, adica din punctul meu de vedere, ma mira cum de l-am ratat in trecut.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #110 on: 03 October 2018, 19:26 »
Castle rock: place, mai ales atmosfera.

Dar Per total place.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #111 on: 05 October 2018, 08:36 »
A aparut sezonul 3 din man in the high castle. Inca nu am apucat sa il vizionez, doar am dat de veste si la altii in caz ca nu stiau.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #112 on: 05 October 2018, 08:43 »
A aparut sezonul 3 din man in the high castle. Inca nu am apucat sa il vizionez, doar am dat de veste si la altii in caz ca nu stiau.
Sa iti dea dumnezeu sanatate! De trei zile cautam la ceva sa ma uit si numai nu gaseam ceva interesant!
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #113 on: 11 October 2018, 00:01 »
Gotham, il vad din inerție, p#zde bune, miss Falcone e de notat, insa Tabitha e the queen.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #114 on: 11 October 2018, 00:31 »
Gotham, il vad din inerție, p#zde bune, miss Falcone e de notat, insa Tabitha e the queen.

Morena Bacarrin e totuși cea mai pesa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #115 on: 11 October 2018, 13:35 »

Morena Bacarrin e totuși cea mai pesa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Inseamna ca trebuie sa reiau serialul :D
In prezent, ma uit la Rome, duo-ul Vorenus+Pullo face tot sezonul 1. Pacat ca are doar 2 sezoane.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #116 on: 12 October 2018, 22:13 »
The Sinner primul sezon - incepe destul de lent, primele 2 episoade sa spunem nu sunt prea interesante dar pe masura ce plotul avanseaza devine captivant, mi-a adus aminte de True Detective. Vazut si primul ep din S2, se anunta un sezon interesant.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #117 on: 14 October 2018, 20:09 »
Maniac: din trailer mi s-a parut un mindfuck dar de fapt nu prea are si are ceva tente romantice. Totusi mi-a placut si il consider cam de un 8.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #118 on: 15 October 2018, 09:08 »
Am dat drumul la Norsemen la misto si pe cat de tamp e uneori, contrastul între costumație, cultura pe de o parte si dialoguri pe de alta parte, il face o parodie demna dpmdv daca ati văzut Vikings.
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #119 on: 15 October 2018, 11:00 »
Maniac - 8/10 - a fost interesant, mi-a placut tema abordata (sau temele)

Nu am inteles insa universul in care se desfasoara actiunea, un retro-sci-fi? Inteligenta artificiala cu diode si ecrane crt monocrom, vr low res,  no wireless stuff, aceleasi modele de masini. Un oras american dar o corporatie asiatica.. Mi s-a parut cam nesustenabil acest amalgam de elemente. In rest, partea cu afectiunile psihice si "trip" urile mi-a placut.

Annie, i'm a hawk!