Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201409 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #135 on: 05 November 2018, 12:18 »
Castle Rock - 8.5/10 --> Stephen King si JJ Abrams, ce poate fi mai bun? :D
Mi-a placut mult, de la ep 7 incolo totul ia o turnura neasteptata, si finalul un mindfuck suprem. Ramane intrebarea.. cine e cu adevarat rau..
Nu va zic mai multe, pentru a descoperi singuri firul epic.
 

Offline edlund

Ultimul serial vazut
« Reply #136 on: 13 November 2018, 02:45 »
Serialul merita vazut chiar si numai pentru episodul 7, The Queen, mi s-a parut unul dintre cele mai tari episoade vazute de mine din orice show, ever.
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #137 on: 13 November 2018, 02:46 »
Hai că fac un efort. Primul episod m-a cam pierdut și n-am trecut mai departe.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #138 on: 13 November 2018, 09:04 »
Doctor Who - l-au futut și pe asta cu PC crap. Problema de fapt e ca pe lângă PC crap nu mai prea e nimic altceva ...

Nu acting, nu writing, nu story, nimic fun , pana și capaldi avea ceva umor ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #139 on: 13 November 2018, 16:53 »
Serialul merita vazut chiar si numai pentru episodul 7, The Queen, mi s-a parut unul dintre cele mai tari episoade vazute de mine din orice show, ever.

Si bunica-mea e cam la fel, nu ne mai recunoaste, nu stie unde se afla, etc. Cand am vazut episodul asta aproape ca ma apuca plansul ca ma gandeam mereu la ea
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #140 on: 13 November 2018, 17:05 »
Doctor Who - l-au futut și pe asta cu PC crap. Problema de fapt e ca pe lângă PC crap nu mai prea e nimic altceva ...

Nu acting, nu writing, nu story, nimic fun , pana și capaldi avea ceva umor ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Exact la asta mă gândeam când am văzut Trek-ul aseară. Nu se pot abține.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #141 on: 19 November 2018, 10:53 »
am atatea filme bune de vazut si asa criza de timp, incat imi e imposibil sa ma apuc de vreo serie actuala, mai ales ceva cu arcuri si introduceri lungi gen the expanse. care probabil este chiar bun ca serie, insa nu cred ca se apropie de trek 90s or b5. am urmarit eu odata in copilarie conflictele intre oamenii pamanteni si cei raspanditi prin apropiere ..se chema Gundam, folks.
 in afara de frustrarea asta, trebuie sa ma incurajez ca am luat cele mai bune decizii cand am ignorat seriile mainstream. pana si noul twin peaks si x files au fost sacrificate. in viata alegere inseamna ce sacrifici. si daca te poti impaca cu gandul ca personajele alea vor fi acolo si vor fi ok, atunci e ok.

venisem dupa zvonul ca se intoarce picard, si se lucreaza la ceva bun. nu stiu cum ar fi posibil in climatul asta... roddenberry e mort, deci.. fingers crossed.
sper ca stuart nu face ca hamill, semneaza la ceva prost, apoi dupa release vorbeste lumii. incearca sa refuzi inainte de viol (ul intelectual), nu dupa.
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #142 on: 19 November 2018, 11:16 »
cred ca ar trebui sa reconsideri si sa te uiti la noul twin peaks :)
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #143 on: 19 November 2018, 15:36 »
Narcos 4 (Mexico) - in nota seriei deci il poti binge-ui intr-un weekend doar ca protagonistii nu se mai ridica la nivelul celor din sezoanele 1-3. Probabil asta e si motivul pentru care apar in scurte cameos toti barosanii din sezoanele precedente, inclusiv Escobar sau Pacho Herrera. 8/10
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #144 on: 21 November 2018, 14:23 »
Em am ajuns la ep7 din Narcos de anul asta, si mi se pare o abureala completa fata de celelalte sezoane; absolut niciun personaj interesant sau care sa iasa in evidenta; escobar a aparut putin intr-un episod si a eclipsat pe toti in alea 5 minute :)). Vreau sa vad totusi cum se termina, si poate poate apare si Isabella goala, she's one fine piece of ass :D
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #145 on: 25 November 2018, 22:53 »
Aveam chef de ceva sf si am dat peste asta https://www.imdb.com/title/tt7801780/?ref_=nv_sr_2
Vazut 4 episoade pana acum, e destul de bun, are atmosfera, efecte, chiar si actorii sunt ok.
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #146 on: 25 November 2018, 22:59 »
E decent. Citisem pe undeva că n-a fost primit prea bine și nu știu ce să facă cu el. L-au și bâlbâit la difuzare.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #147 on: 26 November 2018, 06:37 »
Eu l-am terminat aseara...cam dezamagit de el, ca scenariul e la pamant. Il mai ridica partea tehnica si acting-ul.
Nu pot sa zic ca astept un eventual sezon 2, daca ar continua sa fie concentrat pe aceeasi chestie tot timpul.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #148 on: 26 November 2018, 08:32 »
Tell me a story.

Nu este ceva nemaipomenit dar mi-a placut ideea de a reinterpreta 3 povestioare clasice (Scufita rosie, Cei trei purcelusi, Hansel si Gretel) in timpurile moderne.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #149 on: 26 November 2018, 09:03 »
@duke_zz
am amanat pana catre sarbatori, dar il incep zilele astea!
sincer mi-a fost frica, prea mari asteptari. insa am inteles ca-i tare bun. fara pareri, vorbim dupa! please

un mic offtopic se poate? lynch cand s-a intalnit cu lucas:


« Last Edit: 26 November 2018, 09:08 by Monier »