Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 6609 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sir Dracu

Ultimul serial vazut
« Reply #150 on: 30 November 2018, 15:18 »
Pana la urma am terminat Origin si a fost bun, poate si fiindca aveam chef de ceva sf. A 2a jumatate a sezonului e mai putin interesanta insa sper sa iasa si sezonul 2.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #151 on: 30 November 2018, 17:20 »
Văzut și eu origin, nu e f rău dar nici bun. Acting decent, decoruri și efecte specială decente. Script cam de kko și regurgitarea la greu din alte filme.

Dar merge, pt fanii sf. Cam 5 sau 6 as zice.
ignore list: askyfallout, monier, taribobo

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #152 on: 04 December 2018, 12:20 »
tin m
@duke_zz
am amanat pana catre sarbatori, dar il incep zilele astea!
sincer mi-a fost frica, prea mari asteptari. insa am inteles ca-i tare bun. fara pareri, vorbim dupa! please

un mic offtopic se poate? lynch cand s-a intalnit cu lucas:

tin minte ca am scris ceva despre el, nu mai stiu daca pe forumul decedat.
oricum sunt curios ce parere o sa ai despre el.

ps. daca ai uitat actiunea primelor 2 sezoane (plus filmul) e recomandat sa le re-vezi sau macar sa citesti pe ffwd despre.
sez3 incepe efectiv unde s-a terminat sez 2.

Offline Monier

Ultimul serial vazut
« Reply #153 on: 06 December 2018, 12:27 »
absolut fenomenal twin peaks, vin dupa doua ore de regal in ale suspansului. atmosfera la inceput e asa deasa.. aveam impresia ca urmaresc o noua odisee spatiala de kubrick. dark si matur, fara muzica swing si fete frumnoase.
daca l-as intani pe lynch, as da mana cu el si i-as zice thank you. nu cred ca atatea multimi, o generatie practic formata in 90, si-a aratat aprecierea fata de omul asta. desi... din cate inteleg exista prin state niste adunari si festivaluri, exista idei si lucruri puse in realitate cu directa inspiratie.
ignore list: astateof"mind"

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #154 on: 06 December 2018, 23:45 »
............. odisee spatiala ...

just wait for it ...

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #155 on: Today at 08:04 »
Electric dreams. Sau un alt feel de black mirror.  Human is a fost excellent episodul. Autofac bun. Mai am 2 de vazut pe urmatorul segment de zbor  :)
« Last Edit: Today at 08:07 by astateofmind »
ignore list: askyfallout, monier, taribobo