Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201465 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #150 on: 30 November 2018, 15:18 »
Pana la urma am terminat Origin si a fost bun, poate si fiindca aveam chef de ceva sf. A 2a jumatate a sezonului e mai putin interesanta insa sper sa iasa si sezonul 2.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #151 on: 30 November 2018, 17:20 »
Văzut și eu origin, nu e f rău dar nici bun. Acting decent, decoruri și efecte specială decente. Script cam de kko și regurgitarea la greu din alte filme.

Dar merge, pt fanii sf. Cam 5 sau 6 as zice.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #152 on: 04 December 2018, 12:20 »
tin m
@duke_zz
am amanat pana catre sarbatori, dar il incep zilele astea!
sincer mi-a fost frica, prea mari asteptari. insa am inteles ca-i tare bun. fara pareri, vorbim dupa! please

un mic offtopic se poate? lynch cand s-a intalnit cu lucas:




tin minte ca am scris ceva despre el, nu mai stiu daca pe forumul decedat.
oricum sunt curios ce parere o sa ai despre el.

ps. daca ai uitat actiunea primelor 2 sezoane (plus filmul) e recomandat sa le re-vezi sau macar sa citesti pe ffwd despre.
sez3 incepe efectiv unde s-a terminat sez 2.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #153 on: 06 December 2018, 12:27 »
absolut fenomenal twin peaks, vin dupa doua ore de regal in ale suspansului. atmosfera la inceput e asa deasa.. aveam impresia ca urmaresc o noua odisee spatiala de kubrick. dark si matur, fara muzica swing si fete frumnoase.
daca l-as intani pe lynch, as da mana cu el si i-as zice thank you. nu cred ca atatea multimi, o generatie practic formata in 90, si-a aratat aprecierea fata de omul asta. desi... din cate inteleg exista prin state niste adunari si festivaluri, exista idei si lucruri puse in realitate cu directa inspiratie.
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #154 on: 06 December 2018, 23:45 »
............. odisee spatiala ...

just wait for it ...
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #155 on: 14 December 2018, 08:04 »
Electric dreams. Sau un alt feel de black mirror.  Human is a fost excellent episodul. Autofac bun. Mai am 2 de vazut pe urmatorul segment de zbor  :)
« Last Edit: 14 December 2018, 08:07 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline edlund

Ultimul serial vazut
« Reply #156 on: 23 December 2018, 00:03 »
Da, e ok Origin, primele doua episoade am fost meh, cam panarama, dar apoi m-a prins si cred ca e mai mult decat decent, o sa urmaresc si sezonul 2.

Dar The Expanse intra in top 3 serii sf la mine, acolo sus cu BG si SG, seria a 3a a fost minunata si deja posibilitatile sunt nelimitate in seriile viitoare. Are niste bad acting deranjant ici colo, dar in rest, efecte, setting, scenariu, motivatii, layere, good good shit. Foarte bun.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #157 on: 25 December 2018, 21:22 »
Nightflyers - citisem ca e mai bun ca Origin si mi-am facut sperante degeaba; e foarte plictisitor in multe momente, doar ultimele 3 episoade ce sunt mai captivante. O multime de scene inutile, plus multe chestii ramase nelamurite, ca sa nu mai zic de finalul de cacao.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #158 on: 27 December 2018, 16:35 »
Asta ar intra mai mult la un fan mini series, dar pentru mine este foarte reusit. 8/10.


Ignore list :astateofmind
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #159 on: 27 December 2018, 19:18 »
Nightflyers - citisem ca e mai bun ca Origin si mi-am facut sperante degeaba; e foarte plictisitor in multe momente, doar ultimele 3 episoade ce sunt mai captivante. O multime de scene inutile, plus multe chestii ramase nelamurite, ca sa nu mai zic de finalul de cacao.
Foarte slab. Complet haotic și mare minune dacă va fi sezonul 2. Trebuie o doză uriașă de imbecilitate să anulezi Expanse și să faci asta.

Am reușit să termin Night Court. Serial din anii 80. Frumos 80-90%. Le-a lipsit curajul să facă o poveste până la capăt.

Și Family affair din anii 60. Păcat că l-au tăiat brusc. Excepțional construit. Zici că a fost filmat ieri.

Se pare că totuși după anii 90, în România n-au pătruns totuși multe seriale bune și convingerea mea este că din cauza telenovelelor.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #160 on: 31 December 2018, 09:39 »
https://www.imdb.com/title/tt8236556/   In cazul in care cauti ceva la ce sa te uiti cu femeia, e bunicel serialul. Are mai multe genuri combinate dar e mai mult drama/romantic. Recunosc, nu e tocmai genul meu, dar imi place serialul, nu e romantic d'ala fortat si siropos de telenovela. Am mai vizionat de la coreeni insa mai mult filme gen Oldboy sau I saw the devil, alt gen,alte treburi. Insa dupa mine serialul asta ar merita un 7-8 pentru genul lui.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #161 on: 31 December 2018, 12:06 »
Thanks Nosferat, arata bine :)

incearca si korean odissey, la fel, un melanj de genuri dar axat mai mult pe drama/romance dar totusi bun.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #162 on: 31 December 2018, 19:05 »
Rome - terminat sezonul 2. Asa rau imi pare ca nu l-au continuat...shame.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #163 on: 03 January 2019, 09:46 »
in rome apare un actor tare bun, ce joaca in knight's tale: james purefoy.
regret ca nu am urmarit showul, desi imi plac dramele din era antica la nebunie. sunt trei-patru (cel putin) epice mentionate de scorsese: the fall of roman empire, quo vadis si the robe. o lista buna: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_set_in_ancient_Rome. deci nu ma apuc de serie pana nu bifez cateva.. subgenul se cheama "sword and sandal", italianii folosesc latinul "peplum". primul ar fi Cabiria, as incepe cu el.

black mirror a venit cu un feature: bandersnatch. no review from me, yet.
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #164 on: 03 January 2019, 13:50 »
Pe Purefoy l-am remarcat din Altered Carbon, urmarindu-l atent in timp ce ma uitam la Rome, nu a dezamagit. La fel si cei ce intepreteaza pe Pullo si Vorenus, absolute mad lads.
In schimb m-a enervat ca l-au schimbat pe Octavian, primul se potrivea mult mai bine decat Zuckerberg-ul din sezonul 2.