Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201539 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #165 on: 03 January 2019, 13:56 »
lack mirror a venit cu un feature: bandersnatch. no review from me, yet.

Dupa vreo 5 alegeri (am crezut ca fac una si buna) am adormit. In concluzie: ain't nobody got time for that, astept noul sezon.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #166 on: 03 January 2019, 14:30 »
Eu am reusit sa stau pana la capat (cred). Interesant ca si tematica dar ... parca nu iti tine interesul aprins prea mult.

Mi-a placut faza cu "are you not entertained?!" :D

Si lasati istoria. Au reinceput Orvile SI Luther!!!
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #167 on: 05 January 2019, 22:55 »
Aoleo cum au pus "don't let em be missunderstood" pe ep 04 din luther ..
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #168 on: 09 January 2019, 11:20 »
The Orville - primul sezon - 8 spre 9 din 10. De mult n-am mai ras asa. Seth MacFarlane ala nu e sanatos la cap :)
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #169 on: 11 January 2019, 17:28 »
star trek discovery

In mare a fost ok, mi-a placut ideea cu universul alternativ. Ultimul episod a fost o telenovela, si sper ca in sezonul urmator sa nu mai apara tyler, foarte enervant tipul ala, ca si toata povestea de dragoste.
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #170 on: 13 January 2019, 00:33 »
Ce fain au pus Alf în Young Sheldon. Mi-ar plăcea să îl revăd.

Am văzut Malcolm in the Middle. Excepțional.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #171 on: 16 January 2019, 14:52 »
Noul X-Files. Nu mai rețin mare lucru din cel vechi, nu am fosr fan și nu m-am prea uitat. Asta noul îmi aduce aminte de stargate sg1. La fel de cheesy, clișeistic și se autoparodiaza poate chiar mai bine decât SG-1. Nu aveam idee de valoarea comedica a serialului dar am ras cu lacrimi la unele faze.

Cred ca i-as da un 7/10.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #172 on: 16 January 2019, 15:09 »
Pentru cine nu stie: a reinceput True Detective - S3 cu doua episoade aparute pana acuma. Sincer nu m-am impresionat deloc, chiar am adormit putin la primul episod.
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #173 on: 16 January 2019, 15:44 »
Pentru cine nu stie: a reinceput True Detective - S3 cu doua episoade aparute pana acuma. Sincer nu m-am impresionat deloc, chiar am adormit putin la primul episod.

sad reacts only :((
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #174 on: 20 January 2019, 09:11 »
Punisher sezonul 2 : mai bun decat primul, parerea mea.  Păcat ca tot ce a marvell e canceled pe netflix ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #175 on: 22 January 2019, 18:23 »
Punisher sezonul 2 : mai bun decat primul, parerea mea.  Păcat ca tot ce a marvell e canceled pe netflix ...

E mai bun doar si pentru ca au scapat de flashback-urile lu asta cu nevasta... devenisera obositoare la un moment dat
 

Offline semaka

Ultimul serial vazut
« Reply #176 on: 23 January 2019, 11:38 »
A aparut recent o miniserie facuta de HBO https://www.imdb.com/title/tt6866266/ , actori Benicio Del Torro  si Pau Dano.
7/10 - au fost momente in care am dat pe fast forward, poate nu am avut eu starea necesara sa il vizionez sau a fost plictisitor si tras de par in unele faze. Benicio este unul dintre actorii mei preferati insa nu a stralucit in acest film.
 

Online burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #177 on: 23 January 2019, 14:44 »
Mi mi-a placut si Benicio si Patricia. Serialul e slow dar l-am vazut cu placere.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #178 on: 28 January 2019, 10:26 »
Strutter.  7/10. Nu e pentru toata lumea,  desi cum au trecut anii nu pot sa declar ca imi place asa de mult ca pe vremuri, poate am mai crescut....maturizat,habar nu am, totusi am dat jos cateva episoade si langa niste beri am ras destul de bine cu prietenii cand am revazut niste faze.  Paul Kaye in orice caz are roluri interesante, de la all gone pete tong, la a fi the red priest thoros of myr din got la multe altele.
« Last Edit: 28 January 2019, 10:29 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #179 on: 30 January 2019, 15:55 »
https://www.imdb.com/title/tt5900600/reviews?ref_=tt_urv
Pentru cine vrea sa vada un "Mizerabilii" dar care sa nu fie musical, sa incerce seria de mai sus.
Am ridicat un pic din spranceana ca l-au facut pe Javert negru. PC loveste din nou, ma gandesc. Insa poate e putin scuzabil, din cate eu tin minte din roman (15+ de la ultima lectura) Javert era jumatate tigan sau cam asa ceva. Oricum, l-au colorat prea tare. In rest e ok, actori buni si decoruri faine. Un pic prea "bland".  Ca sa fie in ton cu "Mizerabilli" lui Victor Hugo, trebuia sa fie totul mult, mult mai tragic, crud si nemilos.