Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201274 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #15 on: 25 May 2018, 16:38 »
Am terminat Krypton. Un 7/10 .
E chipurile povestea de inceput a lui Superman si a planetei natale. Superman inca nu e nici in coaie, probabil o sa se nasca peste 3 sezoane.
(+) E SF, e cu pew pew, e destul de alert si cu putine momente moarte. Povestes incepe binisor cu o lume elitista, ceva politica, ceva distopie dar o ia la vale constant pt ca...
(-) Multe sideplot-uri ramase in aer. Multe chestii neexplicate sau fusarite. Time travel infect(oh daca il omor pe taica-meu mor si eu) de care m-am saturat ca ursul de ghinda ca e penibil. Un personaj negativ plictisitor si prost realizat.
 

Offline Pufosul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 11
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #16 on: 27 May 2018, 01:38 »
Westworld sezonul 2 rules!
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #17 on: 27 May 2018, 22:38 »
Abia acum reușesc să văd primul sezon din Agents of Shield 2013-2014. N-a fost rău deloc în universul ăla. S-au chinuit și cu ceva personaje din filme. Și legături, multe trimiteri subtile pe lângă alea evidente. Îi dau un 7.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline ausländer

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 18 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 4
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #18 on: 28 May 2018, 21:59 »
Momentan urmaresc:


The Expanse - 10/10
Killing Eve - 8/10
Westworld - 6/10 (nota e doar pentru sezonul 2)
The Handmaid's Tale - 9/10
Archer - 8/10


Va recomand TVTime.com pentru a tine evidenta serialelor. Pe langa site, au si aplicatie pentru Android si iOS.
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #19 on: 28 May 2018, 22:16 »
Chiar pare faină aplicația. Ok.

Episodul de acum din Westworld este de 11. Prinde atâtea nuanțe. Iar am așteptări mari.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #20 on: 29 May 2018, 12:15 »
Shameless US. Not bad at all. Chiar am ras la unele faze.
A inceput si bine...cu Emmy Rossum aratand ceva piele pe acolo.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #21 on: 29 May 2018, 18:58 »
Ash vs Evil Dead sezonul 3 6.5/10 A fost bun dar parca nu a mai avut farmecul primului sezon. Totusi au fost destule faze amuzante. Dezamagit de final, avand in vedere ca e ultimul sezon, parca trebuia sa se incheie altfel.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #22 on: 02 June 2018, 09:03 »
https://www.imdb.com/title/tt7573686/?ref_=fn_al_tt_3

7,5 de la mine. Merita vizionat, si nu e doar pentru fanii anime, eu de exemplu nu am vazut desenele.
Ignore list :astateofmind
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #23 on: 04 June 2018, 22:41 »
Agents of SHIELD.
Rețeta este foarte ok pentru gen. După seria animată Spiderman, acest serial mi s-a părut cel mai reușit. Și le-au ieșit personajele. Toate. Ceea ce e rar. Cineva și-a dat silința. Sunt și trimiteri la filme, ba există și întrepătrunderi uneori, cu unii mai mici din filme prezenți sau alții de aici prin filme. ABC a avut și Agent Carter, al cărui prim sezon a fost foarte bun (a avut o apariție și aici). Cu Inhumans mai puțin aș zice, dar termenul este tema principală din serial. Netflix a avut mult mai multe ratări, de fapt aproape toate. ABC va face și Marvel's Cloak & Dagger, cu legături în serial și Agent Carter. Ar trebui să apară primul episod în curând, zilele astea.
Îmi place genul, dar prea rar e bine creionat. Agents of SHIELD va mai avea un sezon scurt și pare să se termine. Păcat, pentru că este iubit, filme pentru care să facă suport vor mai fi. Lipsește maxim o alternativă. Poate 6 ani ajung. Măcar a avut sezoane lungi... 9.




Post Merge: 04 June 2018, 22:43
Abia acum reușesc să văd primul sezon din Agents of Shield 2013-2014. N-a fost rău deloc în universul ăla. S-au chinuit și cu ceva personaje din filme. Și legături, multe trimiteri subtile pe lângă alea evidente. Îi dau un 7.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk



Se pare că părerea mea despre primul sezon nu este o excepție. Mulți l-au văzut ca fiind mult mai șters decât tot ce-a urmat.
« Last Edit: 04 June 2018, 22:43 by c6t9 »
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #24 on: 07 June 2018, 12:52 »
Sense8 va avea un episod special.
 

Offline Inveltus

Ultimul serial vazut
« Reply #25 on: 08 June 2018, 11:27 »
The Handmaid's Tale - foarte bun. Am citit si cartea si pot spune ca este o ecranizare misto realizata. De abia am terminat primul sezon, dar chiar au reusit sa redea atmosfera opresiva din Gilead. In schimb, ma enerveaza actrita principala, nush, nu are niciun fel de appeal, mi se pare super antipatica. In rest, ceilalti actori sunt alesi perfect.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #26 on: 08 June 2018, 12:39 »
E si urata  ;D , din cauza ei am renuntat la Mad Men
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #27 on: 08 June 2018, 12:56 »
Nici mie nu-mi placa actrita din rolul principal, dar am trecut peste, pentru ca serialul e bun. Sunt la zi, sezonul 2 se mentine la fel de bine ca primul.
 

Online Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #28 on: 08 June 2018, 12:58 »
Da, eu cand o vad eu o asociez direct cu Peggy din Mad Men. Insa, actrita are talent cu carul si stie sa joace. La The Handmaid's Tale sunt doar la sezonul intai, am zis ca astept sa iasa tot sezonul doi.
Si ca sa fiu "on topic":

Apropo de seriale facute dupa cartile lui Margaret Atwood, e pe netflix o mini serie numita Alias Grace facut tot dupa un roman al doamnei. Seria incepe bine, dar o da cu bata in balta: propaganda feminista prea pe fata si ce nu isi are locul pentru epoca in care se petrece actiunea. Ritmul scade drastic cu fiecare episod. Insa o remarc pe Sarah Gadon care isi joaca bine rolul. Apare si "Sookie" din True Blood (care e mai urata decat tineam eu minte) si "Chuck" (lol).

The Shannara Chronicles - sezonul 2 - 6/10. Imi era restant din toamna(?), nimic special, mediocru chiar si foarte pueril. Nu am citit cartile ca sa am o comparatie.
« Last Edit: 08 June 2018, 13:26 by Ransom »
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #29 on: 09 June 2018, 02:39 »
Sense8 a făcut un maraton și Netflix a închis povestea pentru fani. Nu-mi aduc aminte să se mai fi revenit atât de mult asupra unui serial. De altfel, poate cel mai bun film despre cum fiecare dintre noi are o calitate care lipsește altuia și cum ne completăm, indiferent de orice. Cam ca aici pe forum, mai puțin partea de sex :))))))))))))))) Mă rog, uneori.

Am văzut și începutul la Cloak and dagger. Not my cup. Olivia Holt nu-mi spune nimic, personajul nu-l simt deloc. Aubrey Joseph nici atât. Acțiune prost gândită, fragmentată fără sens, atmosfera foarte slabă. Poate îl salvează alte episoade, însă începutul este foarte slab.