Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201415 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #330 on: 31 July 2019, 09:12 »
Am terminat Deadly Class, destul de ok, mi-a placut ideea, uneori nu prea s-a luat in serios, uneori au lungit-o cu sentimente and stuff, dar mai mult decat ok per total; din pacate a fost anulat si se termina ca un dos.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #331 on: 31 July 2019, 09:43 »
^??? deadly class? huh.. asta-i una din putinele comixuri citite. nici n-am avut idee ca au facut serie.
poate ca aici e problema! seriile astea trebuie sa scoata bani iar acum e o alta lume.. formatul a devenit destul de aiurea.

daca o dai pe toata odata, formatul e film lung adica binge watch. ori daca nu atragi multi ochi gata pregatiti sa primeasca tot odata, atunci seria se pierde pe drum!
deci trebuie extrem de bine promovata, de fapt asta-i singura chestie esentiala.. intre timp poti face ceva average dar lipicios/atractiv


Post Merge: 31 July 2019, 09:49
HEY:
ati vazut asta pana acum?


wow.
« Last Edit: 31 July 2019, 09:49 by Monier »
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #332 on: 31 July 2019, 18:45 »
Toate au ca tema rasismul sau lupta de clasa? WTF?

Si Snowpiercer show? WTFx2!!
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #333 on: 01 August 2019, 10:46 »
Dark s2 - sariti pe el daca nu l-ati vazut (de fapt toata seria). No PC agenda, no sjw bs. E cu time travel si iti pune mintea in pioneze rau de tot :)

Acting si casting extrem de bun, personajele sunt credibile si actorii joaca perfect.

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #334 on: 01 August 2019, 11:57 »
Quote
Toate au ca tema rasismul sau lupta de clasa? WTF?
destul de incredibil, este? fockin'ell.. ce ne asteapta.

sincer, am fost la fiecare entuziasmat pe moment (mai putin batwoman). nu inseamna ca nu pot fi bune (sau macar bune de vazut) insa daca iei ca reper ce serii faine fura pana acum si le compari cu ele si marile investitii - ce s-a intamplat cu GOT, atunci trebuie sa strangi nitel din sfincter.

 macar si cand te gandesti ca amazon baga un miliard (cu b) (cel putin) in seria LOTR/Hobbit - si consulta pe D&D cum sa inceapa (like WITFF)
- -
dark e gata pregatit, abia astept.
--
apropos de seriile anulate, acum pot avea inca o sansa daca sunt preluate de media noua - amazon sau netflix. expanse e un caz fericit, sa speram ca va fi si mai bun.
cred ca expanse e un proiect cu autor, adica are pe cineva cu inima in spatele lui, si asta am simtit eu la el.. personajele sunt tratate cu respect, la fel si audienta.
am uitat sa il laud din punctul asta de vedere.. o bila in plus pentru personajele feminine btw, care mi-au placut dintotdeauna. samoanca inalta si capitana canadianca, iranianca.. negresa engleza asoasf.

 nu am idee cu cine se bat dobitocii astia si propaganda lor: publicul ce urmareste orice serie sunt mai toti emancipati si toleranti. inteleg ca e o scuza, un marketing gimmick, dar exact asta ma deranjeaza: se folosesc de situatia unora pentru a scuza lipsa lor de inspiratie si fuga dupa bani.

cred ca atm doar the boys au atins acea maturitate din GOT1-4 in storytelling. e foarte posibil ca ei sa fie adevaratii watchmen in locul seriei lindelof.
sa recunoastem, cand zici lindelof - sau jj abrams, spaiths, singer, snyder, d&d, disney -... zici suficient.
« Last Edit: 01 August 2019, 12:01 by Monier »
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #335 on: 01 August 2019, 15:34 »
Om trai si om vedea cu expanse, la cat de tare se impinge acest rahat politic, tare m-ar mira daca scapa. La watchmen cica au fost niste scantei   https://toofab.com/2019/07/25/damon-lindelof-watchmen-creator-alan-moore-criticism-hbo-series-f-k-you/.
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #336 on: 01 August 2019, 16:10 »
bai si ce imi placea de jj si damon acum 10-12 ani cand era LOST in voga.
oare nu ii taie mintea sa faca un reboot la lost 2020? :)))
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #337 on: 01 August 2019, 20:10 »
Ca apropo,tocmai sunt la sezonul 4 din lost, am zis sa fac o revizionare. Pana acuma merita 8/10, o sa vad pe mai incolo daca scade nota,dar se tine chiar bine,mai ales ca prima oara am vazut doar primele 3 sezoane din lost,dupa care m-am pus mai serios pe battlestar si am si uitat de acest serial.
Ignore list :astateofmind
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #338 on: 01 August 2019, 20:58 »
Eu nu l-am terminat niciodată. La 6 m-am oprit complet.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #339 on: 02 August 2019, 01:12 »
e meritul lor ca au inceput foarte bine, pentru ce au scos bun cat a fost bun. ma bucur foarte tare daca toti invata si revin puternic cu finaluri pe masura.
au fost creatorii apoi au devenit distrugatorii seriilor respective. 

nu stiu cum reusiti sa il reluati, eu cu got nu mai pot. nici macar ultimul panel SDCC2019, care se pare ca a fost aiurea; dupa ei urma in program un show tv cu seth rogen (in plus unul din producatorii the Boys) ..asta si-a dat drumul..

panelul cu baietii
« Last Edit: 02 August 2019, 01:13 by Monier »
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #340 on: 02 August 2019, 10:04 »
Lost ramane in top pt mine alaturi de Sopranos. Inca mai tin minte cum numaram zilele/orele pana cand iesea urm episod, vremuri frumoase. Pana pe la finalul sezonului 2 nici nu stiam de el, pana cand am auzit o stire la radio ce fenomen e  si ca o tipa de la noi (nu mai tin minte numele) luase 20k euro sa fie in 1-2 episoade.
Primele 2 sezoane au fost senzationale fiindca se axau pe supravietuire, frica si mister si te intrebai mereu "cine sunt ceilalti"; a ramas interesant chiar si dupa celebrul "we have to go back kate" dar si-a pierdut din farmec.
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #341 on: 02 August 2019, 22:40 »
lost am vazut vreo 4 episoade cind il dadeau aia la tvr1,  si in afara de o tehnica bine stapinita a suspansului (dar care functiona in gol) n-am gasit altceva. cred ca erau din sez 2-3, oricum pe la inceput. si acolo l-am lasat.

sopranos insa e undeva in stratosfera cea mai rarefiata, ca sa zic asa, a ce s-a produs mai bun ever in televiziune. pina si alegerea muzicilor de final era o arta in sine







https://youtu.be/TeGE8NE0rzk?t=222



p.s.
apropo de deglamourizare




 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #342 on: 03 August 2019, 18:47 »
Nou sezon Preacher. Rejoice.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #343 on: 07 August 2019, 09:09 »
Vazut si eu The Boys.
Initial i-am dat pass, ca avea un scor foarte mic (no idea why), insa ma bucur ca i-am dat o sansa. Desi suntem suprasaturati cu supereroi, se pare ca inca exista loc de a face material de calitate pe tema asta. Karl Urban duce mult din show in spate, insa am fost surprins de Homelander, care a pus umarul pe parcurs, devenind cel mai interesant la final. Foarte bun, 9/10.
Vestea buna e ca sezonul 2 e deja in lucru, se preconizeaza lansarea in vara anului viitor.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #344 on: 09 August 2019, 18:35 »
https://www.imdb.com/title/tt5743796/  Ce sa scriu, pe la 7/10 din partea mea, nu e tocmai bruce lee, dar e cu arte martiale,cu batai, si are chiar putine elemente de PC bullshit, as declara ca merita o vizionare. Lasa de dorit la unele capitole,dar scenele cu batai sunt chiar bune.
Ignore list :astateofmind