Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201458 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #345 on: 09 August 2019, 18:40 »
Vazut si eu The Boys.
Initial i-am dat pass, ca avea un scor foarte mic

Unde???
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline luca nelino

Ultimul serial vazut
« Reply #346 on: 10 August 2019, 02:53 »
Sub orice critica acel serial nou care ruleaza acum pe Netflix, Another Life ii spune ! Nu se poate viziona practic, infiorator de slab, o sa ajunga in faliment Netflix daca continua sa finanteze asemenea mizerii sinistre.
« Last Edit: 10 August 2019, 02:55 by luca nelino »
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #347 on: 10 August 2019, 14:05 »
Pacat, ma gandeam ca ar merita o vizionare,cum o are pe "Starbuck" din battlestar. Insa nu ma mira,netflix went woke, majoritatea serialelor din ultimii 2-3 ani sunt slabute cu tot felul de mesaje politice. Mai ai si exceptii,gen altered carbon,insa majoritatea sunt pe sistemul troy: fall of a city.
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #348 on: 13 August 2019, 12:19 »
Doom Patrol - x/10 Nu pot sa il notez pt ca m-am blocat la ep 6. Am inteles, toti sunt varza, toti au probleme, trec prin situatii limita si salveaza ziua.
Daaar, mareste frate ritmul. Cand ma uit si vad ca mai sunt inca 9 episoade, imi vine sa il las. Si il las. Prea multe tanguieli si prea putina actiune. Fata aia plange dupa gloria trecuta de 6 episoade, ala sufera dupa fiica-sa, ala gay nici nu stiu exact ce face, doar sta si vorbeste, mai iese lumina aia din el si mai declanseaza actiunea.

In mare parte, astia nu fac nimic, doar se plang de soarta lor. Si totul avanseaza extrem de greoi.
Probabil 7-8 episoade ar fi fost perfect si devenea un serial bun
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #349 on: 13 August 2019, 12:27 »
Eu l-am abandonat până la urmă nici nu știu când și unde.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #350 on: 13 August 2019, 12:45 »
V-am explicat ca trebuie sa-l vezi beat sau fumat. :)
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #351 on: 13 August 2019, 18:06 »
Mie unul mi-a plăcut, spre final parca a devenit cam prea slow chiar si pt mine dar totusi a fost interesant.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #352 on: 13 August 2019, 18:31 »
Vazut si eu The Boys.
Initial i-am dat pass, ca avea un scor foarte mic

Unde???

si de la mine un 9/10 ... giugiuc ... pacat ca sez.2 vine abea la anul. Merge de minune la pachet cu Punisher daca vrei un binge cu anti super eroi dementi
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #353 on: 13 August 2019, 19:20 »
Legion sezonul 3. Am vizionat pana acuma 5 episoade. Meh, 6,5 catre 7 din partea mea. Este sub celalalte sezoane, ca primeste note de 9 si 10 pe imdb,ma lasa rece. A devenit bizar si intortocheat,de dragul de a fi bizar si intortocheat,ca asa e de bine,sa fie mai "artsy" ca niste pustani usor de impresionat,sa fie dati pe spate cu niste mediocritati ce par a fi ceva vai de mine senzationalisme. Zici ca ma uit la ceva "arta moderna" prea multi impresionati de o conserva plina de rahatul artistului,si vin sa imi tina lectii ca nu breh,ca esti prea prost sa intelegi.

Are niste momente bune,dar per total este sub primul si al doilea sezon.

Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #354 on: 16 August 2019, 16:18 »
..heads up:

Mindhunter S 2


 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #355 on: 19 August 2019, 10:51 »
..heads up:

Mindhunter S 2


Gata, l-am gatat intr-un suflet (aka 2 zile) si e bun bun! Continua cu si mai multe "vedete" intr-ale crimelor in serie si are un twist foarte solid (de care probabil ne vom bucura mai mult in sezonul 3).
Puncte extra: coloana sonora cu cateva piese alese pe spranceana ( e teribila) plus tema muzicala care-mi joaca si acum in cap, parca si mai creepy ca in prima serie. Personajele alese iarasi foarte bine (Ed Kemper din sezonul 1 ramane totusi varful, probabil d'aia mai apare, doar episodic, si in sezonul 2)

9/10, see it!
 

Offline marius ro

Ultimul serial vazut
« Reply #356 on: 19 August 2019, 12:13 »
Eu m am apucat de Seinfeld, satul de toate aiurelile cu supereroi etc. George Costanza, tacsu si Newman sunt super.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

GB Aorus Z370 Gaming 3 | i7 8700 | Thermalright True 140 | 16GB Corsair Vengeance LPX 3000Mhz | INTEL 660p 1TB + Seagate 2TB + WD Purple 2TB | Gainward Phantom GLH RTX 2070 | Corsair AX 760 | Fractal Design R4 Window | Dell U2715H | Cambridge Audio Topaz SR20 + Wharfedale Diamond 225 |
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #357 on: 19 August 2019, 14:09 »
Seinfeld inca bate la fund tot ce a aparut inainte si dupa el la nivel de sitcom.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #358 on: 19 August 2019, 14:14 »
Am vazut The Crossing primul sezon, low budget dar interesant, nu stiu daca mai prinde sezonul al 2lea. Dupa ce am vazut Dark, nu prea mai am chef de vreun serial, nemtii bat la fund ce a aparut in ultima vreme. Cred ca ma reapuc de SOpranos, ca tot vad ca a fost urcat din nou undeva :))
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #359 on: 19 August 2019, 14:35 »
Heh. Am revăzut și eu Seinfeld și Friends. Prea frumos.
Dacă aveți răbdare să începeți Malcolm in the middle, este aproape un prequel la Breaking bad :)) Oricum mi-a plăcut și am regăsit multe reacții în el. Chestii de foarte bună calitate. E cu atât mai fain dacă aveți 2 copii măcar :))))

Sent from my SM-N960F using Tapatalk