Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201345 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #360 on: 19 August 2019, 20:22 »
Seinfeld inca bate la fund tot ce a aparut inainte si dupa el la nivel de sitcom.

Total de acord. Ar mai fi vreo cateva, dar e ok si asa :)

The Boys. WOWOWOWOW nu am crezut sa ma mai surprinda ceva, vreodata venind de la kkwood `merica, land of remakes of remakes. Puncteaza la actori, actorie, cadre, idei, un pic de filozofie, este pur si simplu perfect. Am vazut 3 episoade pe nerasuflate.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #361 on: 19 August 2019, 21:58 »
Este Warrior. Bun. Mai fain decât Peaky blinders după mine. Undeva pe lângă Hell on wheels, care și ăla a avut o poveste și o dezvoltare mai faină.
Deși aici nu-s personajele negative atât de antipatice și nici cele pozitive prea pozitive. Toată lumea are o arie gri.

La Taboo încă n-am reușit să trec de primul episod.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #362 on: 19 August 2019, 23:57 »
Eu m am apucat de Seinfeld, satul de toate aiurelile cu supereroi etc. George Costanza, tacsu si Newman sunt super.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


these pretzels.. are making me
thirsty!!
 ;D

..so many good feels for that show.

Quote

The Boys. WOWOWOWOW nu am crezut sa ma mai surprinda ceva, vreodata venind de la kkwood `merica, land of remakes of remakes. Puncteaza la actori, actorie, cadre, idei, un pic de filozofie, este pur si simplu perfect. Am vazut 3 episoade pe nerasuflate.

nu vreau sa-ti ridic asteptarile, dar are final de sezon bun. colegii pot confirma.

« Last Edit: 20 August 2019, 00:01 by Monier »
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #363 on: 20 August 2019, 00:05 »
Problema e ca finalul de sezon cam da reset la cateva chestii. Astept sa vad pe ce directie merge sez 2.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #364 on: 20 August 2019, 00:50 »
Destul de fain este și Harrow, un fel de House, dar nu chiar.

Cu ocazia lui am aflat și despre https://www.imdb.com/title/tt3487382/
N-am apucat să-l văd, dar fiind anulat, dificil de spus cât merită și dacă are măcar cât de cât final.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #365 on: 20 August 2019, 10:36 »
Problema e ca finalul de sezon cam da reset la cateva chestii. Astept sa vad pe ce directie merge sez 2.
de ce trebuie sa vii cu remarci incorecte?

ffs
--
star trek TOS

in sfarsit! & o my fuking gawd, it's so good. am fugit destul timp de original, pentru ca-s prea obisnuit cu lookul tng.
dar protagonistii si povestile sunt excelente. unele episoade le-am pastrat definitiv.
sweet/10
« Last Edit: 20 August 2019, 10:51 by Monier »
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #366 on: 20 August 2019, 11:58 »
Destul de fain este și Harrow, un fel de House, dar nu chiar.

Cu ocazia lui am aflat și despre https://www.imdb.com/title/tt3487382/
N-am apucat să-l văd, dar fiind anulat, dificil de spus cât merită și dacă are măcar cât de cât final.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Tin minte ca la vremea respectiva foarte mult au fost nervosi cand au vazut ca Forever se anuleaza,ca in viitor sa aibe harrow. De fapt mai corect ar fi sa scriem o afirmatie de genul, harrow este un fel de imitatie slaba dupa forever,are niste elemente din house,dar mai multe asemanari se vor gasi intre forever si harrow,decat intre house si harrow. Si nu, nu scriu aici doar despre actor,ci despre serialele luate ca un pachet intreg.
Ignore list :astateofmind
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #367 on: 20 August 2019, 12:00 »
Am citit asta, din păcate nu l-am prins pe primul încă. Am văzut că a fost foarte apreciat.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #368 on: 20 August 2019, 17:22 »
de ce trebuie sa vii cu remarci incorecte?

ffs

De ce te bagi ca musca'n ... ? fara ca macar sa ai idee la ce ma refer. Ca de obicei de altfel.

FFS.

Cred ca te poti abtine din cand in cand. Fa un efort si inainte sa tastezi ... gandeste.

forever a fost interesant. Dar nu l-as considera foarte bun ...

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #369 on: 20 August 2019, 17:56 »
de ce trebuie sa vii cu remarci incorecte?

ffs

De ce te bagi ca musca'n ... ? fara ca macar sa ai idee la ce ma refer. Ca de obicei de altfel.

FFS.

Cred ca te poti abtine din cand in cand. Fa un efort si inainte sa tastezi ... gandeste.
exact asta ti-am zis eu tie, dar politicos.
exact ca musca te-ai bagat sa vorbesti spoilere de finalul sezonului.

oh like you actually had something to say. gee i wonder what
not  :P
--

THE ORVILLE
wow. nu stiu ce e cu voi, de ce nu mi-ati spus si mie.. ok poate n-am fost atent, admit.
but wow.

l-am vazut pe nerasuflate primul sezon! am lasat totul deoparte, noroc de concediu..
wow.
cel mai bun star trek de la tng incoace. tipul asta m-a castigat.
bravo, 10

de ce nu poate cbs si paramount sa imi dea o serie ST ok cu povesti obisnuite, ca seth macfarlane? de ce??
.. probabil e vorba de antitalent; bataie pe bani; si propaganda de voma a timpurilor. dar in primul rand vidul de talent (si constiinta umana in definitiv) de la jj abrams si kurzman. unul neoriginal si cretinoid, altul plagiator direct.
STD a costat cateva sute de milioane. o franciza rebutata ca o pluta de naufragiat, si data pe apa sambetei.
« Last Edit: 20 August 2019, 18:14 by Monier »
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #370 on: 20 August 2019, 18:19 »
Pentru că STD a vrut să fie un vas propagandistic, dar s-au ars rău. ST era un mediu prea mult apărat. Așa că după primul an, au luat măsuri să mai pună și ceva bun, dar tot propagandă vor până la urmă.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #371 on: 20 August 2019, 18:25 »
exact ca musca te-ai bagat sa vorbesti spoilere de finalul sezonului.

Si ce spoiler mai exact am dat? name one. Ceea e ce am spus e destul de general si nu da NICI un indiciu relativ la ce se intampla in serial. In mod special a fost vaga exprimarea.

iar tu nu te-ai exprimat gen "usor cu spoilerele" - pt ca nu a fost nici un spoiler. Ci te-ai aruncat, din nou - ca de obicei, la contraziceri.

Pentru că STD a vrut să fie un vas propagandistic, dar s-au ars rău. ST era un mediu prea mult apărat. Așa că după primul an, au luat măsuri să mai pună și ceva bun, dar tot propagandă vor până la urmă.

Ambele sunt destul de propagandistice, dar Orville mai ofera si altceva pe langa. De fapt ST a fost, in general, destul de progresiv. STD cam e exact cum suna :D
« Last Edit: 20 August 2019, 18:31 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline c6t9

Ultimul serial vazut
« Reply #372 on: 20 August 2019, 18:47 »
:))))))))

Adevărul este că să fie făurit de vorbitori de "americană" și să aleagă STD, spune multe.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #373 on: 20 August 2019, 19:06 »
exact ca musca te-ai bagat sa vorbesti spoilere de finalul sezonului.

Si ce spoiler mai exact am dat? name one. Ceea e ce am spus e destul de general si nu da NICI un indiciu relativ la ce se intampla in serial. In mod special a fost vaga exprimarea.

iar tu nu te-ai exprimat gen "usor cu spoilerele" - pt ca nu a fost nici un spoiler. Ci te-ai aruncat, din nou - ca de obicei, la contraziceri.
nope, exact invers. tu te-ai bagat sa zici ca nu-i asa, ca a dat reset la unele chestii. termen foarte clar si edificatoriu.
te-am contrazis cand am zis inaintea ta ca are final bun. got it.
hai lasa, e ca tine, gata, pa.

daca eu vin luni la sase dimineata si zic ceva extrem de vag gen "e o surpriza" sau invers "nu e surpriza". atunci stric omului placerea, ii bag in cap speculatii idioate. fie o secunda in care il derutezi, dar cu ce rost?
nici o discutie nu-si are rostul daca nu esti lasat in pace sa vezi intai materia.
forgetaboutit
Ambele sunt destul de propagandistice, dar Orville mai ofera si altceva pe langa. De fapt ST a fost, in general, destul de progresiv. STD cam e exact cum suna :D
orville pastreaza spiritul star trek de progres uman adevarat, autentic, natural. e o mica mare diferenta intre orville si tot star trekul rebutat.
exact ca sw9, astept cu apatie seria lui picard. asa.. fara sperante, macar sa ma surprinda placut.
« Last Edit: 20 August 2019, 19:15 by Monier »
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #374 on: 20 August 2019, 19:14 »

nope, exact invers. tu te-ai bagat sa zici ca nu-i asa, ca a dat reset la unele chestii. termen foarte clar si edificatoriu.
hai lasa, e ca tine, gata, du-te la plimbare.

daca eu vin luni la sase dimineata si zic ceva extrem de vag gen "e o surpriza" sau invers "nu e surpriza". atunci stric omului placerea, ii bag in cap speculatii idioate

Esti fumat? nu era nici o contrazicere. nici o afirmatie cum ca nu ar fi bun sau nimic care sa iti contrazica afirmatia. Nu am zis NICIUNDE ca "nu-i asa". Asa cum?

"A dat reset la cateva chestii" f clar si edificatoriu? Si ce exact e clar? La ce mai exact ma refeream daca e atat de "clar si edificatoriu"? Sau e clar sau ii bag in cap speculatii? Pe care oricine care se uita la film le face oricum.

In plus, repet, expresia ta nu a fost "atentie la spolers" ci "afirmatii incorecte". Total diferit.
« Last Edit: 20 August 2019, 19:26 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste