Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204820 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #375 on: 20 August 2019, 19:17 »
"reset" inseamna ce? hai zii odata care-i problema, ce a fost readus la punctul de plecare.
selecteaza change color la font si fa-l in alb, e readable cand selectezi textul. scrie acolo tot ce crezi..

da, afirmatia este incorecta, sigur, acolo te-am contrazis. pentru ca totul evolueaza impreuna, nimic nu mai e cum era la inceput.
intr-un fel, am contrazis ideea tocmai sa nu fie careva indus in eroare.
eu unul accept spoilerele, numai ca am grija sa nu impun cuiva atitudinea asta. caut sa pastrez o neutralitate.. respect timpul celuilalt, sa zicem. "atentie cu spoilerele" e nitel ..assholey. just saying : :D


« Last Edit: 20 August 2019, 19:30 by Monier »
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #376 on: 20 August 2019, 19:36 »
e mai putin ... assholey decat "afirmatie incorecta" :P

Si iarasi te legi de cuvinte, de cum alegi tu sa le intelegi/intepretezi. Cat mai limitat si redus doar ca sa iti dea tie cum trebuie ;)

Din cand in cand trebuie sa interpretezi si in spirit/context. Stii expresia "in litera si SPIRITUL legii"? ;)

Dar daca tii mortis: "reset: to set again or anew". Chiar si literal nu inseamna neaparat "readus la punctul de plecare". Asta nu inseamna ca nu asta am vrut sa spun, ci ca "reset" poate fi interpretat.

nu spun ce inteleg eu prin asta, pt ca ar fi spoiler :D :P
« Last Edit: 20 August 2019, 19:38 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #377 on: 20 August 2019, 19:38 »
..stelara demonstratia. vad ca nu te intereseaza sa zici exact care-i baiul. e reset dar nu la zero, e interpretabil. aham.
ok duda, moving on
« Last Edit: 20 August 2019, 19:45 by Monier »
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #378 on: 23 August 2019, 11:51 »
Terminat si io Dark. Tre' sa-l vedeti in serie continua ca io am luat pauza aia de bugetari si cind m-am intors deja nu mai stiam care si cum is pe acolo si prin ce ani. :D
Foarte-foarte interesant si bine facut/jucat.

Am vazut si primul episod de pe HBO din Fremvandrerne. Foarte ofertanta ideea, sa vedem cum evolueaza mai departe ca startul a fost OK pentru mine. Limba in schimb e priceless. :D

Azi ma apuc si de Luchshe, chem lyudi ca am auzit lucruri frumoase despre el.

Ah, si bineinteles Preacher. Chiar daca mi se pare oleaca mai sters decit restul sezoanelor Ep.4 m-a inviorat si Ep.5 promite si el din mini-trailerul de la finalul ep.4.
« Last Edit: 23 August 2019, 11:53 by burebista »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #379 on: 23 August 2019, 19:01 »
..stelara demonstratia. vad ca nu te intereseaza sa zici exact care-i baiul. e reset dar nu la zero, e interpretabil. aham.
ok duda, moving on

Normal ca nu zic, ce vrei, sa pun spoilere? :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #380 on: 25 August 2019, 11:18 »
incep THE PRISONER. serie veche engleza color sf. am impresia ca-i un fel de truman show/surveillance world/1984.
nuff said!

mersi mult burebista pentru sugestii. de ala cu robotii ma apuc simultan.
« Last Edit: 25 August 2019, 11:20 by Monier »
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #381 on: 26 August 2019, 10:59 »
A reinceput si The Terror, sezonul doi cu o poveste noua feat. George Takei - de data asta se bazeaza pe mitologia japoneza intr-un context surprinzator.
Nu garantez ca se va ridica la nivelul primului sezon dar dupa 2 episoade ma declar multumit.
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #382 on: 27 August 2019, 15:05 »
La Casa De Papel S3 - 5/10. Telenovela continua (si va mai continua). Uitandu-ma la sezonul 3, mi-am dat seama ca nu am inteles de ce naiba m-am uitat la primele 2 sezoane.

Short story: dupa ce au rezolvat treaba din S2 si au plecat fiecare incotro calare pe bani, domnisoara tokio se plictiseste teribil si decide sa fie proasta. Si de aici incepe o noua "aventura" in care banda de hoti decid (de fapt profesorul decide, dar treaba era deja decisa de mult) sa jefuiasca alta treaba in Madrid. Si totul o ia la vale, culminand cu ultimul episod unde zici ca s-au adunat toti prostii de pe planeta :))

Daca e sa despici logic actiunile personajelor ajungi nicaieri, plus ca mai e si overacting excesiv, plus limba care a devenit enervanta, plus denver care e o maimuta primitva. Plus personaje din s1-2 care apar doar ca sa apara, cu maxim 3 replici si alea inutile.

5 e nota mare :(
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #383 on: 02 September 2019, 18:04 »
Peaky Blinders sezonul 5. A inceput cam....woke,a inceput sa apara si pe aici tampenia politica,mai finut asa, dar se strecoara.
« Last Edit: 02 September 2019, 18:25 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #384 on: 03 September 2019, 11:31 »
aparu carnival row, s1.
plangerile sunt cam asa: too dark ('the long night' trauma repeats?); too slow, no fun;
si politica. pentru multi politica este insuportabila. mai ales intr-o serie; mai ales cand e fortata innauntru fara pricepere.
n-am cand sa-l vad prea curand.
(shit, i don't even care to)
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #385 on: 03 September 2019, 14:38 »
mindhunter 2 - inca se tine bine de psihologia aia care la ea acasa e deja de multa vreme un loc comun, dar care pentru mediul tv, ca sa zic asa,  a ramas deocamdata mult prea complexa ca s-o vezi in fiecare zi si pe toate drumurile. so, un serial de idei, tratate cu o anumita (buna) calitate a atentiei la nuanta - cam rara avis in zilele noastre. 8.5 lejer

fargo - nu stiu ce sa zic, l-am vazut si intr-un moment in care nu prea aveam chef de universul ala (nici fargo '96 nu pot sa spun ca e neaparat preferatul meu din ce-au facut coen-ii), si desi au fost si orgasme de o oarecare intensitate (fara sa pun la socoteala cinemagia orgasmica neintrerupta, vizual te cam sparge la ochi), adevaru' e ca m-a cam plictisit.  nu stiu cam pe unde sa-l cotez, obiectiv sint o gramada de aspecte in care exceleaza,  insa subiectiv erectia mea a fo destul de slaba
« Last Edit: 03 September 2019, 14:40 by indicopleus »
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #386 on: 06 September 2019, 18:27 »
Anybody https://www.imdb.com/title/tt4975856/ ? ... am inteles ca-i hilar
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #387 on: 07 September 2019, 01:21 »
Anybody https://www.imdb.com/title/tt4975856/ ? ... am inteles ca-i hilar

Nu chiar hilar dar m-a distrat cam de un 7 :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #388 on: 18 September 2019, 00:44 »
Bodyguard - wicked.
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #389 on: 19 September 2019, 10:50 »
There will be blood - 8/10 L-am ratat la vremea lui si l-am vazut recent pe una din listele alea cu filme ce tre sa le vezi inainte sa mori. Filmul are doar o mana de personaje si Daniel Day-Lewis il intepreteaza pe cel central: un anume Daniel Plainview, care vreau sa spun e cel mai hain personaj ce mi-a fost dat sa-l vad intr-un film.