Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201368 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #390 on: 19 September 2019, 17:40 »
There will be blood - 8/10

Au facut si serial? :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #391 on: 19 September 2019, 18:09 »
Nu, thread gresit. :P  FFS!
« Last Edit: 19 September 2019, 18:24 by Ransom »
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #392 on: 30 September 2019, 11:14 »
2 seriale (unul documentar) din lumea rap:
- The Defiant ones: Despre inceputurile gangsta rap cu nwa, apoi cu dre si interactiunea cu Iovine. Asa afli de ce nu o sa apara niciodata Detox :) Daca ti au placut melodiile lui Dre, tema west coast vs east coast back in 90's te poti uita. Pt un fanboy nu zice (aproape) nimic nou insa

- Wu tang: american saga 9/10 - Un serial pe Hulu despre cel mai cunoscut supergrup de rap: wu-tang clan. Mi se pare foarte bun facut, in actorii sunt bine alesi (ma rog.. interpretabil, e greu sa gasesti un look-alike perfect, plus calitatile artistice), povestea e pe acolo: inceput de jos, in projects, fa bani sa ai ce manca, incet incet muzica apare ca singura optiune de a iesi din foame.
In fiecare episod gasesti un mic fan service legat de istoria grupului.
Recomand pt fanii WU tang cat si pt cei cu muzica rap in general.
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #393 on: 30 September 2019, 12:20 »
V-ati umezit la Chernobyl? That was shit. Vrei ceva care sa te sperie de-a binelea: https://www.imdb.com/title/tt8694364/?ref_=ttls_li_tt



Probabil seria britanica a anului.
 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline Wagram

Ultimul serial vazut
« Reply #394 on: 03 October 2019, 05:51 »
Mulţam pentru recomandare, l-am văzut ieri. Te răscoleşte de-a dreptul.
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #395 on: 07 October 2019, 12:03 »
Love, Death+Robots - lejer un 8/10 ... poate chiar mai mult pe alocuri. O surpriza extrem de placuta. E o antologie de animatii scurte (10-15 min/episod). Unele episoade ar merita fara discutie un lung metraj.
 

Offline Xelo

Ultimul serial vazut
« Reply #396 on: 07 October 2019, 13:07 »
Bodyguard - wicked.

Da, da si iar da! Are 9 de la mine doar din cauza unor scene mai copilaresti (gen dezamorsatul bombei), dar in rest e bun.

 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #397 on: 07 October 2019, 14:01 »

Love, Death+Robots - lejer un 8/10 ... poate chiar mai mult pe alocuri. O surpriza extrem de placuta. E o antologie de animatii scurte (10-15 min/episod). Unele episoade ar merita fara discutie un lung metraj.

Eu ii dau un 6/10 cu indulgenta. Sunt vreo 3 episoade mai rasarite, restul sunt gore cu o mica idee si cam atat.

 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #398 on: 07 October 2019, 18:43 »

Love, Death+Robots - lejer un 8/10 ... poate chiar mai mult pe alocuri. O surpriza extrem de placuta. E o antologie de animatii scurte (10-15 min/episod). Unele episoade ar merita fara discutie un lung metraj.

Eu ii dau un 6/10 cu indulgenta. Sunt vreo 3 episoade mai rasarite, restul sunt gore cu o mica idee si cam atat.



haidi ba ... doar pentru tehnica de animatie si ar merita macar un 7/10 ... daca zici ca nu ti-au placut povestile :)
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #399 on: 16 October 2019, 08:23 »
V-ati umezit la Chernobyl? That was shit. Vrei ceva care sa te sperie de-a binelea: https://www.imdb.com/title/tt8694364/?ref_=ttls_li_tt
Probabil seria britanica a anului.
mi-a placut si mie pentru mai multe calitati.. e o realizare ambitioasa, ce a reusit in foarte mare parte sa ma impresioneze.
unde exista, nivelul de woke si abortarea fura ok, nu deranjeaza, adica e facuta cu rost. nici nu poti fi in dezacord cu cineva care se sacrifica pentru iubit, chiar m-a impresionat acolo.

batranica e preferata mea.. ea reprezinta vechea britanie, sau.. daca vreti, regina insasi.
foarte bun, 9/10
-

seria ruseasca.
laudabia incercarea. dar am renuntat la el. nu prea ma tine innauntru povestii, mintea imi fugea la o serie de animatie foarte buna, inaintea  GITS: AD Police files.

ca sa nu mai vorbesc de miniseria/arc dinnauntrul antologiei Outer Limits 90s: sunt doua (cel putin) cu fembots -Valerie 23, Mary 25.
« Last Edit: 16 October 2019, 08:25 by Monier »
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #400 on: 18 October 2019, 12:44 »
Recomand cu caldura -> https://www.imdb.com/title/tt8523042/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1  Vagabont, ii dau un binemeritat 8/10 , ma bucur ca se mai gasesc si pe Netflix showuri decente.
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #401 on: 18 October 2019, 13:00 »
Aseara am pierdut 2 ore din viata si am vazut 2 episoade din:
https://www.imdb.com/title/tt8712204/
Batwoman: o lesbiana ii ia locul lui Batman care a disparut misterios. 2/10, o risipa de resurse, un borefest si un serial de cacat. Pacat de Ruby Rose.
Si HBO are seriale de 2 bani, degeaba tot arata cu degetul spre netflix.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #402 on: 18 October 2019, 16:36 »
Nu va uitati voi la ce trebuie :). Atat pe Netflix cat si pe hbo. Spre ex. am vazut si eu, recent, Years after Years pe hbo. Bun bun.
« Last Edit: 18 October 2019, 16:42 by Hideyoshi »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #403 on: 18 October 2019, 18:05 »
^+1
+ bodyguard + the boys + cernobil
-

eu urmaresc streamul lui mauler cu batwoman, e mai distractiv si mai scurt decat episodul. nici nu stiu daca va fi difuzat tot sezonul, e o petarda.




Post Merge: 19 October 2019, 09:29
a inceput seria creepshow. in 80s sunt filme: trilogie antologie. toate bune, recomand! tot din 80s romero avem seria tales from the darkside.

& am aflat de alt horror, aduce a stepehn king: marianne. e francez..
« Last Edit: 19 October 2019, 09:29 by Monier »
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #404 on: 22 October 2019, 11:44 »
Ma uitasem ieri la episodul intai din Watchmen. Speram sa fie o supriza placuta ca "The Boys". Nu s-a ridicat deloc la nivelul asteptarilor mele. Ii mai dau 1 ep. s-a vedem daca, poate poate...