Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204187 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #480 on: 28 February 2020, 20:02 »
vazut doar primul episod din seria 2..
parca white Kovacs era mai sarcastic, witty.. inteleg ca e doar o carcasa.. dar pastreaza-i atributele psihologice ale originalului.. sincer pana acum nu am simtit asta (singura chestie a fost cand s a dus sa bea)

vedem cum evolueaza

Vazut 2 episoade. Cei 2 nu au nici o legatura. Albul mai sarcastic, mai calm, mai ... passive-aggresive. Asta noul e pur si simplu agresiv. Nu pot sa zic ca imi place.

In plus s-au pierdut chestiile mai ... gri pe plaja morala. Politista era un element care aducea multe detalii povestii. Asta noua, bounty hunter-ul ... e cam ... vax.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline andrew

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 9
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #481 on: 29 February 2020, 22:52 »
Altered Carbon S2

Pacat, l-au distrus complet, daca prima seria mi-a placut extrem, am vaut-o probail de 3-4 ori cap-coada, seria 2 este mizerabila, dar probabil din cauza ca intre timp am citit cartile, si am sperat sa aibe legatura.
Nu are, decat in proportie de 1%, cateva nume de personaje si de locatii.
Atat.
Pe cat de mult l-am asteptat, pe atat de mult m-a dezamagit.
I-as da seriei un 2 din 10
Batai prost coregrafiate si potrivite ca nuca in perete, a disparut complet nuditatea de bun gust (de fapt toata nuditatea :) ) scenariu scris de copii autisti care n-au legatura cu universul din carti.
Pacat...
 

Offline semaka

Ultimul serial vazut
« Reply #482 on: 01 March 2020, 16:54 »
Pentru cei care sunt in cautare de un serial nou, mie mi-a placut Alienistul (S1 pe netflix ) un 7.5/10 din partea mea.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #483 on: 03 March 2020, 14:47 »
..am una doua trei patru ore de Barry, adica sezonul 1. I'm doing this.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #484 on: 03 March 2020, 15:48 »
The last kingdom. Am vazut doar sezonul 1 la vremea lui,am si uitat de el,acuma reiau toate sezoanele de la inceput.

Pe moment se prezinta de un 7 catre 8. Eram in foame de ceva medieval shit, insa majoritatea nu m-au prins. Mai avem cate un mini series gen pilars of earth,tudors,borgias etc. Insa alea le vazusem deja. Am incercat da vinci's demons, nu mersi, mai incercat si marco polo, iarasi nu,knightfall e o insulta.

Last kingdom are cat de cat macar un aer de credibilitate fata de tampenii genul knightfall care o da in chestii genul hai sa ne batem joc de istorie si sa facem o telenovela cu templieri.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #485 on: 03 March 2020, 19:33 »
Incearca si Kingdom, korean. 1 sezon (sez 2 in curand). Sa nu te astepti la prea mult realism :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #486 on: 03 March 2020, 20:58 »
Koreenii le au,desi nu e vorba de realism la ei,dar macar pot sa transmita o poveste,o...ceva acolo,o treaba, sa te simti prezent cumva in firul ce se poveste. Ei nu se baga cu history channel bullshit si ca povestea a fost inspirata dupa cele petrecute in realitate,desi sunt in lumi paralele realitatea si ce ei prezinta. Ei spun ce au de spus,sau de povestit in acest aspect si te lasa pe tine sa judeci cat de adevarat sau neadevarat a fost,insa macar au o poveste de spus,asta imi place la serialele lor,adica te implici cumva,fie ca esti pasionat de subiect sau nu.

Mersi de recomandare,am sa arunc o privire si la kingdom.
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #487 on: 04 March 2020, 09:59 »
Vai cat de prost poate fi sez 2 din Altered Carbon, este incredibil. Nici nu poate fi comparat cu primul sezon, asta e o ciorba lunga de carcatere PC, unidimensionale sau confuze. Cum poti sa ai asa material grozav si sa faci varza din el?
Incerc sa gasesc ceva bun la el.. si abia in ep 6 am vazut niste flashback-uri din sez 1 (lupta lui tak cu sora-sa). Asta am gasit bun la el, imaginile din primul sezon.

Il puteti sari fara sentimente. M-a dezamagit complet. 


Recomand si eu Kingdom s1+s2 (soon)
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #488 on: 04 March 2020, 12:25 »
Si eu trag de Altered Carbon 2 ca de sula saracului. Primul a fost ok, putin doar finalul lalait.
E o varza al doilea sezon. AI-uri ce se iubesc intre ele ? Unii se fac copie si se bat in lumea reala cu altii din carne. Nu se explica clar motivatiile pt care se bat si toti alearga prin serial ca niste gaini fara cap.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #489 on: 04 March 2020, 12:26 »
De acord cu baietii de mai sus. Naspa S2 comparativ cu S1.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #490 on: 04 March 2020, 21:18 »
Bai nu fiti nebuni, e nasol daca e mai varza ca primul :)

PS: ce ma bucur sa te vad activ Burebisto. Ce naiba mai misti zilele astea? Imi e dor de noptile noastre(sic!) din WoT/WT :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #491 on: 05 March 2020, 19:34 »
Barry

Primul sezone e bun abia prin ep6, dupa aparitia soldatului. Umorul destul de slab, ori lipsa.
In schimb al doilea sezon merge uns. Mai laes pe actiune, dar si comedia exista.
Imi plac multe personaje, mai putin actrita blonda, care probabil joaca rolul de mironositia sjw, noroc ca ponderea ei este in ce in ce mai neglijabila. Profesorul de actorie si politistii sunt faini ca actor si rol. Dialogul e suficient de interesant, desi recunosc ca ma sarit peste cateva mionute.. nu iti cere un nivel de atentie riicat precum ceva serios, dar merge. 7.5

ideea-concept imi aminteste de doua filme: grosse point blank si you kill me.

Post Merge: 05 March 2020, 20:20
^well someone was drunk today.. scuze de typos
« Last Edit: 05 March 2020, 20:20 by Monier »
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #492 on: 07 March 2020, 01:10 »
Deputy - kinda gung-ho 'murican style modern-day cowboy style. Catchy, cursiv, cam prea cursiv, prea ies toate cum trebuie si cand trebuie. Mi-ar placea exact daca n-ar fi atat de cursiv.
ZeroZeroZero - Un fel de euro-Narcos cu iz de Traffic/Soderbergh, mai artsy si cosmopolitan. Poate.
« Last Edit: 07 March 2020, 01:28 by ixtl »
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #493 on: 09 March 2020, 00:22 »
Homeland - still kicking.
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #494 on: 09 March 2020, 09:44 »
Castlevania, sez 3. Bun domle, f bun.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste