Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204470 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline weeppi

Ultimul serial vazut
« Reply #495 on: 12 March 2020, 00:43 »
Am descoperit de curând Le Chalet (https://www.imdb.com/title/tt8168678/). Deocamdată sunt la episodul 2; nu s-a descătușat încă, nu știu să spun cum va evolua, la +/- 7 pe iMDb sper că nu voi fi dezamăgit (deși are unele fracturi logice pe care nu le explic acum pentru că nu găsesc tag-ul de spoiler). Este primul serial / mini-serie în limba franceză pe care-l urmăresc.
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #496 on: 13 March 2020, 19:16 »
Better call Saul - se tine bine, Chiar foarte bine. Plecand de la scenariu pana la imagine, trecand prin actori, personaje, regie, remarcabil.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #497 on: 17 March 2020, 19:32 »
cine isi aminteste cand cautam TV rip de calitate The Stand, miniseria (as zice magna seria) din 1994. Sunt idei care miros a religie de doi bani, dar sunt niste actori niste momente.. e asa de bun, ceva de speriat.
mi-am amintit intai de motivul muzical - un slide guitar, a la chris rea.
https://youtu.be/0e64sPHWnsY?t=17s
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #498 on: 18 March 2020, 11:35 »
The Stand a avut un impact major asupra mea, acum muuuuulti ani.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #499 on: 18 March 2020, 15:25 »
Datorita Covid-19 procesul Robert Durst se amana: https://www.theguardian.com/us-news/2020/mar/16/robert-durst-trial-postponed-coronavirus-los-angeles

Daca va intereseaza cum un tataie aspergeric a reusit din '82 pana in prezent sa scape de 3 crime (din care una cu dezmembrarea victimei) poate vedeti un docu-drama excelent pe HBO: https://www.imdb.com/title/tt4299972/
Daca v-a placut Making a murderer, asta e si mai mindblowing
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #500 on: 18 March 2020, 16:18 »
^^la fel si aici, prima si ultima parte le-am pastrat.
m o o n, that spells good.

^si eu care ma gandeam sa reiau mindhunter si filmul lui lars von trier.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #501 on: 22 March 2020, 11:48 »
kingdom sezonul 2 - bun ca si primul, parca mai putina actiune dar mi-a placut explicatia transformarii in zombies; finalul perfect pt un sezon 3 care probabil aduce un villain cool, imparateasa din primele 2 a fost un fas, la fel si taica-su ; deja e cu 10 clase pt walking dead, daca si sezonul 3 e bun, probabil devine un clasic
« Last Edit: 22 March 2020, 11:51 by Sir Dracu »
 

Offline weeppi

Ultimul serial vazut
« Reply #502 on: 29 March 2020, 01:16 »
Dacă sunteți în căutarea unui Narcos "european" vă recomand să vă uitați la Farina / Cocaine Coast. E pe Netflix, are doar 10 episoade de câte o oră dar merită.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #503 on: 29 March 2020, 23:00 »
Kingdom: mai bun decat primul. Are ceva faze de wtf.

Si nu are drama de cacat ca umplutura asa cum au mai toate serialele americane.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #504 on: 30 March 2020, 20:58 »
the outsider

incepe foarte promitator dar se pierde pe la mjloc, a 2a jumatate a sezonului e destul de slaba insa salvata de ultimul episod; 10 episoade, prea multe si acting destul de slab.
 

Offline weeppi

Ultimul serial vazut
« Reply #505 on: 31 March 2020, 00:00 »
La primul episod ai senzația că vei avea parte de acțiune non-stop.. o cam lălăie alte 8 episoade iar sfârșitul
Spoiler: ShowHide
mi se pare de rahat, cu Cucu-Bau mirat că a fost prins, cu dialoguri lungi, cu regrete, cu țepușe în inimă ca la Amărăștii de Jos.
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #506 on: 03 April 2020, 18:35 »
Romanzo criminale - Un 7/10, cu ingaduinta. Are oaresce farmec, ce za zic. Nu te plictisesti daca-ti place genul de poveste cu bagabonti/cocalari de ani '70.
Baghdad Central - Nu m-a prins, slab compartimentat, foarte lungit pentru o poveste care s-ar putea reduce la 2 maxim 3 episoade facute alert.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #507 on: 07 April 2020, 10:12 »
TIGER KING

absolut toata lumea vorbeste de el, se fac referinte, se poarta din nou mullets.. e nebunie curata!

va amintiti cand vorbeam noi de animale salbatice crescute in captivitate - ca raman salbatice si periculoase. ei bine, meet USA..
si o seama de personaje reale care de care mai extravagante si smintite.

10/10, nu il poti opri din play.

 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #508 on: 07 April 2020, 12:08 »
Am rulat primul episod si promite mult numai ca intre timp am dat clic - iar - pe the Wire asa ca...mai dureaza :)
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #509 on: 07 April 2020, 18:48 »
Am încercat și eu primul episod. După douj' de minute l-am oprit.
Bag de seamă că se plictisesc tare ăia acasă de-i ridică piedestal. :)

Mă rog, pe mine nu mă atinge cu nimic.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage