Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201373 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #570 on: 05 June 2020, 18:19 »
Power.
Pe la un 5 se invarte. Se doreste a fi un fel de american gangster combinat cu narcos si mai multe seriale. O cam da in bara, actorii nu prea sunt potriviti pentru roluri, in multe ocazii totul pare tras de par si in unele cazuri da un iz d'ala de telenovela ieftina turceasca de la B1.

Are tspe reviews bune catre foarte bune, dar multe din ele sunt din motive PC culture bullshit, ca are niste negrii ca si actori gata ar trebui sa lesin ca a venit isus pe pamant. Am vazut seriale cu actori negri, Luther cu idris elba e la distanta de kilometri fata de serialul asta.

Are cateva momente ok, si il mai vezi pe 50cent din cand in cand. Per total este mediocru catre slab, nu am rezistat sa vad pana la capat primul sezon.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #571 on: 05 June 2020, 21:42 »
Bad guys: cam 7/10. Cu ceva tente spre 8. Serial Korean, crime drama. Actori buni, actiune. Stilul clasic korean.

Acum incerc sez 2. Bad Guys: Vile City dar nu prea seama. Actori diferiti, locatie si actiune destul de diferite. Ceva parca nu se leaga in sez 2.

Ambele Netflix.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Xelo

Ultimul serial vazut
« Reply #572 on: 12 June 2020, 21:36 »
Missions S2: pe cat de intrigant a fost S1, pe atat de dezamagitor e 2. Sa astepti 2 ani ca sa vezi un fel de Stargate frantuzesc... pfff.
 

Online ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #573 on: 12 June 2020, 21:40 »
Acu vizionez,, vis-a-vis''. Bun rau mai ales ca are personaje din Papel
 

Online Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #574 on: 13 June 2020, 09:29 »

Am halit rapid primele 4 episoade, ni le dau cu portia.
E tot setting-ul din film/carte cu trenul, frigul si clasele sociale. Dar se intampla altele. E alert, fara momente moarte, e ce trebuie.

Post Merge: 13 June 2020, 09:35
Ma chinui si cu dar merge greu.
Pana acum ca si comedie este slab, ca si drama e pe nicaieri, ca si altceva e pleazna. Si am vazut 6 episoade.
Actingul este bun pt ca au actori buni. Poate se indreapta ca e pacat de asa buget mare. Ceva nu intra bine: nu prea au idei sau textieri buni.
« Last Edit: 13 June 2020, 09:35 by Ciocanul »
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #575 on: 13 June 2020, 17:40 »
spoiler alert:  -->> nu se indreapta :)
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #576 on: 25 June 2020, 10:12 »
Mai casc ochii la Reprisal (retro-style cu o vaga urma din stilul Tarantino) si la Upload (o chestie usurica despre viata de apoi intr-o lume virtuala).
Am vazut cam 5 episoade din ambele pina acu'.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #577 on: 28 June 2020, 06:14 »
Dark: binged the shit out of season 3.

Se recomanda un binge full, 1-2-3. Nu am avut probleme mari in a-l urmari dar totusi daca revedeam macar sez 2 inainte de 3 ar fi fost mai ok. Incheie destul de bine povestea dar nu mai am senzatia de mind fuck de la precedentele. Am ramas cu o singura intrebare nelamurita ...

Cam 9/10 per total.

Ah, sa nu uit: muzica contribuie IMENS la atmosfera.

Post Merge: 29 June 2020, 04:02
upload: e chiar fun. light si cute ...
« Last Edit: 29 June 2020, 04:02 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #578 on: 29 June 2020, 06:21 »
La final de sezon: De fapt upload e chiar bun. 8. Romcom cu ceva accente de drama si probabil ceva actiune in viitor.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #579 on: 29 June 2020, 14:39 »
The shield.  8 .   Nu stiu cum de nu l-am vazut pana acuma. E un serial foarte bun, nu chiar la nivelul The Wire,dar are momente. Are destul de mult shaky cam,ceea ce poate deveni enervant, insa actorii joaca foarte bine. E un serial Raw, se injura,se omoara pe rupte, imi aduce aminte de documentarele ce le vedeam despre politia americana de prin anii 80-90.
« Last Edit: 29 June 2020, 14:47 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline RaijinRoh

Ultimul serial vazut
« Reply #580 on: 30 June 2020, 13:41 »
Dark: binged the shit out of season 3.

Majestic
 

Offline zacusca_man

Ultimul serial vazut
« Reply #581 on: 01 July 2020, 11:59 »
Puteti sa trageti un ochi si peste Perry Mason. Productie HBO . 2 episoade iesite pana acum, 8.5/10.
 

Online ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #582 on: 01 July 2020, 13:18 »
Dark, abia acum m-am apucat de el, terminat season1: tare nene dar astept ce va fi in continuare cu mare interes
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #583 on: 01 July 2020, 13:27 »
Iti sugerez sa te uiti numai la el pina-l termini. Daca faci fo' saptamina-doua pauza si-l reiei o sa ai ceva probleme de adaptare.
Eu deja la sezonul trei sunt in pom dupa pauza de un an sau cit dreq a trecut de la sezonul 2.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #584 on: 01 July 2020, 18:19 »
Dark, abia acum m-am apucat de el, terminat season1: tare nene dar astept ce va fi in continuare cu mare interes

Nu astepta, baga cat ai timp :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste