Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204378 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #615 on: 01 September 2020, 01:19 »
Yellowstone 8/10. Bun de tot. Bine realizat, te tine in priza, cu personaje bine conturate, plus interpretarea actorilor e la inaltime. Unele cadre cu peisajele din Montana sunt mirifice.
Nu stiu de ce, mi-a adus un pic aminte de Justified. ( o fi cowboyii :) )


Same here ... desi in  Justified nu prea erau cowboy ... mai degraba white trash hillbillies rednecks  :)


Raylan Givens e 100% cowboy. Mai cowboy decat cowboyii din western-urile cu clint.

Post Merge: 01 September 2020, 03:36
Sa nu uit, am inceput Glitch pe Netflix, nu e rau. Nici f bun dar merge.
« Last Edit: 01 September 2020, 03:36 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #616 on: 04 September 2020, 15:02 »
Medici https://www.imdb.com/title/tt5057130/     8/10

Daca va placusera seriale genul Tudors,Borgia etc....o sa va placa si asta.  Mod normal as fi dat 6 catre 7 pentru aproape zero historical accuracy desi costumele, actorii joaca chiar bine, dar muzica din fundal,piesele merita minim un punct bonus.

« Last Edit: 04 September 2020, 15:06 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #617 on: 04 September 2020, 17:08 »
A aparut the Boys S2!
 
The following users liked or thanked this post: Dundee

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #618 on: 04 September 2020, 18:12 »
Pfoai, cea mai buna veste pe ziua de azi :D
 

Offline endler

Ultimul serial vazut
« Reply #619 on: 05 September 2020, 17:48 »
ca tot vin alegeri in am, recomand asta pt cine nu l a vazut. nota, intre 7 si 8. Designated Survivor.
https://www.imdb.com/title/tt5296406/
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #620 on: 05 September 2020, 18:17 »
Am vazut cateva episoade si mi s-a parut extrem de slab,de la Jack Bauer la mister politically correct a picat foarte mult.... nu stiu,nu m-a prins de nici un fel.

Varianta coreeana mi se pare cu mult peste,dar asta depinde si de gusturi.

Designated Survivor: 60 Days  https://www.imdb.com/title/tt10405394/?ref_=tt_urv
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #621 on: 07 September 2020, 09:29 »
Varianta coreeana mi se pare cu mult peste,dar asta depinde si de gusturi.

Designated Survivor: 60 Days  https://www.imdb.com/title/tt10405394/?ref_=tt_urv

Thanks, ma intrebam daca merita vazut si chiar merita. E putin cam prea dramatic la unele momente, destul de predictibil si destul de necredibil. Dar e bun. Si arata o fata a politicii destul de urata, fata pe care o stim cu totii dar parca nu la nivelul din serial.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #622 on: 10 September 2020, 12:46 »
Bai inca nimeni extaziat dupa Raised By Wolves? Mi se pare pur si simplu genial. Hardcore sci fi stuff, fara BS, fara PC, fara trannies cu valente. Cu actori, cu plot atmosfera berechet, dar ce atmosfera! wowiwowawa. Sper din sufletul sa nu devina crap pe paine mai incolo.

Ce e mai misto e ca a venit fara hype, fara tam-tam, wam bam thank you mam. Cea mai placuta surpriza pe intreg anul asta de rahat. De multi, foarte multi ani nu m-am mai simtit asa la un film, daramite serial.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #623 on: 10 September 2020, 18:17 »
Pe mine nu m-a dat pe spate ... chiar de loc.

in plus are chestiuni neexplicate sau chiar ilogice.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #624 on: 10 September 2020, 18:30 »
Nu-s dat pe spate da'mi place de mor. :D

Acu' ma uit la Away pe Netflix.
Telenovela plina de clisee si colac peste pupaza si politically correct.
Macar actorii isi fac treaa.
« Last Edit: 10 September 2020, 18:32 by burebista »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: grui4

Offline GruVe

Ultimul serial vazut
« Reply #625 on: 10 September 2020, 21:58 »
Medici 8.5/10 - Vazut. placut, soundtrack beton. Nu m-a dat pe spate la inceput dar e ca un fine wine, devine din ce in mai bun. Peste Borgias, cam la acelasi nivel cu Tudors.
Raised By Wolves 8/10 Pana acum ok, pe alocuri e peste ce a devenit Westworld. Si eu sper sa nu o ia pe aratura.
 

Offline grui4

Ultimul serial vazut
« Reply #626 on: 10 September 2020, 23:01 »
da, so far RBW 6/10. cool senzorial .. ok jucat .. premizele si valorile promovate sunt in pom. aberant
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #627 on: 11 September 2020, 16:24 »
Ha? Ce promoveaza aberant? Valorile? Nu e Shakespeare, e un sci fi cat se poate de neutru :)
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #628 on: 14 September 2020, 17:26 »
Raised By Wolves. 6 catre 6.5/10.  Vizual nu am ce comenta,arata peste multe alte seriale de acest gen. Altfel,overhyped, sunt mari discrepante in poveste,cateodata o ia pe aratura incercand sa fie "artsy" si devine penibil,in alte momente se ia prea in serios pe cand exact in acel moment povestea in sine nu cere seriozitate, din punct de vedere sci-fi este total pe langa are atatea greseli de ar lua o vreme sa le listez pe toate, e in genul filmul ala lui Brad Pitt, AD Astra,adica are niste efecte faine, e sci-fi dar de fapt nu e sci-fi, e mai mult o drama ce se intampla in un fel mumbo jumbo sci-fi universe. Actorii nu m-au impresionat, nici macar Travis Fimmel aka Ragnar Lothbrok. Singurul care dupa mine isi jucase rolul mai bine este Salim aka Father.

Spoiler: ShowHide
  In primele minute vedem cum o mini nava spatiala se prabuseste in o groapa. Acuma sa inteleg si eu cumva,deci avem pe astia atei, ei nu cu treburi de credinta,nu nimic,science and technology, ok domnule, nava lor spatiala a ajuns si cu mult mai repede decat cea a oamenilor, aia inseamna ca sunt mult,mult mai avansati. Deci tehnologie de peste 100de ani in viitor,provenind de la persoane care trimit androizi ultra avansati,si cu toate astea,cu toate adaugate,toata stiinta din lume,ei hapt o gaura gasesc in care hapt tocmai ei se prabusesc, iar nava lor nu are absolut nici un fel de failsafe si nimeni nu a calculat ca un asemenea lucru s-ar putea intampla, how freaking convenient.

Avem tech din viitor,mergem prin spatiu, calatorim ani lumina fara probleme dar nu esti capabil sa detectezi cum si de la ce mor copii si nici nu esti capabil tu ca android sa gasesti o modalitate prin care sa ii vindeci? Breh ma lesi ca nu m-am nascut ieri, adica nu l-am intrebat pe dorel dupa ce bause a 4-a sticla de neumarkt daca ar stie cumva sa vindece niste copii,intrebarea se pune unui android care mai colac peste pupaza si interzice credinta si se bazeaza pe cunoastere si tehnologie,si tocmai acel android habar nu are de niste lucruri de baza. Abia la multi ani si prin niste texte ieftine introduse acolo sa fie si plotul dus mai departe de fapt afla care a fost cauza problemelor cu acei copii.   Si asta e doar una din multe lucruri absolut halucinante ce se intampla prin serial,lucruri care m-au luat extrem de neplacut prin surprindere. Ma asteptam la mai mult luand in considerare mana lui Ridley Scott.

Androizii sunt ultra smecheri,no propulsion flight, death scream tot ce vrei, goku+one punch man insa cand vine vorba sa construiesti o civilizatie,sa intelegi lucruri de baza atunci instant androidul are mintea unui peste ca papagal ar fi prea mult. Rasa umana este reprezentata in un fel penibil,deci avem androizi dar nu avem nici un fel de abilitati de a ne apara? Pui androizii de peste 100 de ani in viitor si oamenii au nave spatiale dar sunt cumva imbracati de zici ca cineva din anii 80 le daduse niste costume. Un anti android gun nu avem? Ceva tehnologie? Nu? Doar stam acolo ca niste legume si asteptam sa murim de la un urlet al androidului ca asta ne cere scenaristul? Ok atunci asta facem,cannon fodder. Toata religia,credinta este prezentata in un fel odios, la un minim de efort m-as fi asteptat.

« Last Edit: 14 September 2020, 17:41 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline endler

Ultimul serial vazut
« Reply #629 on: 14 September 2020, 21:23 »
am vazut un episod.. interesant. inca nu i pot da nota.. dar e sf. :)