Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 204498 times)

hiv_ and 3 Guests are viewing this topic.

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #645 on: 29 September 2020, 10:19 »
Utopia: ok, mi se pare excelent serialul.

Am o problema cu actrita care o joaca pe Jessica, annoying af. In rest misto rau. In special Arby ...

Si nu am vazut nici o urma de woke shit, sau cel putin nu am detectat eu.

da.. de aia "grupul fericit" e alcatuit din: negru, femeie alba, imigrant musulman.. bag guys doar white male, sex interracial, desigur cu white female .. etc
la utopia e misto stilul grafic, insa chiar si asa devine super boring spre final.. eu am rezistat cu greu la primul sezon, iar pe al 2lea,, cu ffwd.
am vazut dincolo de "magie" si asta a stricat toata experienta.
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #646 on: 29 September 2020, 11:04 »
Ba am si io o curiozitate. Voi nu va puteti uita la un serial/film/whatever fara sa vinati chestiile astea (care nici nu stiu ce inseamna de trebuie sa le caut cu goagle) woke/PC/pana mea?
Doar sa savurati actiunea/imaginea/scenariul/jocul/etc.

Io nici n-am bagat de seama ce zice duke cu grupul fericit si alealalte.  :o

Singura chestie care ma deranjeaza pe mine la vizionat e LGBT stuff da' numa' cind simt ca mi-e bagat pe git d'ampulea, daca se incadreaza in cursul filmului nu ma deranjeaza nici asta.

In fine, in cazul meu cred ca se aplica vorba aia, Fericiti cei saraci cu duhul.  ;D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #647 on: 29 September 2020, 11:45 »
Lasand la o parte woke or non-woke stuff, serialul e foarte slab daca il pui langa utopia uk. Am vizionat doar primul episod,si si ala cu greu, e ca si cum cineva a copiat la extemporal,dar nici macar nu a copiat bine,cel care a scris initial a luat nota 8,5,cel care a copiat a luat 5 cu indulgenta si si aia ca era mila la profa. Aveau exemplul perfect, puteau ori continua povestea,ori puteau sa se inspire calumea ca aveau de unde...Asta nu e the office uk vs us, e ceva cu mult mai slab.

« Last Edit: 29 September 2020, 11:46 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #648 on: 29 September 2020, 11:56 »
Nu stiu ce zici tu acolo, io ma uit la Utopia din filmuletul tau. Mai sunt si altele?  ???
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #649 on: 29 September 2020, 12:10 »
Da, acuma a aparut un remake american.........am vizionat primul episod si am ramas uimit, adica nu ma asteptam sa fie ca si varianta UK,dar totusi, si putinul la care m-am asteptat a fost poate prea mult.


Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #650 on: 29 September 2020, 16:24 »
la mine e invers, mi-a placut cel american dupa care l-am incercat pe cel britanic dar nu mi-a placut prea mult stilul. e drept ca nu am trecut de jumatate de episod ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline duke_zz

Ultimul serial vazut
« Reply #651 on: 29 September 2020, 17:04 »
bai eu vorbeam de utopia uk.. vad ca a aparut si cel us in cele din urma..
zic pas totusi.. vad din trailerul de sus ca e copie 1:1, plus ca are niste actori foarte antipatici pt mine (in special mulatra aia ce conduce masina la 0.43)
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #652 on: 29 September 2020, 17:07 »
foarte antipatici pt mine (in special mulatra aia ce conduce masina la 0.43)

da, f enervanta tipa. restul mult mai ok.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #653 on: 29 September 2020, 20:35 »
Ambele au acelasi nume,dar au stiluri total diferite. UK e intunecat,sumbru,sec si sarcastic in unele momente si nu iti da mura-n gura povestea,sunt multe chestii interpretabile. US e mai vioi si nu prea o da in stilul de "mystery" din cate vad. Pe mine UK m-a prins,nu am vazut urma de PC stuff, insa in cel american am vazut desi nu am cautat,ca daca ma pun pe disecat firul in patru oi gasi in multe filme si seriale probleme cu woke stuff. Eu initial ma duc dupa "firul povestii" cum ar veni,daca e sci-fi atunci sa fie sci-fi si nu altceva care se preface ca e sci-fi, daca e drama sa fie drama,si tot asa. Dupa aia plot holes and shit,apoi vedem de woke si tot asa.

Cum era cu gusturile non est disputandum, fiecare cu ale lui, eu cand am vazut trailerul din utopia uk m-a prins din prima, asta desi nu m-a prins, am zis sa ii dau o sansa ca Cuzack imi placuse din room 1408,dar si ala cam avea filme cu win/fail. Insa dupa primul episod am abandonat,nu e dupa stilul meu.

« Last Edit: 29 September 2020, 20:41 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #654 on: 01 October 2020, 00:54 »
ia sa faca si englezii breaking bad acuma, asa, sa nu ramina mai prejos! :D
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #655 on: 01 October 2020, 10:59 »
^il fac mai bine, sunt sigur.


Deci eu sunt singurul care vine special sa posteze cat de mult i-a placut episodul 6 the Boys??


OK. Iata-ma.
Mult de tot.
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #656 on: 01 October 2020, 15:36 »
Oh es. Ultimele episoade au adus comedia la un nou nivel. E pur si simplu genial. Pacat ca nu am putut inregistra reactia sotiei cand a realizat ce era tentaculul :))))
Scenele dintre cei 2 supes...jesus crist. E un mare plus ca un serial/film ajunge sa ne socheze, in bine.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #657 on: 02 October 2020, 12:46 »
Ce pmea se intampla in Raised by wolves???

Au bagat atat de multe elemente total ne-explicate ca sunt 100% in ceata. Si asta pe final de sezon ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline VladVladd

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 3
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #658 on: 03 October 2020, 13:02 »
Star Trek: Discovery , un serial foarte bun cu tehnologie, merita vazut!
8/10
« Last Edit: 03 October 2020, 13:06 by VladVladd »
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #659 on: 06 October 2020, 14:52 »
neXt. Un AI destept scapat in lume si care vrea sa faca buba la uamini.
O ea (eFBiaI) care e pe urmele lui ajutata de un el care l-a proiectat (partial).
Primul episod a fost digerabil. Sa vad cum e si cu restul.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage