Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 47502 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mache

Ultimul serial vazut
« Reply #690 on: 17 November 2020, 19:30 »
barbarians: primele 3-4 episoade nu prea la inaltime cum m-as fi asteptat. production value cam meh. nu se ridica la nivelul vikings

Post Merge: 25 October 2020, 06:27
queen's gambit: 9/10

pmea, nu credeam ca un serial despre sah poate sa ma prinda atat de grav.

excelent la toate capitolele, productie, regie, acting. rolul principal e jucat perfect iar tipa e frumoasa rau ...

De la mine un 8/10 ... mult accent pe cinematografie dar cam putina substanta in story-telling... puteau sa extinda un pic background-ul si evolutia din copilarie dar e greu sa inghesui totul in doar 7 episoade...

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #691 on: 17 November 2020, 23:36 »
Vazut si eu Queen's Gambit. Nu ma asteptam sa ma prinda asa tare, se facuse 3 noaptea si nu mi-am dat seama. Doar Chernobyl mi-a mai lasat o asa impresie in ultimii ~2 ani.
Tipa o tin minte din Split, unde am remarcat ochii aia...si pe langa ca-i simpatica foc, mai si joaca bine. Pacat ca a fost cam scurt, dar prefer asa decat o ciorba lungita si reincalzita cum fac multe seriale.
9/10.

Offline semaka

• Feedback Score: (0)
  • Newbie
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #692 on: 21 November 2020, 23:02 »
Nu stiu daca a scris cineva despre Yellowstone, m-am apucat de el vazand nota de pe imdb - 8.5. Incepe mai lent in primele episoade dar urca vertiginos si ramane sus, a fost ziua si sezonul, m-a prins imediat, este un fel de Dallas modern si dur, actiune non-stop si cu un acting pe masura in special Kelly Reilly care are un rol/corp :) senzational. Sunt foarte pretentios la filme/seriale si nu ii dadeam foarte multe sanse, momentan sunt aproape de final sezon 2 si nu ma pot opri din vizionat :)
Ah si un plus pentru muzica country aleasa, old and new.
https://www.imdb.com/title/tt4236770/
Pentru cine nu mai are nimic nou de vazut recomand - 9/10
« Last Edit: 21 November 2020, 23:10 by semaka »

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #693 on: 22 November 2020, 09:43 »
Yep, mi-a plăcut.
Ca să nu mai zic de peisajele din Montana văzute în 4k... :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage

Offline ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #694 on: 22 November 2020, 10:49 »
Queen's Gambit- excelent. Tot asa nu m-am putut opri din vizionat, mai ales ca mi-a trezit amintiri legate de sah!

Post Merge: 22 November 2020, 10:49

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #695 on: Today at 12:19 »
Urmareste cineva The Undoing https://www.imdb.com/title/tt8134470/ ?
Desi nu pot suferi acting-ul lui Hugh Grant, compenseaza scenariul de pana acum. Merge de toamna, cam 7/10 cel putin pana acum.

Saptamana viitoare avem ultimul episod: speculatii? O sa fie un final de tipul "ce naste din pisica soareci mananca" sau chiar "era tac'su, ba" care - sociopat total - a plantat proba asupra copilului? Sau... :)

Bun, oricum. Ii dau un punct in plus by default pentru ca nu mi-a placut niciodata Nicole dar ca milfa e senzatie.

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #696 on: Today at 12:36 »
Is la ep.4, e OK pina acum ca scenariu.
In schimb parca e filmat ca o telenovela iar Nicole arata ca o papusa de plastic dupa operatiile estetice. Nicio emotie pe fata ei cind joaca.  >:(
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage