Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201643 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline mache

Ultimul serial vazut
« Reply #690 on: 17 November 2020, 19:30 »
barbarians: primele 3-4 episoade nu prea la inaltime cum m-as fi asteptat. production value cam meh. nu se ridica la nivelul vikings

Post Merge: 25 October 2020, 06:27
queen's gambit: 9/10

pmea, nu credeam ca un serial despre sah poate sa ma prinda atat de grav.

excelent la toate capitolele, productie, regie, acting. rolul principal e jucat perfect iar tipa e frumoasa rau ...

De la mine un 8/10 ... mult accent pe cinematografie dar cam putina substanta in story-telling... puteau sa extinda un pic background-ul si evolutia din copilarie dar e greu sa inghesui totul in doar 7 episoade...
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #691 on: 17 November 2020, 23:36 »
Vazut si eu Queen's Gambit. Nu ma asteptam sa ma prinda asa tare, se facuse 3 noaptea si nu mi-am dat seama. Doar Chernobyl mi-a mai lasat o asa impresie in ultimii ~2 ani.
Tipa o tin minte din Split, unde am remarcat ochii aia...si pe langa ca-i simpatica foc, mai si joaca bine. Pacat ca a fost cam scurt, dar prefer asa decat o ciorba lungita si reincalzita cum fac multe seriale.
9/10.
 

Offline semaka

Ultimul serial vazut
« Reply #692 on: 21 November 2020, 23:02 »
Nu stiu daca a scris cineva despre Yellowstone, m-am apucat de el vazand nota de pe imdb - 8.5. Incepe mai lent in primele episoade dar urca vertiginos si ramane sus, a fost ziua si sezonul, m-a prins imediat, este un fel de Dallas modern si dur, actiune non-stop si cu un acting pe masura in special Kelly Reilly care are un rol/corp :) senzational. Sunt foarte pretentios la filme/seriale si nu ii dadeam foarte multe sanse, momentan sunt aproape de final sezon 2 si nu ma pot opri din vizionat :)
Ah si un plus pentru muzica country aleasa, old and new.
https://www.imdb.com/title/tt4236770/
Pentru cine nu mai are nimic nou de vazut recomand - 9/10
« Last Edit: 21 November 2020, 23:10 by semaka »
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #693 on: 22 November 2020, 09:43 »
Yep, mi-a plăcut.
Ca să nu mai zic de peisajele din Montana văzute în 4k... :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Online ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #694 on: 22 November 2020, 10:49 »
Queen's Gambit- excelent. Tot asa nu m-am putut opri din vizionat, mai ales ca mi-a trezit amintiri legate de sah!

Post Merge: 22 November 2020, 10:49
 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #695 on: 26 November 2020, 12:19 »
Urmareste cineva The Undoing https://www.imdb.com/title/tt8134470/ ?
Desi nu pot suferi acting-ul lui Hugh Grant, compenseaza scenariul de pana acum. Merge de toamna, cam 7/10 cel putin pana acum.

Saptamana viitoare avem ultimul episod: speculatii? O sa fie un final de tipul "ce naste din pisica soareci mananca" sau chiar "era tac'su, ba" care - sociopat total - a plantat proba asupra copilului? Sau... :)

Bun, oricum. Ii dau un punct in plus by default pentru ca nu mi-a placut niciodata Nicole dar ca milfa e senzatie.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #696 on: 26 November 2020, 12:36 »
Is la ep.4, e OK pina acum ca scenariu.
In schimb parca e filmat ca o telenovela iar Nicole arata ca o papusa de plastic dupa operatiile estetice. Nicio emotie pe fata ei cind joaca.  >:(
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac, iulian600, Nosferat

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #697 on: 27 November 2020, 15:51 »
Queen's Gambit. 6 catre 7/10. Ca si serial ca un "period drama" este ok. Altfel nu am fost impresionat,  destul de mult cliseu, sahul in sine a fost extrem de slab prezentat si daca ma deranjeaza pe mine care sunt in un caz fericit amator de sah,ce sa mai scriu de aia care joaca sah la un nivel mai serios,mai des decat o data pe luna,aia cred ca isi scoteau firele din nas,faza cu lesbi nu am inteles ce cauta in serial,dar ma rog, poate nu sunt publicul tinta.

Dupa mine,era mai bine daca o lasau la un film de vreo o ora si jumatate, chiar nu era nevoia de un mini series, sunt foarte multe lucruri de umplutura acolo ce nu au legatura cu povestea ci sunt indopate ca sa fie indopate.
Pe sistemul, sa nu scrii la teza rapid si concis, Ci Sa Te Prefaci Ca Scrii Mult Si Voluminos si    cu   mult   spatiu  incat sa vada profa ca ai scris 4 pagini,pe cand esenta incapea lejer in o jumatate de pagina.

Nu stiu....nu am inteles hype-ul,nu este pe gustul meu.   Nu este un serial foarte slab, insa in nici un caz nu as da note de 8+la asa ceva.


Sunt la ep 5 din Undoing. Cum scria si burebista, Nicole zici ca e din plastic sau ceva. Adica am vazut-o in alte filme si seriale,e o actrita ok din punctul meu de vedere, insa aici zici ca e pe sistemul Putin, ori nu doreste,ori nu stiu,nu mai vrea sa aibe emotii,expresii.

« Last Edit: 27 November 2020, 16:01 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 
The following users liked or thanked this post: Merlin, burebista

Online LR

Ultimul serial vazut
« Reply #698 on: 27 November 2020, 16:00 »
Aruncati o pivire si pe The Flight Attendant. Kaley Cuoco este de-a dreptul fenomenala in acest rol.

« Last Edit: 27 November 2020, 16:02 by LR »
 
The following users liked or thanked this post: Wagram

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #699 on: 01 December 2020, 20:16 »
Mulțam pentru stewardesă. :)
Pe lîngă Nicole tanti asta e o adevărată plăcere de privit.
Și serialul e funny până acum.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #700 on: 02 December 2020, 13:30 »
The Liberator - am avut chef de ceva WW2 si am zis vad cum e the Liberator de pe netflix.  Primul lucru: are aplicat un filtru pastel/cartoon ca intial am crezut ca mi-e stricat tv-ul. Dar pe final, n-a fost deranjant. Serialul e facut dupa o carte, care la randul ei e dupa realitate. Deci, normal ca s-au deformat cateva chestii pe la final. O faza hilara e chiar la inceput, cand eroii americani distrug un tanc (sau parce e stug) cu un singur obuz de mortier. Plus alte mici incongruente si evident, asa putin PC (ca doar vorbim de netflix). Evindent nu e, Band of Brothers.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #701 on: 02 December 2020, 15:36 »
Queen's Gambit. 6 catre 7/10. Ca si serial ca un "period drama" este ok. Altfel nu am fost impresionat,  destul de mult cliseu, sahul in sine a fost extrem de slab prezentat si daca ma deranjeaza pe mine care sunt in un caz fericit amator de sah,ce sa mai scriu de aia care joaca sah la un nivel mai serios,mai des decat o data pe luna,aia cred ca isi scoteau firele din nas,faza cu lesbi nu am inteles ce cauta in serial,dar ma rog, poate nu sunt publicul tinta.

Dupa mine,era mai bine daca o lasau la un film de vreo o ora si jumatate, chiar nu era nevoia de un mini series, sunt foarte multe lucruri de umplutura acolo ce nu au legatura cu povestea ci sunt indopate ca sa fie indopate.
Pe sistemul, sa nu scrii la teza rapid si concis, Ci Sa Te Prefaci Ca Scrii Mult Si Voluminos si    cu   mult   spatiu  incat sa vada profa ca ai scris 4 pagini,pe cand esenta incapea lejer in o jumatate de pagina.

Nu stiu....nu am inteles hype-ul,nu este pe gustul meu.   Nu este un serial foarte slab, insa in nici un caz nu as da note de 8+la asa ceva.


Sunt la ep 5 din Undoing. Cum scria si burebista, Nicole zici ca e din plastic sau ceva. Adica am vazut-o in alte filme si seriale,e o actrita ok din punctul meu de vedere, insa aici zici ca e pe sistemul Putin, ori nu doreste,ori nu stiu,nu mai vrea sa aibe emotii,expresii.


in ultimul episod se sparge in woke feminist shit, CRINGE LEVEL 10.

doar te pregatesc.. sa nu ma urasti lol.

Post Merge: 02 December 2020, 15:39
The Liberator - am avut chef de ceva WW2 si am zis vad cum e the Liberator de pe netflix.  Primul lucru: are aplicat un filtru pastel/cartoon ca intial am crezut ca mi-e stricat tv-ul. Dar pe final, n-a fost deranjant. Serialul e facut dupa o carte, care la randul ei e dupa realitate. Deci, normal ca s-au deformat cateva chestii pe la final. O faza hilara e chiar la inceput, cand eroii americani distrug un tanc (sau parce e stug) cu un singur obuz de mortier. Plus alte mici incongruente si evident, asa putin PC (ca doar vorbim de netflix). Evindent nu e, Band of Brothers.
sa nu-mi spui ca seamana cu The Fury, unde un cuptor de Tommies distruge King Tigers n shit.
« Last Edit: 02 December 2020, 15:39 by Monier »
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #702 on: 03 December 2020, 10:23 »

sa nu-mi spui ca seamana cu The Fury, unde un cuptor de Tommies distruge King Tigers n shit.

In Fury nu apare nici un King Tiger :)
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #703 on: 03 December 2020, 19:20 »
..I know i know.. era o gluma. Trebuia sa zic Maus, care-i si mai mare.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #704 on: 10 December 2020, 20:38 »
Buey, de ce nu mi-ați zis că a început S3 din Tin Star? Răilor. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage