Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201532 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #750 on: 28 January 2021, 02:38 »
Si mie mi se pare cam meh.

Probabil si pt ca e axat pe probleme "mundane", politica, terrorism, survival si au lasat partile "senzationale" la o parte.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Online burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #751 on: 28 January 2021, 08:03 »
^^Yep, cam searbăd sezonul.

Ca să mai treacă vremea mă uit la Snowpiercer, ăla cu umbre prin Balcani și rusescul Trecătoarea Diatlov sau așa ceva.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #752 on: 28 January 2021, 08:09 »
Ma astept la o galceava pi cer episodul urmaritor.

Probabil Drumer o pune de un 23 august si le da la gioale, impreuna cu Roci, alora din belta.

Iar in sezonul 6 e tot labareala cu Marco pana la final cand ala moare si ... gata.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #753 on: 28 January 2021, 16:05 »
Si mie mi se pare cam meh.

Probabil si pt ca e axat pe probleme "mundane", politica, terrorism, survival si au lasat partile "senzationale" la o parte.
In realm-ul din Expanse se intampla a 2-a schimbare majora de status-quo dupa aparitia Inelului, scenaristii aia au TOT ce isi pot dori la indemana pentru a exploata toate situatiile la maximum, si cu cap. Dar i-o fi mancat rutina, dialogurile - nu neaparat situatiile - sunt scrise de niste adormiti, regia e la fel de amatoriceasca, le-or fi scazut salariile, or fi fost producatorii in concediu, naiba stie.
Culmea e ca regizorii si scenaristii sunt aceiasi cu cei din S4, unde-au stralucit pe alocuri, iar in cel mai rele situatii si-au facut treaba mult mai bine decat in S5.
Nu tin neaparat la dialoguri a la 'quarter pounder', dar plm, nici Marimar nu accept.
 

Online burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #754 on: 28 January 2021, 18:11 »
Resident alien.
Am văzut pilotul. Funny stuff/dark humour p'ici p'colo, chiar am râs cu poftă de fo' două ori.
Una peste alta dacă o ține așa o să mă mai binedispun sper. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #755 on: 29 January 2021, 06:07 »
Resident alien.
Am văzut pilotul. Funny stuff/dark humour p'ici p'colo, chiar am râs cu poftă de fo' două ori.
Una peste alta dacă o ține așa o să mă mai binedispun sper. :)

thanks, e funny.

si l-au ales pe Tudik perfect ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #756 on: 30 January 2021, 19:01 »
Servant

https://www.imdb.com/title/tt8068860/?ref_=ttep_ep_tt  .   Vazusem primul sezon, pentru mine se invarte undeva pe la un 7,  e facut de Shyamalan, deci e destul de bizar. Serialul cateodata se plimba total aiurea, are momente excelente,in schimb are si niste momente de ai avea impresia ca e facut din un buget de 10K si de cativa amatori in primul an de faculta. Actorii joaca bine,chiar si rupert grint,se vede ca nu mai e doar ron weasley.
Ignore list :astateofmind
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #757 on: 31 January 2021, 08:56 »
am inceput Ozark. l-am ocolit pt ca am crezut ca e comedie.

dar, nu e. si e chiar bun ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #758 on: 02 February 2021, 15:37 »
The Alienist

https://www.imdb.com/title/tt4604612/?ref_=nv_sr_srsg_0


5/10. Abandonat dupa episodul 3.  Prea mult PC bullshit. Ma gandeam ca va fi un fel de "ripper street" sau "the knick". In schimb este despre faptul ca xenofobi,ca rasisiti,ca misogini ca evil white bigot,religion bad etc,etc, povestea in sine,despre criminali in serie despre investigatii, psihologie,despre un sherlock de new york,aia este doar acolo asa in fundal. Din cate am citit,sezonul 2 se axeaza complet pe "Detective howard", un fel de Mary Sue. Ma rog,eu nu am avut rabdare sa mai vizionez dupa episodul 3.



Descendants of the Sun.

https://www.imdb.com/title/tt4925000/?ref_=tt_sims_tt              8/10. Nu ma dau in vant dupa seriale din Coreea de sud, nu este neaparat stilul meu, dar cateodata au cate ceva, ce ma acapareaza complet. Gen cum am patit cand am vazut Designated Survivor si am ramas cu impresia ca cineva l-a castrat pe  Kiefer Sutherland, in schimb  Designated Survivor: 60 Days este cu 10 trepte peste.
Ignore list :astateofmind
 

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #759 on: 05 February 2021, 21:19 »
Resident alien.
Am văzut pilotul. Funny stuff/dark humour p'ici p'colo, chiar am râs cu poftă de fo' două ori.
Una peste alta dacă o ține așa o să mă mai binedispun sper. :)

O tine tot asa si in episoadele 2 si 3! Si eu spun ca este foarte reusit.
 

Online burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #760 on: 05 February 2021, 21:20 »
Da, nenea extraterestru e beton. :D
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #761 on: 09 February 2021, 16:21 »
N-a avut nimeni curajul sa se uite la primul episod din The Equalizer? :))))
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #762 on: 09 February 2021, 18:36 »
N-a avut nimeni curajul sa se uite la primul episod din The Equalizer? :))))

M-am uitat, e varza.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline nicachristian

Ultimul serial vazut
« Reply #763 on: 12 February 2021, 13:40 »
Pentru nostalgici, eu am inceput sa ma uit din nou la Sopranos ( pentru a 3-a oara ) :-)
Monthly SEO is like Tai Chi: slow, repetitive, purposeful movements that are nearly incomprehensible to casual observers but have an incredible long-term impact for those who practice on a regular basis.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #764 on: 15 February 2021, 08:54 »
Vikings, sunt pe la sfarsitul sezonului 5, mama a devenit o telenovela, schimba astia echipele mai ceva ca sosetele, nu-ti mai pasa de nimeni; s-a dus la vale rau dupa ce a murit ragnar, trebuia maxim un sezon dupa. Presupun ca si s6 e la fel, singurul lucru constant ramas -> femeile frumoase :D