Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201402 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mache

Ultimul serial vazut
« Reply #765 on: 15 February 2021, 13:41 »
WandaVision - 7.5

- i-am scazut 0.5 pentru fazele cu 'carnea de tun' SWORD...
plusuri: decor & costume, easter egg cu Quicksilver, integrare in MCU destul de buna
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #766 on: 17 February 2021, 21:11 »
Brave New World - 8/10
Nu mai tin minte cat de fidel e cartii, dar mi-a placut, l-am topit in 2 zile.
PG-16, acting bun, budget generos, pacat ca asta e singurul sezon care-l primim.
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #767 on: 20 February 2021, 15:54 »
Pentru nostalgici, eu am inceput sa ma uit din nou la Sopranos ( pentru a 3-a oara ) :-)


great, desi supradozele nu(-i) fac bine (l-am vazut o data pe sarite - cind era la tembelizor - si o data cap-coada).  astea best of the best trebuie lasate la dospit si consumate cu moderatie din 10-15 ani in 10-15 ani :)

 

Offline pacman44

Ultimul serial vazut
« Reply #768 on: 21 February 2021, 01:15 »
Nu vorbeste lumea despre "The Queen's Gambit"? Pacat, e o capodopera.
9.5/10

Inainte sa-l incep am citit cateva recenzii, una dintre acestea recomanda
ca sa nu fie inceput in preajma orei de culcare, pt. ca s-ar putea sa rezulte o noapte alba.
Am zambit superior, dar apoi mi-am dat seama ca fusese o intentie buna.
« Last Edit: 21 February 2021, 01:28 by pacman44 »
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #769 on: 21 February 2021, 09:23 »
Ba da, s-a vorbit. N-ai dat destul pe aici :)
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #770 on: 21 February 2021, 22:31 »
Am incercat primele 2 episoade din  "The Queen's Gambit" si sincer mi se pare cam lent si exagerat.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #771 on: 25 February 2021, 07:43 »
Pentru nostalgici, eu am inceput sa ma uit din nou la Sopranos ( pentru a 3-a oara ) :-)
  8) I'm gonna say a few things. I'm gonna say some bad words. You're just gonna have to deal with it.  8)

Eu l-am revazut de 3 ori; si cand ma gandesc ca am vrut sa renunt la inceput fiindca primele 2-3 episoade nu prea sunt nimic special, incepe foarte greoi. Gandolfini a fost magnific, parca citisem ca Ray Liotta trebuia sa fie bossul, oare cum ar fi fost. Astept prequelul sau ce mai este cu Gandolfini jr.

ON, am revazut ash vs evil dead ca aveam chef de comedie, trist ca a fost anulat, a avut niste episoade fantastice si un OST minunat combo oldies cu remixuri de club.
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #772 on: 25 February 2021, 12:24 »
episodul pilot a fost comedie pura*, bomba, m-a "convertit" din prima (spre deosebire de the wire pe care eram gata sa-l abandonez dupa primele citeva episoade). da, liotta trebuia sa fie (intentia era sa ia goodfellas si sa se joace cu el), acuma na, dupa ce l-a facut gandolfini cum l-a facut e greu de imaginat altcineva in locul lui (mai ales ca personajul avea nevoie de masivitatea aia). se intimpla des accidente d-astea fericite in istoria filmului (asa si dustin hoffman trebuia sa fie in locul lui de niro in taxi driver, sau will smith si val kilmer ca neo & morpheus etc**)

*



** :))


« Last Edit: 25 February 2021, 12:51 by indicopleus »
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #773 on: 25 February 2021, 16:14 »
The Godfather of Harlem - 8 spre 9 din 10 ... nu prea am ce sa-i reprosez ... quality shit ... actori, regie ... atmosfera de rigoare ... Forrest pe val ... ca sa nu mai zic de Vincent D'Onofrio. Btw ... mi se pare mie sau serialele de calitate au inceput sa migreze catre producatorii secundari (amc, epix, syfy) iar astia marii (netflix, amazon, hbo) ... au inceput sa scoata numai hartie igienica in ultima vreme? ... desigur ... cu exceptiile care confirma regula (vezi The Boys pe amazon).

Mentiune onorabila pentru Age of Samurai pe Netflix ... bine facut ... desi cu lipsuri ... oricum ... peste medie ... s-au straduit
« Last Edit: 25 February 2021, 16:17 by Hideyoshi »
 
The following users liked or thanked this post: burebista

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #774 on: 27 February 2021, 08:25 »
Să trăiești pentru Harlem.
Am văzut aseară două episoade și e fix cum trebuie. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #775 on: 28 February 2021, 16:12 »
https://www.imdb.com/title/tt13638516/

Narco Wars.  E mai mult un documentar decat un serial. Insa nu l-as pune in categoria de documentare deoarece sunt multe lucruri unde nu intra mai tare in paine. De ex implicarea serviciilor secrete,CIA si tot asa, alea nu sunt mentionate. E un fel de semi docu add-on la serialul narcos,ofera mai multe detalii despre Pablo,despre Los Zetas, cartelul din Cali si tot asa.  7/10.
Ignore list :astateofmind
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Ultimul serial vazut
« Reply #776 on: 28 February 2021, 20:33 »
tribes of europa https://www.imdb.com/title/tt9184982/

elex tv-show pt cine stie jocul, din pacate doar 6 episoade in primul sezon, e mai mult un intro dar a fost foarte interesant insa cam enervant combo limba germana-engleza-belgiana; plus mai toti actorii sunt urati cu draci :))
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #777 on: 01 March 2021, 17:42 »
tribes of europa https://www.imdb.com/title/tt9184982/

elex tv-show pt cine stie jocul, din pacate doar 6 episoade in primul sezon, e mai mult un intro dar a fost foarte interesant insa cam enervant combo limba germana-engleza-belgiana; plus mai toti actorii sunt urati cu draci :))

Slab .... dpmdv ... l-am parasit dupa 2 episoade. Mai mult nu s-a putut.

In alta ordine de idei, din cauza unor probleme medicale am putut sa fac binge la Better Call Saul. Nu e chiar la acelasi nivel cu Breaking Bad ... dar e pe acolo. Sincer, personajul lui Bob Odenkirk e mai degraba enervant (mai ales povestea aia cu fra-su care s-a intins pe un numar exagerat de episoade_. Pentru mine serialul e salvat de Mike si de mexicani - 7/10.
« Last Edit: 01 March 2021, 17:45 by Hideyoshi »
 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #778 on: 01 March 2021, 21:48 »
Singurul lucru bun la serialul ala e ca a dus la sexy time. Nu am reusit sa trecem peste prima jumatate. O sa mai incercam e win-win :P
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #779 on: 02 March 2021, 18:24 »
tribes of europa https://www.imdb.com/title/tt9184982/

elex tv-show pt cine stie jocul, din pacate doar 6 episoade in primul sezon, e mai mult un intro dar a fost foarte interesant insa cam enervant combo limba germana-engleza-belgiana; plus mai toti actorii sunt urati cu draci :))
Mi se pare de un 7 solid. Ideea e faina, are ritm bun, fara momente moarte. Unele personaje sunt cam degeaba si la acting si in plus in serial.