Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201392 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #795 on: 12 March 2021, 17:10 »
The Good Wife...pare un serial cu femei puternice care vorbesc mult, trebuie sa-mi fac curaj pentru asta dar am citit de bine :)

Iti zic io care e *problema la Breaking Bad - fix personajul! :) E imposibil sa te "lipesti" de el, l-am dispretuit cu inversunare. Vorba vine problema, sper ca a luat spor la salariu cine l-a distribuit pe Cranston ca a facut un casting genial dar e complet neiubibil ceea ce e rarisim pentru un protagonist, rau sau bun, oriunde in istoria cinematografiei. Si asta ar face serialul greu de urmarit inca o data.
 

Offline indicopleus

Ultimul serial vazut
« Reply #796 on: 12 March 2021, 18:35 »
hmm..., nu stiu, e cam prea pur emotionala cheia ta de lectura. una din intentiile cu care a construit gilligan serialul (si personajul walter white/heisenberg) era tocmai sa se joace cu perceptiile publicului, sa le testeze in fel si chip "afectivitatea". ideea de baza a fost sa ia un gigi amarit, victima care trezeste mila, si sa-l transforme treptat in scarface, in cineva care trezeste sila.

n-as spune ca problema e personajul/actorul* (ei tocmai asta au urmarit, sa nu fie "iubibil", sa nu te poti lipi de el - bine, cred c-au obtinut exact efectul opus), problema e ca serialul a inceput ca un exercitiu ludic neconventional (care-si propune sa ia in raspar asteptarile fanilor) dar a sfirsit capitulind pe toate planurile, predindu-se integral nevoii publicului de a fi satisfacut prin cele mai facile conventii.


*

:)



p.s.
The Good Wife...pare un serial cu femei puternice care vorbesc mult, trebuie sa-mi fac curaj pentru asta dar am citit de bine :)

i no have any ideea, nu am vazut nici macar un singur episod . :)  dar are 8 cu ceva, ceea ce inseamna decent, adica macar nu e o porcarie. si na, te uiti pentru gacica, daca nu pentru altceva :)


l.e.
ca sa mai bag si ceva on, pe linga offtopicurile astea, am revazut recent mindhunter si nu mi-am schimbat parerea buna despre el. insa am citit ca sezonul 3 a ramas in aer sine die, ca sa zic asa. nu se stie cind va mai fi, daca va mai fi

« Last Edit: 12 March 2021, 19:07 by indicopleus »
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #797 on: 12 March 2021, 19:37 »
The One. Văzut 3 episoade.
Plus: ideea și britanic.
Minus: Netflix, interracial, femei la conducere, negri buni, albi răi, lesbi și ce-o mai apare mai departe. :D

Să zicem că Dolby Vision și britanicii mă fac să-l duc la bun sfârșit...
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline mache

Ultimul serial vazut
« Reply #798 on: 12 March 2021, 19:51 »
terminat The Office - un 8 sanatos pentru ca multe faze au fost foarte amuzante dar si multe chestii de umplutura (deh, in 9 sezoane ai loc de destule "experimente")

Nu i-am dat mai mult pentru ca nu ma incanta in mod deosebit ideea de filmare in stil "documentar" si switch-ul rapid al camerei; de aceea nici Park& Rec nu m-a atras (mai ales primu' sezon e ... plictisitor grav)
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #799 on: 15 March 2021, 07:56 »
the one: un episod black mirror tras si lungit ...

totusi nu e rau si pune ceva pobleme interesante.

nu mi-a sarit in chi faza cu albii rai si negrii buni ...
« Last Edit: 15 March 2021, 07:57 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #800 on: 15 March 2021, 08:25 »
L-am terminat. Da, nu e chiar in-your-face cu alb/negru dar restul ramin. :)
A fost decent, cel putin in lipsa de altceva.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline droopy_ro

Ultimul serial vazut
« Reply #801 on: 20 March 2021, 01:03 »
Sunt la episodul 3, holy shit e bun. Pana acum 9/10 de la mine.

https://www.imdb.com/title/tt8190688/
Quote
On October 6th 1973, the Middle East was shaken by the biggest war it had ever seen. A war that should have been the last one, and that forever changed the region.
 
The following users liked or thanked this post: Xelo

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #802 on: 26 March 2021, 08:38 »
A indraznit cineva sa vada Dota pe Netflix ?:) Suna destul de bine si parca imi place  si stilul anime folosit.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #803 on: 29 March 2021, 05:49 »
Years and years: clar cel putin un 8. Excelent si chiar ... aproape profetic.

Terifiant sa realizezi ca ce e in serial se poate intampla ... indiferent the numele si pozitiile politice vehiculate.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline Natsukao

Ultimul serial vazut
« Reply #804 on: 31 March 2021, 17:39 »
Alef. Turcii fac filme de căcat, cunoastem, insa asta e altceva.  E un pic de ciordeles a la Se7en, poate si TD intâiul. Cam blasfemie, dar sa nu exageram cu sclifoselile, ramane un mistery decent. Si, da, baietii cred ca n-au facut scoala online, au o densitate de scenariu care le face cinste. Finalul nu e la inaltime, but what a fakin' ride! 7/10 PS.Pe la ep 5 eram deja tanar invatacel intr-ale lojelor dervise de sec îen, poftim pozna! 🤓
« Last Edit: 31 March 2021, 17:46 by Natsukao »
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #805 on: 03 April 2021, 19:08 »
For all mankind, S2, i-a luat mult pana sa ajunga din urma S1, dar da. Chapeau pentru mr. Moore.
 

Offline endler

Ultimul serial vazut
« Reply #806 on: 04 April 2021, 16:05 »
Shtisel. nota 7.


 

Offline Megalomaniac

Ultimul serial vazut
« Reply #807 on: 05 April 2021, 12:05 »
Sunt la episodul 3, holy shit e bun. Pana acum 9/10 de la mine.

https://www.imdb.com/title/tt8190688/
Quote
On October 6th 1973, the Middle East was shaken by the biggest war it had ever seen. A war that should have been the last one, and that forever changed the region.
A fost totusi o telenovela pana la urma. Avinoam, tanarul de la Intelligence care descopera atacul nu parea "fit" pentru armata. Chiar daca o fi fost selectat pentru creier nu cred ca vreo armata din lumea asta l-ar putea incadra asa pampalau cum e in rol (si IDF, chiar si in vremea aia nu erau tocmai pielea plii). Am inteles de ce e portretizat asa dar e stupid, nu are sens, puteau sa gaseasca un personaj oleaca mai coios pentru "Petrica si lupul").
Altfel au fost cativa actori foarte misto, o sa caut sa-i mai vad si in altele: https://images.forwardcdn.com/image/675x/center/images/cropped/screenshot-144-1604935670.png
 

Offline ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #808 on: 05 April 2021, 12:11 »
Pe mine Snowfall m-a prins, acting destul de bun, se putea mai bine la casting, per total as da un 8
 

Offline semaka

Ultimul serial vazut
« Reply #809 on: 10 April 2021, 12:53 »
Pentru cei care sunt in cautare de ceva nou, insa este o animatie cu supereroi, oarecum diferita fata de ce am mai vazut pana acum. un 8/10 din partea mea

https://www.imdb.com/title/tt6741278/