Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201378 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #840 on: 21 June 2021, 19:36 »
Sper sa nu imi trezesc hate, insa nu am mai facut niciodata (de obicei serialele bune "le pastrez" sa mai am episoade si uneori mi s-a intamplat SA SI UIT DE ELE), ei bine aseara de la ora 19 incepand l-am vazut la foc continuu, integral.

Mi se pare realist, dramatic, psihologic. Trebuie vazut pana la ep 7, nu va asteptati la nu stiu ce rasturnare de situatie, dar clar s-a lucrat intr-o directie foarte buna si s-a apelat la multe clisee si trucuri "ieftine" incat vazut de-a intregul a meritat pe deplin. Ideea este ca nu ma puteam desprinde (noi avem HBOGO) sa nu ne mai uitam, ne-am culcat la aproape 3 (Deh, am mai facut si pauze). Ce sa mai, ii dau 9/10 doar de dragul de a nu ii da 10, caci nu exista perfectiune, Kate Winslet a facut un rol de zile mare si i se potriveste la fix rolul (din pacate, caci am avut multe vise umede cu dansa dupa Titanicul din '97 :D)

https://www.imdb.com/title/tt10155688/?ref_=nv_sr_srsg_0

P.S. aduce cu s1 din True Detective, este un serial politist (Iar eu chiar nu prea sunt fan, dar acesta este clar ce trebuie).
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 
The following users liked or thanked this post: Megalomaniac

Offline endler

Ultimul serial vazut
« Reply #841 on: 27 June 2021, 12:28 »
War of the Worlds - 2019- nota 7
https://www.imdb.com/title/tt9686194/
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #842 on: 28 June 2021, 08:05 »
Vazut si eu Mare of Easttown. Merita un 7, e cu picioarele pe pamant si suspansul e tinut pe parcurs atat cat trebuie.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #843 on: 28 June 2021, 10:11 »
Justified
Bai o surpriza placuta. Curge usor ca o bere rece vara. Am halit primul sezon in uichend si n-am simtit.
Basically e vorba despre cum se descurca un pistolar (gunslinger) ca serif federal trimis "disciplinar" de la centru in oraselul lui natal uitat de lume.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #844 on: 28 June 2021, 20:54 »
Justified
Bai o surpriza placuta. Curge usor ca o bere rece vara. Am halit primul sezon in uichend si n-am simtit.
Basically e vorba despre cum se descurca un pistolar (gunslinger) ca serif federal trimis "disciplinar" de la centru in oraselul lui natal uitat de lume.

Cam tarziu ...

boyd face cam 50% din show ... 30% Oliphant si restul lumea aia uitata de redneks ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #845 on: 28 June 2021, 21:37 »
^^Perfect de acord. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #846 on: 29 June 2021, 00:12 »
Holy shit:

Justified mi-a adus aminte de hell on wheels, amandoua sunt din 2010-2011 ... WTF am imbatranit baaaaah.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #847 on: 03 July 2021, 21:22 »
https://www.imdb.com/title/tt9686194/

Parca tineam minte ca am vazut primul episod inca la vremea respectiva. Am zis sa ii mai dau o sansa.   4/10. Ce legatura are asta cu war of the worlds, nu stiu. Insa are legatura cu niste povesti siropoase de iubire si impacare, lucruri luate din tanar si nelinistit+migrantul din calais care este mereu luat la rost de catre albul rasist ca deh,trebuie sa fie si d'alea in serial. 

Altfel imi aduce aminte de black mirror,episodul ala in care cainele robot ataca oamenii. Cam despre asta e vorba. 4 episoade, 2 din ele vizionat max 20 minute, nu am rezistat mai mult.

Gabriel Byrne si Elizabeth McGovern sunt acolo mai mult de umplutura,gen cand vezi reclama la gilette "perfect barbatesc" in care apare un barbat ce nu are absolut nici o legatura cu produsul,insa promoveaza produsul in sine.
Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #848 on: 03 July 2021, 23:01 »
Io ce să zic că am terminat și sezonul 2?
Ai dreptate.  :(
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #849 on: 04 July 2021, 05:47 »
Decat sa ma uit la porcarii am decis sa revad, a 3-a oara, SG1 si Atlantis.

Inca ma amuza copios si sunt delicioase. In special O'Neill (cu 2 ll, cand a ridicat mana cu 3 degete vizibile pt a sublinia idea m-a umflat rasul, din nou :D )

ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #850 on: 18 July 2021, 16:10 »
Dr.Death  6/10.  Christian Slater,Alec Baldwin, mai e asta pe care il stiu din Fringe , Joshua Jackson.   

Malpraxis si birocratie in medicina+politica. Nu e rau serialul, in schimb am scazut puncte pentru ca dupa mine e prea lung.

Putea fi un film mai lung sau max 3-4 episoade.   Film/mini series ar fi mers mai bine.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #851 on: 26 July 2021, 11:49 »
Star Wars: The Bad Batch - 7/10 dupa primele 4 episoade ... nu e cine stie ce dar e perfect vizionabil.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #852 on: 09 August 2021, 10:29 »
The Looming Tower - 8/10 - foarte misto facut. Mi-a placut ca se bazeaza pe personaje reale si, in limita bunului simt (probabil), pe fapte reale.
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #853 on: 11 August 2021, 08:56 »
Ca de obicei descopar si io apa calda la spartul tirgului. :D

Am terminat Bosch in mod maraton. M-a surprins extrem de placut stilul serialului.
Am trecut la Evil si acu' sunt la zi. Mi-e simpatica tanti si interesanta ideea serialului zic io. Copiii in schimb...
Am dat peste Prodigal Son si bag cite 4-5 episoade pe zi. Chiar daca pare o reinterpretare gen Hannibal-Clarice din Tacerea mieilor, nu e.
A inceput si partea a doua din sezonul doi din Godfather of Harlem. Vazut. La fel de bun ca restul.
Ma uit si la The North Water. Mi-aduce aminte de atmosfera din primul sezon din Terror. Si Colin Farrel chiar joaca.
Am inceput si Animal Kingdom. Pare interesant din cele doua episoade vazute.
Bagat si doua episoade din Leverage. Usurel ca o ploaie de vara, il las cind n-am ce vedea altceva.
Terminat Lisey's Story, ciudat serial, cre' ca n-am inteles mai nimic d'aia nu prea mi-a placut.
Terminat si Manifest, a mers, interesanta idee.

Cam asta a fost in ultima perioada.  ;D

« Last Edit: 11 August 2021, 09:09 by burebista »
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 
The following users liked or thanked this post: Xelo, Dundee, slicker, semaka

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #854 on: 11 August 2021, 13:24 »
Wooow da te tii ocupat nu gluma :) Buna lista, The North Water imi face cu ochiul dar vad abia 4 episoade :(
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon