Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201358 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online ZorracK

Ultimul serial vazut
« Reply #885 on: 05 November 2021, 09:50 »
va recomand un serial francez ca de obicei f bun

Dix pour cent/ ASK

prezinta dedesubturile vietii de agent/impresar actori, producatori de film
cu o pleiada de actori mari - va las sa ii descoperiti

https://www.imdb.com/title/tt4277922/?ref_=nm_flmg_act_1
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #886 on: 05 November 2021, 15:48 »
Dap, el face tot show-ul. Cat cringe a fost in ultimul episod, cu batalia aia, fuck my life, nu mi-a venit sa cred cum de au dat green light la asa ceva. Parca ma uitam la un episod din Xena sau Hercule. Ireal de prost.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #887 on: 05 November 2021, 19:31 »
Deci Fundatia e din ce in ce mai ... polara.

Cand e imparatu' pe ecran (adica Pace) e chiar misto. Restul e de cacat rau de tot.

Subscriu, el e cam singurul lucru bun din serialul asta. Mea culpa, ca is fan SF, si ma uit in continuare la el.
Nu mai vine odata sezonu' 6 din The Expanse.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #888 on: 08 November 2021, 12:05 »
a aparut sez 3 din Narcos Mexico ... hai cu El Chapo :)
 

Offline LR

Ultimul serial vazut
« Reply #889 on: 08 November 2021, 12:16 »
A inceput un nou sezon din DEXTER (New Blood) pt. cine este interesat.
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #890 on: 08 November 2021, 13:23 »
S-a dat drumul si la un nou sezon din Yellowstone.
 
The following users liked or thanked this post: Hideyoshi

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #891 on: 08 November 2021, 18:15 »
Vazut narcos s3.  Sub asteptari.  A fost mai mult un sezon dedicat lui Amado Carillo Fuentes. Prin ce trece el, prin cele bune si rele,si fatuca ziarista, restul se cam pierde,focusul e in mare parte pe astia 2. Ma gandeam ca o sa vad acel mexican drug war, vom vedea niste apropouri din partea lui Felix Gallardo va fi un fel de  " I told you so".  Nu a fost rau, a fost diferit fata de primele 2 sezoane. Fata care explica la fiecare inceput de episod mi se pare complet antipatica. Pur si simplu nu are vocea necesara,energia necesara sa imi trezeasca interesul. Are o voce tare plictisita,chiar nu puteau gasi pe cineva mai bun? Are un iz de telenovela fata de sezoanele trecute.   6/10 din partea mea pentru sezonul 3.
Ignore list :astateofmind
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Ultimul serial vazut
« Reply #892 on: 09 November 2021, 11:30 »
https://www.imdb.com/title/tt8042500/?ref_=nv_sr_srsg_6   Y: The Last Man nota 6/10 alt SF apocaliptic care o da in bara si mai e si plin de politica, feminism si alte clisee ieftine, pacat :(
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #893 on: 09 November 2021, 13:45 »
Am dat peste Chance si am vazut primul sezon. Suprinzator de OK, sa vad daca si sezonul 2 ii tine isonul.
Vazut si primul episod din Dr. Brain. Pare interesant ca si subiect si deocamdata nu ma scot din pepeni coreenii cu acting-ul/vocea lor. :)
Bagat si 3 episoade din White Wall. Cam slow paced dar sunt curios unde duce.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #894 on: 12 November 2021, 16:14 »
Vazut narcos s3.  Sub asteptari.  A fost mai mult un sezon dedicat lui Amado Carillo Fuentes. Prin ce trece el, prin cele bune si rele,si fatuca ziarista, restul se cam pierde,focusul e in mare parte pe astia 2. Ma gandeam ca o sa vad acel mexican drug war, vom vedea niste apropouri din partea lui Felix Gallardo va fi un fel de  " I told you so".  Nu a fost rau, a fost diferit fata de primele 2 sezoane. Fata care explica la fiecare inceput de episod mi se pare complet antipatica. Pur si simplu nu are vocea necesara,energia necesara sa imi trezeasca interesul. Are o voce tare plictisita,chiar nu puteau gasi pe cineva mai bun? Are un iz de telenovela fata de sezoanele trecute.   6/10 din partea mea pentru sezonul 3.

Da, cam asa e, I feel you brother. :) Aveau atatea plot-uri si subplots de aratat si au aratat putin. Au mai bagat si plotul lalaiala cu politistul cu remuscari. Pai au murit sute de oameni in perioada aia. Mai bine se concentrau pe lupta intre Sinaloa si Guadalajara Cartel si nu pe Zburatoarea Cerului ce vorbea mereu cu prune in gura si vroia sa para interesant si deep dar semana pe Johannis in vacanta la ski.
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #895 on: 15 November 2021, 08:03 »
Arcane - LoL - 7-10 surprinzator de bun. N-am nici o tangenta LoL asa ca nu stiu cat de "fidel" e jocului, dar serialul e destul. A fost placut surprins de caliltatea animatiilor si actorii din spate. Nici la capitotul poveste nu e rau.
 

Offline mache

Ultimul serial vazut
« Reply #896 on: 16 November 2021, 02:41 »
Vazut narcos s3.  Sub asteptari.  A fost mai mult un sezon dedicat lui Amado Carillo Fuentes. Prin ce trece el, prin cele bune si rele,si fatuca ziarista, restul se cam pierde,focusul e in mare parte pe astia 2. Ma gandeam ca o sa vad acel mexican drug war, vom vedea niste apropouri din partea lui Felix Gallardo va fi un fel de  " I told you so".  Nu a fost rau, a fost diferit fata de primele 2 sezoane. Fata care explica la fiecare inceput de episod mi se pare complet antipatica. Pur si simplu nu are vocea necesara,energia necesara sa imi trezeasca interesul. Are o voce tare plictisita,chiar nu puteau gasi pe cineva mai bun? Are un iz de telenovela fata de sezoanele trecute.   6/10 din partea mea pentru sezonul 3.

Da, cam asa e, I feel you brother. :) Aveau atatea plot-uri si subplots de aratat si au aratat putin. Au mai bagat si plotul lalaiala cu politistul cu remuscari. Pai au murit sute de oameni in perioada aia. Mai bine se concentrau pe lupta intre Sinaloa si Guadalajara Cartel si nu pe Zburatoarea Cerului ce vorbea mereu cu prune in gura si vroia sa para interesant si deep dar semana pe Johannis in vacanta la ski.

Au lungit-o in stil telenovela... puteau sa faca jumatate din episoade... Mai mult de 6 nu i-as da sezonului 3...

Am inceput Dead to Me... e amuzant pe alocuri si destul de decent la dialog... as zice de un 7 
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #897 on: 16 November 2021, 12:48 »
Nu e ultimul, l-am vazut acum ceva ani, unul dintre cele mai bune nilly-willy-silly-crazy seriale comice (?) britanice.
Bloody brilliant. And silly. And crazy.
Or, is it...?

Si da, e la liber

si
 

Offline Raziel01

Ultimul serial vazut
« Reply #898 on: 16 November 2021, 15:47 »
Arcane - Prima adaptare cu adevarat buna a unui joc. Desi putin cliche pe alocuri, writing-ul, voice acting-ul, pacing-ul si un stil artistic de exceptie, fac ca show-ul sa iasa in evidenta. Nu am mai asteptat de multa vreme sa apara episoadele dintr-un show cum le astept acum. Recomand chiar si celor care n-au treaba cu universul.
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #899 on: 19 November 2021, 08:22 »
Se pare ca Netflix da drumul pe 19 nov la
https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=1284945248621692&external_log_id=0c61131e-2ccd-4321-bdb0-b41dd5eed234&q=Cowboy%20Bebop%20vs%20anime
Pusi cativa negri in loc de albi, c-asa-i trendul. Ma mir ca fiind facut de Netflix nu l-au facut pe Spike vreo negresa ceva =))
Let's see how this plays out.
Acum revad anime-ul - ramâne înca unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut - muzica, unele scene facute în stilul ala cum numai japonezii stiu sa le faca, un melanj de emotii, detalii, mindfuck :)
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro