Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201646 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #930 on: 18 December 2021, 10:22 »
A aparut sezonul 2 din witcher.

Am vazut doar 2 episoade. Am abandonat. Nu doresc sa imi strice toate amintirile placute care le aveam cu jocul si cateva dintre carti pe care le citisem, cu niste PC culture nonsense.  Nu stiu,poate pe altii nu ii deranjeaza. Pentru mine a devenit enervant si am abandonat.

Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #931 on: 18 December 2021, 17:33 »
Eu l-am terminat.
Mi-a plăcut, n-am jucat, n-am citit.
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #932 on: 18 December 2021, 18:04 »
Sunt pe la ep 6.

Nu e prea mult PC in el. Calitatea este mult peste 1.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Ciocanul

Ultimul serial vazut
« Reply #933 on: 18 December 2021, 23:35 »
Pana acum(episodul 5) Witcherul 2 e clar peste 1. Din primul in afara de tzatzele Anyaei Chalotra(Yeniffer) nu am retinut nimic. Nici dupa recapitulare. Atat au sarit in 1 de la batai pe strada la politica, de la politica la futaiuri, de la futaiuri la monstri, de la monstri ba in viitor, ba in trecut, multe injuraturi,pletosul ce zice numai hm hm... de o iesit un mare clusterfuck si nu s-a mai inteles nimic.  Asta al doilea e la fel dar au scos(sper) saritul in trecut si viitor, futaiuri si injuraturi. Macar sa ramana un Xena cu buget de Game of Thrones. :D
« Last Edit: 18 December 2021, 23:39 by Ciocanul »
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #934 on: 18 December 2021, 23:40 »
E peste Xena. Probabil ca si bugetul ajuta destul de mult
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #935 on: 19 December 2021, 16:13 »
Mi-a plăcut si mie mai mult decat primul sezon. Le-au legat mai bine intre ele si parca si actorii nu mai par asa stransi de scrot. In schimb inca sunt dezamăgit de Triss, in joc sta mai bine pe șasiu decat asta din serial.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #936 on: 19 December 2021, 19:06 »
Cum e zicala aia cu "de gustibus". Cam asa e si cu witcher. Ca si serial dupa mine chiar nu e rau. insa ca si serial witcher m-a dezamagit.

 Am jucat jocurile,am si citit ceva din carti. Am fost dezamagit. Aia nu inseamna ca serialul in sine e naspa. Ci mie nu imi placuse.

Ignore list :astateofmind
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #937 on: 21 December 2021, 08:15 »
A inceput 1883: https://www.imdb.com/title/tt13991232/
Prequel la Yellowstone. Western, cu cateva nume mari in el, au aparut doar 2 ep si pana acuma "me gusta"
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #938 on: 21 December 2021, 11:13 »
Ups ... habar n-aveam de asta ... daca e la aceeasi calitate cu Yellowstone ... way to go. Mersi de pont. Billy Bob, Sam Elliot ... mda
« Last Edit: 21 December 2021, 11:27 by Hideyoshi »
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #939 on: 29 December 2021, 15:55 »
A aparut si primul episod din The Book of Boba Fett.

Il las la dospit pana apar toate episoadele.
Ignore list :astateofmind
 

Offline burebista

Ultimul serial vazut
« Reply #940 on: 29 December 2021, 20:37 »
E ok(ish) dar parcă mi-a plăcut mai mult primul episod din Mandalorian dacă e să compar.

Nu știu cum să explic, în câteva momente mi s-a părut cam cheap (acțiunea, filmarea, decorurile, acting) ca să zic așa.

Rămâne de văzut mai departe că rău nu pare. :)
If it ain't broke... fix it until it is.
voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage
 

Offline kvarq

Ultimul serial vazut
« Reply #941 on: 03 January 2022, 18:50 »
cine a fost fan Missions cred ca-i va placea Silent Sea :)
« Last Edit: 03 January 2022, 18:52 by kvarq »
Folosind voucherul NYB762HU beneficiati de un discount de 1% din valoarea cumparaturilor la orice produs de pe PCGarage.ro
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #942 on: 03 January 2022, 19:15 »
Silent Sea e slab, prea slab.

Premisa cam de ccao si plin de gauri.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #943 on: 05 January 2022, 12:29 »
https://www.imdb.com/title/tt12940504/?ref_=fn_al_tt_1    Ok-ish.  Poate un 7 ar merita din partea mea.  Insa are destule minusuri.


https://www.imdb.com/title/tt13433812/?ref_=tt_sims_tt_i_1   Abandonat dupa 4 episoade.  Unele situatii nu functioneaza. " Korean-Italian mafia lawyer "  Yeah that shit don't fly bro. Inteleg ce au dorit dar pur si simplu dupa mine nu functioneaza.


Silent sea.  Cam slabut.   Adica deja am vazut asta in nenumarate filme si seriale fie high fie low budget.  Doreste sa fie un fel de cosmic horror la unele capitole,combinat cu drama si multe altele, devine repetitiv si mai mult o ciorba in care se arunca tot ce se poate incat multe lucruri devin nonsens, multe plots si sublots care nu duc undeva.  Vizual nu arata rau, dar povestea in sine e slabuta si nici actorii nu m-au atras. Dupa mine putea fi un mini series de 2-3 episoade sau un film decat 8 episoade.


https://www.imdb.com/title/tt2303687/?ref_=ttep_ep_tt   Line of Duty  .  Am si uitat de el, vazusem cred ca primele 3 sezoane.  Recomand pentru fanii genului. Un fel de british spinoff of The Wire. Mult mai putin suspans, mai lent si destul de diferit. Insa merita o vizionare.
« Last Edit: 05 January 2022, 12:39 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #944 on: 10 January 2022, 08:14 »
https://www.imdb.com/title/tt11712058/?ref_=nv_sr_srsg_0
Mayor of Kingstown - cu J. Renner. (aka hawkeye) 6-7/10 - serial ok cu cateva clisee clasice dar noah e "entertainment". Avem si putin PC (dati skip cand in scena intra baba). 
 
The following users liked or thanked this post: Merlin