Author Topic: Ultimul serial vazut  (Read 201394 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #945 on: 10 January 2022, 16:13 »
M-am apucat de Better call Saul - terminat primul sezon.
A inceput cam lent, dar pe final a inceput sa se miste mai bine. Imi place ca are aceeasi atmosfera ca si BB, si prezinta foarte bine evolutia caracterelor.
 

Offline astateofmind

Ultimul serial vazut
« Reply #946 on: 14 January 2022, 04:44 »
Peacemaker: un serial pe care nu l-a cerut nimeni dar nu-mi pare rau ca a iesit.

Cam un 7.5 as zice, umor cand bun cand de gradinita dar tot m-a facut sa rad. Cena e chiar f ok in rol.
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #947 on: 17 January 2022, 12:04 »
S-a incheiat Expanse. Cam abrupt.
Ultimul sezon n-a fost nici macar peste S5, care a fost mult sub S4, S3...
Mi-a dat impresia de insailat si amatoriceste scris.
Macar lasa loc pentru o posibila dezvoltare ulterioara...
 

Offline croocodillul

Ultimul serial vazut
« Reply #948 on: 17 January 2022, 12:17 »
Subscriu.

Poezie multa, sunt dezamăgit.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #949 on: 17 January 2022, 14:40 »
Mda ... un pic dezamagit de cum l-au mierlit pe Marcos ... nu mai tin bine minte cum a fost scena in carte ... dar si sa fi fost asa ... puteau s-o mai schimbe pe ici pe colo ... sa fie mai cu suspans/tensiune/artificii ... asa ... plm ... un cgi de 3 secunde si puf
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #950 on: 17 January 2022, 15:45 »
Expanse S6 a fost pe cam "fast forward" cu toate. Se vede ca au primit strict 6 episoade in care sa incheie serialul. Nu prea le-a iesit...
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #951 on: 17 January 2022, 17:38 »
N-am citit cartile inca, asa ca sa am idee daca se mentine calitatea pe parcurs.
Dar dupa S3, a luat-o destul de rau in jos, S4 fiind cel mai prost, dupa mine.
 

Offline Hideyoshi

Ultimul serial vazut
« Reply #952 on: 17 January 2022, 18:25 »
Toate ca toate ... dar sa tinem totusi un minut de reculegere in memoria cam singurului serial SF misto din ultimii ani. RIP. Din pacate, n-am vazut sa fie nimic pe tzeava de calibrul asta. Fundatia e o gluma proasta, Cowboy Bebop praf ... de altele nu stiu. Poate Halo ala sa mai salveze ceva dar mira-m-as. Sau Fallout. Dar astea sunt mai degraba adaptari dupa jocuri si vin cu subtirimea de scenariu la pachet.
« Last Edit: 17 January 2022, 18:28 by Hideyoshi »
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #953 on: 18 January 2022, 08:06 »
Eu imi pun speranta pe viitor pentru Eisenhorn. Primul serial de top facut in universul WH40K. Pana acuma detaliile nu's multe dar e facut de aceasi oameni care au facut "The man in the hight castle" ( care de mine a fost mai mult decat bun)
 

Offline Dundee

Ultimul serial vazut
« Reply #954 on: 18 January 2022, 11:03 »
Astea-s vesti bune, ca imi place universul WH40k. Ar fi fain daca l-ar baga in echipa si pe tipul ce a facut seria Astartes.


 

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #955 on: 18 January 2022, 23:04 »
Da este senzatioal Astartes, cred ca l-am vazut de vreo 5-6 ori, face cat nspe filme triple A Hollywood crap.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ransom

Ultimul serial vazut
« Reply #956 on: 19 January 2022, 10:50 »
E asa beton Astartes ca cei de GW l-au si angajat pe tipul care l-a realizat si nu mai e un "fan-made" si "cannon".
 
The following users liked or thanked this post: slicker

Offline slicker

Ultimul serial vazut
« Reply #957 on: 19 January 2022, 12:37 »
Oho nu stiam, good guys GW. Avem nevoie de un serial in universul asta cu asa production value, animatie, nu ma deranjeaza. De fapt prefer animatie decat live stuff in momentul de fata. Ma apuc de Eisenhorn, vad ca are reviews foarte bune.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline ixtl

Ultimul serial vazut
« Reply #958 on: 23 January 2022, 00:56 »
Kalifat - Merita.  Povestea nu e neaparat originala, nu e nici primul, nici ultimul pe tema asta, dar e construit cum trebuie.
 

Offline Nosferat

Ultimul serial vazut
« Reply #959 on: 24 January 2022, 18:17 »
A aparut sezonul 4 din ozark.
Ignore list :astateofmind