Author Topic: DOOM Eternal  (Read 5026 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nosferat

DOOM Eternal
« Reply #15 on: 18 April 2020, 13:53 »
Am incercat si eu jocul,sincer nu m-a prins, pare prea "consolistic" in un fel. Nu stiu,lipseste ceva,acel ceva ce m-a tinut lipit de ecran pana nu am terminat doom-ul din 2016. Vad eu pe parcurs, pe moment am investit cam 2 ore in joc si parca nu imi da aceeasi senzatie ca jocul anterior.
Ignore list :astateofmind
 

Offline duke_zz

DOOM Eternal
« Reply #16 on: 18 April 2020, 14:32 »
hai ca l-am terminat si eu.. sincer am tras de mine si de el ca sa ajung la final.
cine a avut ideea de a implementa partea aia de platforming sper sa moara in somaj tehnic. mare imbecilitate.

un mare plus (pe langa multe minusuri) este ca mi-a placut mult ultimul nivel, dar asta doar pt ca e o reinterpretare a celui similar din Doom2..

Per ansamblu.. as zice meh.. au cam luat-o pe aratura (story, mecanica, platforming)
Doom 2016 ramane the best.

vad ca pe pagina de lor de fb au dat-o grav de pereti cu skinuri de revenant care bea cafea, doom slayer cu roz si curcubee & other nonsens.. wtf dudes..
« Last Edit: 18 April 2020, 14:38 by duke_zz »
 

Offline Nosferat

DOOM Eternal
« Reply #17 on: 19 April 2020, 09:29 »
Am ajuns la capitolul 7, apoi am abandonat jocul. Poate il reiau peste cateva zile sau saptamani. A devenit un platformer+ammo farmer. Esenta jocurilor trecute s-a pierdut, poarta numele de DOOM dar jocul in sine nici nu putea fi mai diferit de ce face DOOM sa fie DOOM. Este ca si acel joc star wars care a devenit tomb raider cu un mod star wars tras peste el, pana la urma asta e un fel de a trage de timp si de a face jocul sa para mai dificil si mai lung decat ar trebui sa fie.

Daca treci peste platforming si timpul pierdut dupa ammo loot+collectibles,jocul in sine devine tolerabil dar si reduci timpul la sfert petrecut in joc, pe langa aia au bagat prea multa viteza,doom nu e quake,din pacate au incercat sa faca un combo de doom+quake+generic platformer si a iesit o ciorba ce nu are nici mirosul nici gustul unui DOOM.
Ignore list :astateofmind
 

Offline slicker

DOOM Eternal
« Reply #18 on: 19 April 2020, 16:20 »
Ha ? Ba baetz. Platforming? Doom si Quake au pus bazele stilului asta de joc. Cred ca ati facut o confuzie de titluri :) Jocul este Doom cat se poate. Pe langa asta, la atmosfera contribuie si un Lore foarte misto facut. Sunteti niste carcotasi :))
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Nosferat

DOOM Eternal
« Reply #19 on: 19 April 2020, 17:22 »
Doom si quake sunt genuri diferite. Au evident lucruri similare pentru ca una nu e puzzle game,celalalt e driving game. Insa doom nu a fost niciodata platformer la un mod asa de dur ca si quake. Nu tin minte sa fi fost atata platforming nici in primul doom,nici in al doilea,nici in doom 64,nici in doom 2016. Tomb raider da, urca aici,grapple here, mergi acolo,cauta secretul sa deschizi usa. Doom,freaking doom? Doom e cu shotgunul in timp ce zboara matele din un monstru.

Poate tie iti place, mie in nici un caz, ma refer la felul in care au schimbat jocul. Reteta era simpla, arme,gloante, metal/death metal si o groaza de monstrii de tocat. Fara tspe customizing stuff,fara runes, platforming dus pana in panzele albe incat am impresia ca joc tomb raider. Nici macar quake nu a fost asa de hardcore la acest capitol, quake a fost mereu mai "rapid" si avea mai mult platforming, insa niciodata nu imi daduse senzatia de tomb raider.

https://www.youtube.com/watch?v=n9q3vdBNsLA&feature=youtu.be&t=2027   Asta dupa tine e doom? Adica e in spiritul jocului?
« Last Edit: 19 April 2020, 17:37 by Nosferat »
Ignore list :astateofmind
 

Online ZorracK

DOOM Eternal
« Reply #20 on: 19 April 2020, 17:30 »
Si eu l-am abandonat de atat platforming! si cand te gandesti ca am dat pre-order la el. Never again!
e cam spre new wave of gaming Rage, Borderlands, Fortnite, etc intelegeti voi
 

Offline slicker

DOOM Eternal
« Reply #21 on: 21 April 2020, 19:55 »
Il joc in reprize scurte, ca nu mai am rabdare ca pe vremuri... Poate de aia nici nu ma deranjeaza multe aspecte.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Ropittbul

DOOM Eternal
« Reply #22 on: 30 May 2020, 17:53 »
Cei care spun ca Eternal este un joc minunat ori sunt prea tineri si nu stiu personajele din Serious Sam si armele din Unreal Tournament ori sunt iubitori de consola !
Doom si Quake au pus bazele .... :)))))
 

Offline ClaudianReyn

DOOM Eternal
« Reply #23 on: 27 October 2020, 12:03 »
L-au facut prea cartoonish/arcade. Toate puzzle-urile alea distrug imersiunea. Parca te intrerup tot timpul de la adevarata misiune. Foarte enervant.

DOOM 2016 a fost mai matur un pic si chair l-am jucat de cateva ori, in schimb pe asta para nu-l pot rejuca. Ceva nu ma atrage.
 

Offline Raziel01

DOOM Eternal
« Reply #24 on: 05 November 2020, 13:00 »
Mereu a fost arcade.
 

Offline slicker

DOOM Eternal
« Reply #25 on: 05 November 2020, 14:23 »
Incet incet, ce era arcade acum ceva vreme de fapt devine "sim" lmao.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline ClaudianReyn

DOOM Eternal
« Reply #26 on: 21 November 2020, 22:01 »
Nu fac astia un Quake nou!?... Poate mai realist si mai sumbru, mai "slow pasted", cu gore pe bune, matur. Sa socheze copiii :D Sa intrige babele de pe bancile bisericilor. Sa bage spaima in parinti cand vad ce vor sa le joace odrazlele :D