Author Topic: Far Cry 6  (Read 2509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Far Cry 6
« on: 12 October 2021, 17:33 »
Observ ca New Dawn e ultimul titlu dezbatut aici.

Nu stiu de ce am avut impresia ca 6-le iese undeva in 2022, am aflat abia azi c-a iesit de cateva zile.

Any first opinions ?

Review-urile nu le mai dezbat, cu IGN si GameSpot m-am convins, Angry Joe a luat-o pe aratura si singurul de la care am mai putut afla una alta a fost "Before You Buy Guide", tot pe YouTube.

Pare acelasi drac cu FC4 si restul incoace.
Ce difera, cica nu mai ai skill tree si nici upgrade-urile de arma nu mai sunt ce-a fost.

Cam atata am dedus eu.

The question remains:
"Will It Run on my config ?"
1080Ti
16GB
i7 6600K
m.2

In 1920x1080 ma astept sa sar de 30fps cu setarile pe HIGH, dar faptul ca mai toate recenziile le-am gasit pe consolele ultime, ma cam deceptioneaza.
Daca e si asta optimizat pentru Ray Tercing, DLSS, ftw si nfs, ma cam tem.

Nu pot spune ca m-a impresionat in vreun fel grafica. In unele aspecte mi s-a parut sub FC5 si ala mi-a cam setat niste standarde.

Astept opiniile voastre.
Cheers.

I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline slicker

Far Cry 6
« Reply #1 on: 12 October 2021, 22:19 »
Din cate am vazut, bad optimization,retarded AI, retarded AI si nu stiu daca am metionat RETARDED AI :), cel mai politic titlu` dintre toate, etc. Deci majoooooooooooooooor skip :) fc3 ramane cel mai bun de departe. punct.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Far Cry 6
« Reply #2 on: 13 October 2021, 01:48 »
E similar cu  Far Cry 4, doar ca nu e in Nepal,ci in Cuba, iar dictatorul nu e un asiatic, ci un afro-sudamerican.

Si da, are multe probleme daca il joci pe hardware, de aia recomand sa-l jucati doar prin Cloud  pe  GeForce Now. 

Totusi, sa nu fim hateri, pentru ca  FC6 chiar  aduce vreo  cateva  noutati:
-harta mai mare
-elemente RPG
-customizare de arme
-perks
-gun-ul cu MACARENA care trage cu CD-uri

Insa toate astea nu compenseaza formula reciclata si res-reciclata de la Far Cry 2 incoace.

Nu merita cumparat, ci jucat  prin abonamentul la Ubisoft Plus care e 15 euro/luna. Cam la nivelul asta au ajuns jocurile Ubi, ca niste seriale proaste de pe Netflix pentru care cheltui doar 15 euro pe abonamentul lunar    ca sa  le vezi o singura data.
« Last Edit: 13 October 2021, 01:52 by bombardieru »
 

Offline KodiaK

Far Cry 6
« Reply #3 on: 13 October 2021, 09:50 »
Au rezolvat cloud gaming-ul? Ca ultima oara cand am incercat era un input lag foarte sesizabil si deranjant.
Si am impresia ca nici GSync/Freesync nu exista, fiind remote play.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 
The following users liked or thanked this post: vladut50

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Far Cry 6
« Reply #4 on: 13 October 2021, 19:11 »
Au rezolvat cloud gaming-ul? Ca ultima oara cand am incercat era un input lag foarte sesizabil si deranjant.
Si am impresia ca nici GSync/Freesync nu exista, fiind remote play.

Geforce Now e ok acum si poti juca pe ultra, pe 50-60 fps.
Conexiunea depinde de furnizor. Fiind abonat la DIGI/RDS,  ruleaza excelent. Intreruperile de conexiune sunt rare, la vreo 3-4 zile si sunt de cateva secunde.

Si atentie, asta in varianta neplatita.

In varianta platita de 10 euro/luna sau 100 dolari/an  poti sa activezi si Ray Tracing, ai  sesiuni mai lungi si  prioritate la servere
https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/memberships/
 

Offline vladut50

  • Feedback Score: (1)
  • Old TR: 19 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 73
    • View Profile
Far Cry 6
« Reply #5 on: 16 January 2022, 13:22 »
@Dexter din ce am vazut pe youtube cu un 1080ti la 1080p scoti aproape 90fps media, cu setari high. Deci super ok.
 

Offline Dexter

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 4 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 143
  • Location: Ploiesti
  • Liked | Thanked: 20 times
  • If it ain't broken, why fix it ?
    • View Profile
Far Cry 6
« Reply #6 on: 20 January 2022, 17:35 »
Merci.
Sa termin eu Death Stranding (Ca pe-asta il am inceput pe PC de vreun an, is pe la 75%) si ma ocup si de FC6.
La un momentdat ma batea gandu sa-l iau pe consola, dar mi s-a parut sincer ca pentru previous gen nu merita; o data ca-i shooter si a doua ca la grafica sufera rau.

S-auzim de bine !
I have to think hard in order to name an interesting man who doesn't drink !
Burt Reynolds
 

Offline vladut50

  • Feedback Score: (1)
  • Old TR: 19 (100%)
  • Jr. Member
  • Posts: 73
    • View Profile
Far Cry 6
« Reply #7 on: 19 November 2022, 15:12 »
Salutare! Vad ca e la reducere Far Cry 6, e 19,80 eur. Oare merita sa il iau? Ce are in plus jocul original fata de cel....neoriginal, ala de pe curentii de apa?
 

bombardieru

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Far Cry 6
« Reply #8 on: 19 November 2022, 20:27 »
Salutare! Vad ca e la reducere Far Cry 6, e 19,80 eur. Oare merita sa il iau? Ce are in plus jocul original fata de cel....neoriginal, ala de pe curentii de apa?
E praf jocul.
E pana la urma un Far Cry 3 versiunea 6.0., acelasi gameplay reciclat, cu grafica invechita, cu aceeasi tematica (o insula, un dictator rau, tu personajul bun care conduci o rebeliune, ai sectoare de curatat).

Sfatul meu?
Poti sa-l joci prin abonamentul UBISOFT PLUS care e vreo 77 lei pe luna.
Intr-o saptamana il termini si nu cred ca o sa mai vrei sa-l rejoci.