Author Topic: MechWarrior 5 Mercenaries  (Read 1221 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ransom

MechWarrior 5 Mercenaries
« on: 22 November 2019, 10:54 »
Cica apare pe 10 dec... epic store.

 

Offline Terror

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
  • Location: Pitesti
    • View Profile
MechWarrior 5 Mercenaries
« Reply #1 on: 05 December 2019, 12:43 »
Eu am facut Preorder. Mai avem fani Mechwarrior pe aici ? NU de alta, dar o sa fie fun in CO-OP
 

Offline Terror

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
  • Location: Pitesti
    • View Profile
MechWarrior 5 Mercenaries
« Reply #2 on: 11 December 2019, 13:00 »
Am jucat destul in cat pot sa imi dau cu parerea despre MechWarrior 5. Jocul nu isi merita banii. Probabil la un pret de 10 - 15 Eur, poate fi cumparat de catre cei care au prins toata seria MechWarrior si s-au atasat de ea. Jocul in sine nu este rau din punct de vedere al campaniei si ce poti face in joc.
Din punct de vedere grafic, jocul sta foarte bine la efecte si la designul hartilor dar foarte slab la detaliile grafice atribuite robotilor. O sa ai senzatia ca pentru grafica hartii s-a ocupat o echipa de programatori, iar grafica robotilor a fost facut de femeia de servici.  Customizarea robotilor este oarecum degeaba deoarece fiecare robot vine cu un anumite sloturi de arme si customizarea este foarte limitata. Puteau sa fure customizarea de la Battletech dar nu au fost in stare. Pe parte de combat jocul este k, Ai-ul nu este chiar atat de rau  dar partea proasta este faptul ca cei de la Piranha au decis sa spawneze AI inamic la 2m in spatele tau fara nici o logica sau tactica. Din cauza asta daca ai de cand sa fi un bun strateg si sa iti faci un plan innainte de a rezolva obiectivele, o sa fi dezamagit ca nu ai ce planuri sa iti faci. Inca un lucru aiurea legat de combat, este faptul ca de la misiunile cu dificultate peste 2,tu so coechipierii tai o sa termini misiunea cu o parte din arme distruse, iar inlocuirea lor costa mai mult decat primesti pe misiune. Pe parte de multiplayer, jocul are doar CO-OP (au anuntat treaba asta), dar partea proasta e ca multiplayerul se aplica doar daca ai prieteni pe Epic Games. Nu exista Matchmakeing cu random players. Cam atatam observat in aproximativ 8 h de gameplay. Sper ca am fost de ajutor pentru cei care vroiau sa citeasca o opinie obiectiva.
 

Offline Ransom

MechWarrior 5 Mercenaries
« Reply #3 on: 11 December 2019, 15:51 »
Mda, din ce am citit si eu pana acuma impresiile nu sunt bune. Vad ca si tu confirmi acest lucru. Eu nu l-am incercat inca. Vroiam sa-i dau incercare saptamana viitoare cand intru in concediu. Mai mult ca sigur il las pe mai incolo, poate il "patchuies" putin.
Plus, fmm de Epic Store.  Eu nu-l am deloc instalat. Pe steam nu va aparea deloc?
 

Offline Terror

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 7
  • Location: Pitesti
    • View Profile
MechWarrior 5 Mercenaries
« Reply #4 on: 11 December 2019, 16:41 »
Nu cred ca o sa apara pe steam. Probabil cei de la Epic Store probabil  ofera suport financiar pentru exclusivitate. Cat despre joc... probabil ii trebuie un patch major. Mai mult ca sigur au papat bugetul, si s-au grabit sa il scoata. Jocul pare finisat doar pe jumatate. Ceva de genu faci un gard frumos la curte si pui o poarta din celofan ca nu mai ai bani de o poarta frumoasa. Cam asta simt eu.
 

Offline slicker

MechWarrior 5 Mercenaries
« Reply #5 on: 12 December 2019, 10:50 »
E pacat, a stat atat de mult in productie...eu visam la VR si campanii extinse, strategii, pfff
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline Raziel01

MechWarrior 5 Mercenaries
« Reply #6 on: 12 December 2019, 12:22 »
Arata ca un joc din 2010. Bine ca au luat banii de la EPIC pentru exclusivitatea de care stiau din primavara in timp ce au lasat playerii sa faca preorders de Steam pana in iulie.
« Last Edit: 12 December 2019, 12:28 by Raziel01 »