Author Topic: Metro Exodus  (Read 15986 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Raziel01

Metro Exodus
« Reply #45 on: 30 January 2019, 11:09 »
Da, asa este. Let's just agree to disagree ;)


Solid comeback!
 

Offline duke_zz

Metro Exodus
« Reply #46 on: 30 January 2019, 11:50 »
Singurul lucru cert (cel putin pt mine) este impartirea asta intre game-clients. De curand mi-am dezinstalat epic store (pe care il tineam pentru UT beta, alfa ce o fi acum - dar e mort de cand cu fortnite), origins (bine ca nu joc fifa si MA e shit iar restul sunt terminate), nici nu stiu ce alte jocuri mai am pe acolo.

Am ramas cu b-net si steam. Si tare mult as prefera sa le am pe toate intr-un singur loc.
 

Offline slicker

Metro Exodus
« Reply #47 on: 30 January 2019, 14:38 »
In primul rand e mai ieftin pe Epic Store,


Eu il vad tot la 60 de euro. Deci astia te forteaza sa iti mai pui inca un jeg de client (gog, steam, origin, uplay, etc). De ce costa tot 60 de euro ma rog? trebuia sa fie mai ieftin cu 12-20 de procente. Pentru ca prostii cumpara de aia. Daca vrei sa faci concurenta nu te pisa pe alegerile consumatorului. Pentru faza asta Epic zboara de la mine din PC.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

Offline oldshooterman

Metro Exodus
« Reply #48 on: 31 January 2019, 21:26 »
Foarte tare: Metro Exodus - Uncovered [Official]

“No pointless fetch quests or busy work, only narrative-driven quests.”
.........................................
Metro Exodus 4K gameplay hands-on - Mutants, horror & brand new area!
« Last Edit: 31 January 2019, 21:43 by oldshooterman »
 

Offline slicker

Metro Exodus
« Reply #49 on: 01 February 2019, 00:07 »
Arata mult prea bine totul, quests, world, tot tot :) Hyyype.
Ignored: axxel4you, Meghido 1469 î.Hr. ,narayanhd, oldshooterman, taxon
 

TrevorArthur

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Metro Exodus
« Reply #50 on: 01 February 2019, 21:54 »
 
  Pentru faza asta Epic zboara de la mine din PC.


Haterilor!   : )


Sunt multi care  au zis ca vor boicota jocul prin a-l descarca piratat!
« Last Edit: 01 February 2019, 21:58 by TrevorArthur »
 

Offline oldshooterman

 

Offline KodiaK

Metro Exodus
« Reply #52 on: 04 February 2019, 10:30 »
Titlu foarte misleading.

Aia a fost afirmatia unui SINGUR developer, care era frustrat ca lumea se caca in munca lor, deci implicit a lui.
"The recent comments made by a member of the 4A Games development team do not reflect Deep Silver’s or 4A Games’ view on the future of the franchise."..."We respectfully ask that any and all valid feedback over this decision is directed at Koch Media / Deep Silver, and not the developers at 4A Games."..."We have every intention of continuing this franchise, and a PC version will always be at the heart of our plans."

Foarte multe lume insa profita de miscarea asta ca sa justifice piratarea jocului. Daca intr-adevar te deranjeaza asa de tare ca vine pe Steam abia la anul, atunci il cumperi si joci la anul, nu il piratezi si il joci acum. 
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline oldshooterman

Metro Exodus
« Reply #53 on: 04 February 2019, 11:38 »
Oricum treaba cu piratarea e relativa, nu reuseste la toate jocurile. Metro Exodus pare sa beneficieze de CP de calitate, cei care asteapta variante piratate s-ar putea "sa se linga pe bot", cel putin o vreme...  ;D

In viitor se va rezolva usor cu CP, dupa ce se va generaliza obligativitatea ca jocurile sa fie jucate doar online.
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Metro Exodus
« Reply #54 on: 04 February 2019, 14:58 »
Am rejucat zilele astea 2033 si 2034 ca sa intru in atmosfera, uitasem cat de spectaculoase sunt, iar cu reshade iti curg balele la cum arata  ;D De Exodus, as zice sa-l asteptati cu sperantele moderate legat de partea tehnica; sa ne amintitm ce probleme au avut precedentele 2 la lansare, plus la ce cerinte au bagat la asta, am dubii ca va fi o lansare reusita.
 

Offline duke_zz

Metro Exodus
« Reply #55 on: 04 February 2019, 16:36 »
deci peste 1 an pe steam, full patches, toate problemele remediate, vis :D
 

Offline oldshooterman

Metro Exodus
« Reply #56 on: 04 February 2019, 17:41 »
...la ce cerinte au bagat la asta, am dubii ca va fi o lansare reusita.
"Cerintele" sunt la nivelul unei grafici de elita din 2019. Nu toti trebuie sa-l joace la setari "max.". Se adapteaza setarile la nivelul hardware-ului detinut.
 

Offline oldshooterman

Metro Exodus
« Reply #57 on: 04 February 2019, 20:20 »
Metro Exodus va primi suport DLSS de la Nvidia, caz in care cei cu placi Turing il vor putea juca fara probleme si la rezolutii mari.
 

Offline oldshooterman

Metro Exodus
« Reply #58 on: 06 February 2019, 18:36 »
  8)
 

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Metro Exodus
« Reply #59 on: 13 February 2019, 09:13 »