Author Topic: Rage 2  (Read 6630 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sir Dracu

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Rage 2
« Reply #15 on: 31 January 2019, 19:25 »
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Rage 2
« Reply #16 on: 11 February 2019, 21:39 »
Prea mult cartoonish, sper sa fie totusi ceva mai placut, parca prea aduce cu doom 3 si prea rapida actiunea. Nu stiu, poate ma da inapoi trailerul. Nu dati in mine, vreau ceva bun si de calitate si cu un story bun. Am cam abandonat lupta in ultimii ani, caci nu mai sunt titluri care sa mai ofere asa ceva din pacate :(
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline oldshooterman

Rage 2
« Reply #17 on: 11 February 2019, 23:58 »
In trailere sunt evidentiate scenele cele mai dinamice, ca sa faca impresie. Ia de ex. trailerele cu Just Cause, parca totul ia foc si explodeaza... Dar in jocurile respective poti sa te plimbi cu zilele si sa nu impusti pe nimeni daca ai chef doar de "excursii" sau plimbari cu tot felul de vehicule.
 

Offline oldshooterman

Rage 2
« Reply #18 on: 03 April 2019, 20:01 »
Siper actiune(!):

"...set for release on May 14, 2019!"
 

Offline oldshooterman

Rage 2
« Reply #19 on: 09 April 2019, 22:12 »
DOOM's legendary BFG 9000 gun in RAGE 2  ;D




 

Offline oldshooterman

Rage 2
« Reply #20 on: 27 April 2019, 13:09 »
 

Offline duke_zz

Rage 2
« Reply #21 on: 15 May 2019, 11:38 »
L-a jucat cineva?

Se afla deja pe toate tarabele din piata :))
 

Offline Raziel01

Rage 2
« Reply #22 on: 16 May 2019, 22:38 »
E mult sub asteptari. Combat-ul este excelent, bine animat, cu feedback bun si sound design pe masura. Din pacate nu se descurca la fel de bine si la restul capitolelor.

Partea de writing/story nu pare deloc interesanta.

Lumea este foarte fada, lipsita de activitati interesante. Din acest punct de vedere seama cu seria Far Cry, dar pana si Ubisoft depune mai mult efort in open world-urile lor repetitive.
 
Driving-ul este sub orice critica. Stiff controls si vehicle combat foarte neinspirat.

Pe partea tehnica se prezinta OK. E placut la vedere, dar a suferit un downgrade grafic comparativ cu trailere initiale.
 

Offline oldshooterman

Rage 2
« Reply #23 on: 17 May 2019, 18:50 »
Rage 2 Removes Denuvo DRM on Steam Following “a Few Requests”

Jocul ofera o cafteala epica care face toti banii. "Lumea" din joc trebuie "curatata" de mutanti, banditi, creaturi si tot ce impiedica existanta unei civilizatii normale. "Povestile" dupa... ;D
Mediul e post-post apocaliptic, biomasa e doar intr-o faza incipienta de revenire, nu au rost comparatii cu fauna si flora din Far Cry.
 

Offline Raziel01

Rage 2
« Reply #24 on: 18 May 2019, 01:56 »
Comparatiile cu Far Cry sunt legate de content design si sunt cat se poate de justificate.
 

Offline oldshooterman

Rage 2
« Reply #25 on: 19 May 2019, 02:16 »
Nu este nici un fel de legatura intre cele doua jocuri, ca urmare orice fel de comparatie pe tema content design e doar de dragul discutiei.
 

Offline Raziel01

Rage 2
« Reply #26 on: 19 May 2019, 03:00 »
Ai dreptate, nu e nicio legatura intre cele doua jocuri decat ca ambele au o multime de trasaturi similare:
-FPS
-Open world
-Progression
-Nu se iau foarte in serios
-etc.
Ironic, ultimul joc Far Cry e intr-o lume postapocaliptica in care predomina culoarea roz.

Ca te faci tu ca nu intelegi sau efectiv nu intelegi nu schimba nimic asta. Cu atat mai mult nu schimba faptul ca Rage 2 e plin de content repetitiv folosit ca sa poata justifica un open world. Arks, camps, roadblocks, etc., toate intra in aceeasi categorie si nu se diferentiaza foarte mult intre ele.
« Last Edit: 19 May 2019, 03:01 by Raziel01 »
 

Offline duke_zz

Rage 2
« Reply #27 on: 20 May 2019, 17:02 »
magenta, te rog!
 

Offline oldshooterman

Rage 2
« Reply #28 on: 20 May 2019, 22:32 »
Corect, "magenta" e un abundent element comun.

Eu inca nu l-am inceput pentru ca jocurile stau la coada, inca nu i-a venit randul. Primul a fost chiar misto, si la reluare. Asta anticipez ca o sa-mi placa la nivel de nota 8-9, ramane de vazut. Din tot ce am vazut si citit despre el rezulta ca e pe gustul meu. 8)
 

Offline duke_zz

Rage 2
« Reply #29 on: 21 May 2019, 11:28 »
Pe mine m-a plictisit si nu l-am dus pana la capat. A fost facut sa bagi bani extra in el (trebuie sa iti faci upgrade max la homebase si pt asta bagi grinding nebun la demolat baze ale raiderilor, dar la nivel max te fac aia ca tu inca level inferior).

Dar asta e topic de rage2