Author Topic: Returnal - Prepare to die  (Read 1703 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline RaijinRoh

Returnal - Prepare to die
« on: 21 February 2023, 20:28 »
Returnal, un Roguelike FPS de milioane. Nu am obiceiul sa cumpar jocurile la pret intreg dar in cazul asta chiar nu regret. Din ce in ce mai rar gasesc jocuri la care ma gandesc si in drum spre servici ( merg mult cu masina :) ). O atmosfera dark, un mister care nu te lasa sa mori si nenumaratele combinatii de arme/defectiuni/artefacte/paraziti fac din jocul asta o capodopera.

Desi nu este la fel de greu ca Dark Souls, prin lipsa de informatie sau prin greselile proprii si RNG te poti baga in colt si nu mai ai cum scapa, de aici si farmecul lui. La fiecare moarte harta se schimba putin, inveti mai mult despre joc si o iei de la zero in materie de arme si artefacte.   

Va propun sa luati jocul si sa nu cititi pe net despre ce fac anumite sisteme, este un farmec in a descoperi singuri. Nu jucati din prima cu ideea ca sunteti gameri buni si nu veti muri ca sigur o veti face ( sunt prea multe informatii lipsa), iar dupa ce muriti de cateva ori jucati jocul pentru scopul de a il completa fara reset.

Pana acum am ajuns numai pana la bosul din adancuri fara sa mor, dar voi reincepe.

Bafta!  8)
 
The following users liked or thanked this post: Merlin

Offline Trustme

Returnal - Prepare to die
« Reply #1 on: 23 March 2023, 11:19 »
Eu deja l-am terminat. De doua ori :D