Author Topic: CONSPIRATII #2  (Read 43405 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline oldshooterman

CONSPIRATII #2
« Reply #525 on: 08 March 2023, 14:05 »
Am fost in China, de mai multe ori... ;D Daca ar vedea "romanii" (gloata care abereaza despre comunisti si alte ineptii) ce au facut aia pe acolo ar crede e ceva film SF.

Aia au facut acolo chestii mult mai tari decat "orasele de 15 minute" imaginate de occidentali, dar din alte considerente, in nici un caz ca sa le ingradeasca limitele de deplasare si restul prostiilor debitate de corporastistii de la WEF.

De ex., ca sa valorifice la maxim potentialul economic al terenului unei comune, au construit o cladire-orasel verticala unde au mutat toata populatia, administratia, locurile de agrement, mini-mall, etc..., in conditii locative la care nu visa nimeni de acolo, ceva SF. Terenul intregii comune a fost curatat complet si pregatit pentru agricultura. ;D

Asta in urma cu cativa ani, intre timp lucrurile au ajuns si mai departe. Totul e super organizat in interesul cetateanului/clientului. Pentru spalatii pe creier din zona asta a lumii, nivelul la care au ajuns chinezi (in ansamblu) e ceva de neconceput. 8)
 

joedonald

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII #2
« Reply #526 on: 08 March 2023, 14:39 »
Am fost in China, de mai multe ori... ;D Daca ar vedea "romanii" (gloata care abereaza despre comunisti si alte ineptii) ce au facut aia pe acolo ar crede e ceva film SF.

 

Da man, stim, China e ca in Cyberpunk
Dar omiti un detaliu: romanii sunt un popor de latini care vor sa stea la gratar si la plaja, ascultand manele.
Nu vor dictatura ca-n tarile asiatice.

Uiti ca Mao a provocat moartea a 80 milioane de chinezi ca sa o aduca la statutul de mare putere mondiala.


Cat despre ingradirea libertatilor, documenteaza-te despre SOCIAL SCORE din China. Ca turist nu-ti dai seama.
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII #2
« Reply #527 on: 08 March 2023, 15:17 »
Si chinezii stau la gratar si asculta ce vor. Am participat si la actiuni de genul asta.  ;D

Pentru ca orasele lor sunt foarte mari, in general e prea complicat sa se deplaseze pentru "gratar" in afara lor intr-o singura zi. Ca urmare au la dispozitie niste parcuri imense dotate cu locuri de agrement si pentru "gratar", unde in diferite locatii se pun la dispozitie niste dispozitive de facut foc cu gaz in interiorul unor mici constructii pe care se pot aseza un numar destul de mare de frigarui si tot ce trebuie pentru gratar. Au in preajma sali pentru sporturi interioare, locuri amenajate pentru sporturi exterioare, piscine pentru balacit si inot, lacuri pentru pescuit contra cost. Iar prajitul se face la umbra, ca intr-o padure cu copaci inalti si tufe cu flori printre ei... Nu vezi asa ceva la noi... ;D

Si nu cunosc pe nimeni de acolo care sa se planga de "SOCIAL SCORE". Avantajul care sare in ochi e ca in nici un mijloc de transport la mare distanta (autocare, trenuri, avioane) nu intalnesti persoane in stare de ebrietate, murdare si urat mirositoare, scandalagii. Nici nu-ti imaginezi ce inseamna sa te deplasezi acolo cu autocare, trenuri, avioane si cat de bine e organizat totul. Asa, de exemplu. 8)
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII #2
« Reply #528 on: 08 March 2023, 15:52 »
Cat despre ingradirea libertatilor, documenteaza-te despre SOCIAL SCORE din China. Ca turist nu-ti dai seama.
Asta merita o atentie suplimentara, se detaliem putin:  ;D

"Italia va deveni prima țară europeană care va implementa un sistem de credit social."
"De asemenea, va fi implementat un program bazat pe recompense. Acesta este menit să aibă un impact asupra reacțiilor oamenilor față de schimbările climatice. Rezidenții vor fi evaluați în funcție de nivelul de conformitate. Programul va fi implementat în Bologna în toamna anului 2022."
"La început, înscrierea în scorul de credit social este opțională. Cu toate acestea, există șanse ca aceasta să devină obligatorie pe termen lung. Seamănă cu unul dintre mult discutatele pașapoarte vaccinale distopice implementate în prezent în UE."

"Membrii Parlamentului European (MEP) au declarat că aceste măsuri au fost planificate mai devreme. Patru eurodeputați au explicat de ce trecerea la un sistem de credit social încalcă drepturile fundamentale ale cetățenilor. Într-o conferință de presă, Cristian Terhes, europarlamentar român, a declarat "În mod clar, asistăm în acest moment la o chinezificare a Europei." (nspirement.com)  ;D

In US/UE vor implementa o varianta mult "imbunatatita", gradual. Rabdare. ;D
 

joedonald

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII #2
« Reply #529 on: 10 March 2023, 05:31 »


Si nu cunosc pe nimeni de acolo care sa se planga de "SOCIAL SCORE". Avantajul care sare in ochi e ca in nici un mijloc de transport la mare distanta (autocare, trenuri, avioane) nu intalnesti persoane in stare de ebrietate, murdare si urat mirositoare, scandalagii. Nici nu-ti imaginezi ce inseamna sa te deplasezi acolo cu autocare, trenuri, avioane si cat de bine e organizat totul. Asa, de exemplu. 8)


Ar fi ideal asa.
Dar in realitate, social score in China cam inseamna:
 

Offline axxel4you

CONSPIRATII #2
« Reply #530 on: 10 March 2023, 21:08 »
Cred ca traducerea este fake, nu-mi vine sa cred ca varsa din el asa zisa propaganda putinista .

https://gettr.com/post/p2awom88fbf

Post Merge: 11 March 2023, 08:10
Russian Defense Ministry: mRNA vaccines are a bioweapon

https://www.anti-spiegel.ru/2023/russisches-verteidigungsministerium-mrna-impfstoffe-sind-eine-biowaffe/
« Last Edit: 11 March 2023, 08:10 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline Nosferat

CONSPIRATII #2
« Reply #531 on: 12 March 2023, 00:38 »
Am fost in China, de mai multe ori... ;D Daca ar vedea "romanii" (gloata care abereaza despre comunisti si alte ineptii) ce au facut aia pe acolo ar crede e ceva film SF.

 

Da man, stim, China e ca in Cyberpunk
Dar omiti un detaliu: romanii sunt un popor de latini care vor sa stea la gratar si la plaja, ascultand manele.
Nu vor dictatura ca-n tarile asiatice.

Uiti ca Mao a provocat moartea a 80 milioane de chinezi ca sa o aduca la statutul de mare putere mondiala.


Cat despre ingradirea libertatilor, documenteaza-te despre SOCIAL SCORE din China. Ca turist nu-ti dai seama.

Meh, hai sa nu o dam din o extrema in celaalta. Da, e drept. Ce au facut "dragii tovarasi", nu se compara,nu ai cum. Sunt la ani lumina fata de ce facem noi acuma.

Insa.....hai sa,hai sa nu.  Am fost prin mai multe orase, eu am mers mai mult pe segmentul de afaceri si nu turism. Ca am vazut zidul, si una alta,da, e chiar frumos facut. Altfel viata de zi cu zi, asa ca te uiti la dorel din RO, HU, DE, EN, etc, versus dorel din CH. Yeah, how about NO.

Dreptul la libera circulatie, libera exprimare libera orice, e cam limitat,e cam subtirel. Sa nu uitam ca dorel de la sat, nu prea are ce cauta prin oras. E un fel de amalgam intre india si china. Pe sistemul esti sarantoc, n-ai tu treaba cu orasul, ia meri inapoi la tara. Ai bani? nici o treaba boss, vino si cheltuie banii la oras,dar tot nu vei cumpara apartament acolo decat daca eu ca si stat iti permit.

Perestroika si Glasnost in varianta extrema, cam asta ar fi China de prin anii 90 incoace. S-a dezvoltat enorm,dar totusi sunt acolo destule lucruri murdare,adica nu prin lapte si miere s-a facut acea schimbare. Doar am vazut pe viu cum se fac lucrurile pe acolo, si da, evident daca faci niste comparatii care din punctul meu de vedere nu isi au rostul. Dar daca faci comparatii cu, stiu eu, RO, HU, BG, etc versu CH, evident pare ca aia o duc mai bine. Insa daca intri in detalii, lucrurile nu par chiar asa de frumoase.
Ignore list :astateofmind
 

Offline taxon

CONSPIRATII #2
« Reply #532 on: 15 March 2023, 11:29 »
Dreptul la libera circulatie, libera exprimare libera orice, e cam limitat,e cam subtirel.

Si, catinel, catinel, ne cam dam si noi dupa ei. Noi, lumea "buna" de pe partea astalalta a globului.
A reaparut cenzura. Colcaie factcecarii. Trebuie sa te supui "standardelor comunitatii".
N-ai permis verde, nu circuli. Nu joci. Ba chiar nu muncesti.

Si parca nu asta ne-am dorit in decembrie 1989...
Art. 30 – Libertatea de exprimare
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII #2
« Reply #533 on: 28 March 2023, 15:58 »
Nu mai e conspiratie:

"(Prof) Dr. Angus Dalgleish, un oncolog renumit care practică în Marea Britanie, a scris recent o scrisoare deschisă redactorului-șef al revistei medicale The BMJ, îndemnând jurnalului ca efectele dăunătoare ale injecțiilor cu Covid să fie „difuzate și dezbătute imediat”, deoarece cancerele. iar alte boli progresează rapid în rândul persoanelor care au primit "booster".

UK Oncologist warns Cancers are rapidly developing post-Covid Vaccination
 

joedonald

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII #2
« Reply #534 on: 29 March 2023, 10:35 »
Stai să ghicesc -  AstraZeneca  xD
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII #2
« Reply #535 on: 30 March 2023, 12:52 »
N-ai ghicit, e vorba despre problemele create de tehnologia mRNA.

"O diferență critică între toate vaccinurile anterioare și „vaccinurile” mRNA este că, în cazul vaccinurilor tradiționale, un antigen PRE-FORMAT, care rămâne extracelular, este introdus în organism, care induce formarea de anticorpi și imunitate. „Vaccinurile” ARNm nu sunt nici antigen preformat, nici extracelular. Codul genetic al mRNA intră în celule și provoacă PRODUCȚIA INTRACELULARĂ a antigenului spike. Acest lucru induce un răspuns auto-imun îndreptat împotriva acelor celule care produc antigenul spike, precum și împotriva celulelor de care se atașează acele antigene spike produse, după ce sunt eliberate. Când acele celule căptușesc pereții vaselor de sânge (celule endoteliale), răspunsul imun îndreptat împotriva lor va provoca coagulare (tromboză), lipsa de oxigen a țesutului furnizat de aceste vase de sânge (ischemie), moartea potențială a țesutului implicat și potenţialul handicap sau decesul persoanei. Proteina cu vârf se poate răspândi și atașa la celulele adiacente dintr-un organ și poate induce o reacție auto-imună care distruge țesutul."

"Am aflat prima dată devreme, înainte ca aceste „vaccinuri” să fie eliberate, că aceste proteine cu vârf create de tehnologia mRNA creează proteine CD4 și CD8 și, în timp ce proteinele CD4 produc răspunsul de anticorpi dorit, se credea că proteinele CD8 sunt citotoxice și pot distruge celula gazdă. Înțelegem acum că celulele gazdă sunt „pe tot corpul” în fiecare organ. Numărul de reacții adverse și decese nu este o surpriză pentru mine, din păcate. Ce se întâmplă cu atât de mulți oameni, mă temeam. Mulțumim Dr Tess Lawrie (MBBCh, PhD)​ și multor altora pentru că au vorbit despre adevăr!!!! Trăim vremuri întunecate."
 

Offline coradux

CONSPIRATII #2
« Reply #536 on: 05 June 2023, 03:02 »
Nu mai e conspiratie:

"(Prof) Dr. Angus Dalgleish, un oncolog renumit care practică în Marea Britanie, a scris recent o scrisoare deschisă redactorului-șef al revistei medicale The BMJ, îndemnând jurnalului ca efectele dăunătoare ale injecțiilor cu Covid să fie „difuzate și dezbătute imediat”, deoarece cancerele. iar alte boli progresează rapid în rândul persoanelor care au primit "booster".

UK Oncologist warns Cancers are rapidly developing post-Covid Vaccination
Conform căror studii? A, vouă nu vă plac studiile, ne spuneți să nu credem sute de mii de doctori ci să credem doar 2-3 doctori care spun ce vă convine vouă să auziți. Nu contează că acei doctori au reputația varză în mediul academic sau că au fost condamnați pentru înșelăciune, în țara în care tractoriștii își dau bacalaureatul la 45 de ani și doctoratul la 50 se știe că toți medicii e sclavii la ocultă. Dă-mi link să văd în ce publicații medicale sau pe ce site-uri de specialitate au fost publicate studiile riguroase care atestă că deteriorarea sănătății e cauzată de vaccin și nu de boala în sine. Posibil să fie așa dar până nu se centralizează și analizează toate datele asta nu este decât o simplă speculație și datele de până acum arată clar o diferență imensă între procentajul de morți la cei nevaccinați și cel de la cei vaccinați. Vaccinat, nevaccinat, viu, mort e extrem de simplu de cuantificat. Efectul vaccinului în evoluția cancerului necesită studii de ani făcute pe pacienți bolnavi și de cancer și de COViD vaccinați, pacienți bolnavi doar de cancer și vaccinați, pacienți bolnavi de cancer și COViD nevaccinați și pacienți doar de cancer nevaccinați.
Și da, sunt ferm convins că pacienții bolnavi de cancer și de COVID vaccinați au o evoluție accelerată a bolii. Exact asta face COVID, te omoară sau îți agravează bolile pe care le ai. Dar la fel de bine poți spune că nu doar la cei cu booster se vede asta ci și la cei care respiră aer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline coradux

CONSPIRATII #2
« Reply #537 on: 05 June 2023, 03:18 »
https://healthfeedback.org/claimreview/possible-increases-cancer-rates-lower-life-expectancy-2021-primarily-effects-of-covid-19-not-vaccination/
Cine face acuzațiile nefondate? Children’s Health Defence, ONG-ul lui RFK junior, cel care are păreri nu numai despre COVID ci și despre Ucraina. Al naibii RFK  cum se pricepe el la toate.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Offline LR

CONSPIRATII #2
« Reply #538 on: 05 June 2023, 22:29 »
Pentagon whistleblower: US has crash wreckage from ‘non-human’ UFOs & has kept it secret for decades



 

Offline Ciocanul

CONSPIRATII #2
« Reply #539 on: 06 June 2023, 09:04 »
Fake AF. Se mai "vand" OZN-urile ca nu prea s-a mai auzit de mult de ele. Acum sunt la moda piramidele si extraterestrii ce au fost, ne-au iubit si abandonat.
Nu inteleg de ce 99% din OZN-uri s-au prabusit in US ? Apoi pe unde s-au mai prabusit, cum de nu au ajuns repede ziaristi, tarani, aborigeni sa ia si ei cate o bucata de fuselaj, o maneta, un buton, o atentie, o maslina ?