Author Topic: CONSPIRATII #2  (Read 43711 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #60 on: 19 July 2021, 08:05 »
MI se pare de bun simt ce spune OMS-ul acolo ...

In alta ordine de idei ... fucking China, again ... https://www.hindustantimes.com/world-news/china-reports-first-human-death-from-monkey-b-virus-all-you-need-to-know-101626613612420.html
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline KodiaK

CONSPIRATII#2
« Reply #61 on: 19 July 2021, 11:11 »
1.- N-am facut nici o confuzie. Poate ai tu nevoie de desen. Am spus: "Indoielile sunt mai mult pe "vaccinurile" cu mesager informatic, pe AZ si pe J&J", adica pe Pfizer, Moderna, AZ si pe J&J = toate disponibile la noi.
2.- Sunt/au fost 4 vaccinuri disponibile in RO, respectiv cele mentionate, nici unul fara potentiale efecte secundare nasoale.
3.- Nu mai intereseaza vaccinarea gratuita cu ce vor "ei", prefer sa platesc pentru ce vreau eu. Iti raman tie mai multe din alea gratuite.
Nu ai ales cea mai fericita exprimare, si de aia se intelegea altceva din ce ai scris initial.
TOATE vaccinnurile/medicamentele au efecte secundare. Vezi Paracetamolul, de exemplu, ce efecte secundare are, mult mai grave decat vaccinurile actuale.
Din pacate ce cauti tu nu exista, si nu va exista niciodata. Vaccin 100% eficient, cu ZERO efecte adverse si care sa fi fost testat deja zeci de ani de zile.

@Drt, nu vad ce ti se pare asa dubios? Este evident ca un vaccin nu are cum sa functioneze prea bine impotriva unei mutatii care nu exista in momentul dezvoltarii lui.
Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #62 on: 19 July 2021, 11:44 »
"Wikipedia Co-Founder, Larry Sanger: Nu mai am încredere în site-ul pe care l-am creat."

"Există companii precum Wiki PR, unde scriitori și editori plătiți intra și schimba articolele."
 

Offline mache

CONSPIRATII#2
« Reply #63 on: 19 July 2021, 17:16 »
"Wikipedia Co-Founder, Larry Sanger: Nu mai am încredere în site-ul pe care l-am creat."

"Există companii precum Wiki PR, unde scriitori și editori plătiți intra și schimba articolele."

Bla bla, majoritatea oamenilor intra pe Wikipedia sa afle informatii tehnice nu sa schimbe idei politice; trebuie sa fii un pic special sa judeci intregul site pentru cateva articole cu tenta politica

PS: Sanger nu mai are tangenta cu Wikipedia de > 15 ani
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #64 on: 19 July 2021, 18:43 »
"Wikipedia Co-Founder, Larry Sanger: Nu mai am încredere în site-ul pe care l-am creat."

"Există companii precum Wiki PR, unde scriitori și editori plătiți intra și schimba articolele."

te referi la cum un anonymous a intrat si l-a adugat pe Malone? :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #65 on: 19 July 2021, 20:53 »
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #66 on: 19 July 2021, 21:00 »
Cica'n UK:
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #67 on: 19 July 2021, 21:35 »
Ăia-s speciali, pentru că nu-s îngrijorați de Delta, deși au mai trecut printr-un experiență similară!...
 

Online axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #68 on: 19 July 2021, 21:46 »
Indoielile sunt mai mult pe "vaccinurile" cu mesager informatic, pe AZ si pe J&J, pentru care s-au evidentiat multe efecte secundare, dintre care unele extrem de nasoale, adica pe cele promovate in vest la nivel exclusiv. Pe vaccinurile produse in alte tari discutiile se concentreaza pe "eficienta", ceea ce e alta treaba. Pot sa fie mai putin eficiente daca nu sunt periculoase. Iar aici nu avem optiunea de a alege intre cele mai putin eficiente dar mai putin periculoase si cele experimentale potential mult mai periculoase. Daca ar lasa lumea sa se vaccineze cu ce vaccin vrea, in mod sigur s-ar vaccina mai multi. E vorba despre interese politice si corporatiste vs sanatate.
Faci confuzii grave. Pfizer si Moderna sunt vaccinuri cu mesager informatic mRNA. AZ, J&J si Sputnik sunt vaccinuri clasice pe baza de adenovirus.
In Romania ai 2 tipuri de vaccin disponibile, unul clasic si doua noi. Deci eu zic ca ai de unde alege.
Avand in vedere ca vaccinarea este gratuita mi se pare ca ti se ofera suficiente optiuni.
Sunt convins ca si daca aveai TOATE vaccinurile la dispozitie tot gaseai vreo scuza stupida sa nu te vaccinezi.


Avand in vedere ca vaccinarea este gratuita mi se pare ca ti se ofera suficiente optiuni.
Sunt convins ca si daca aveai TOATE vaccinurile la dispozitie tot gaseai vreo scuza stupida sa nu te vaccinezi.


[/quote]

Nu e vina nimanui ca sunt narcisist si tin prea mult la mine ca sa ma vaccinez, incerc sa traiesc cam 140 ani e celalalt motiv pentru care nu ma vaccinez.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #69 on: 19 July 2021, 22:30 »
Nu e vina nimanui ca sunt narcisist si tin prea mult la mine ca sa ma vaccinez, incerc sa traiesc cam 140 ani e celalalt motiv pentru care nu ma vaccinez.

Asa zicea si un amic care a murit la 33 ani de covid ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Online axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #70 on: 19 July 2021, 22:39 »
Sunt sigur ca doar covid a avut, in rest era sportiv si ducea o viata sanatoasa, aa si sa nu uitam se si proteja de covid.
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #71 on: 19 July 2021, 23:01 »
Sunt sigur ca doar covid a avut, in rest era sportiv si ducea o viata sanatoasa, aa si sa nu uitam se si proteja de covid.

Funny that you mention it. Da, ducea o viata sanatoasa si activa desi nu era sportiv de performanta. Si chiar se proteja, l-a luat la o bauta cu 2-3 prieteni dintre care unul era pre-symptomatic, in rest se adapta restrictiilor in vigoare.

Macar eu l-am luat cand eram destul de nepasator, events de 200 persoane fara masca si distantare sociala. Am acceptat riscul si am zis ca oricum nu mor. Din fericire nu am murit :D :P
« Last Edit: 19 July 2021, 23:03 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Online axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #72 on: 19 July 2021, 23:17 »
Sunt sigur ca doar covid a avut, in rest era sportiv si ducea o viata sanatoasa, aa si sa nu uitam se si proteja de covid.

Funny that you mention it. Da, ducea o viata sanatoasa si activa desi nu era sportiv de performanta. Si chiar se proteja, l-a luat la o bauta cu 2-3 prieteni dintre care unul era pre-symptomatic, in rest se adapta restrictiilor in vigoare.

  La bauta presupun ca ati baut apa plata cu lamaie sau maxim lapte de capra pentru o hidratare maxima, ASOM am impresia ca nu ai idee ce inseamna viata sanatoasa, trezeste-te la realitate .
   Viata sanatoasa nu inseamna ca stai cu tigarile si alcoolul in bot si ai grija doar sa nu pari gras. Ai foarte multe lucruri de care trebuie sa te feresti ca de dracu daca chiar duci o viata sanatoasa .
« Last Edit: 19 July 2021, 23:31 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline astateofmind

CONSPIRATII#2
« Reply #73 on: 19 July 2021, 23:33 »
Can spun "bauta" nu ma refer la romanistanul "bem pana picam sub masa si ne pisam pe noi". Ceva de genul intalnit cu prieteni si baut 2-3 beri.

Nu stiam ca amish au secte si in romania. Dar parca nu aveau voie nici pe internet, axxel, vezi ca afla popa si te da afara din comunitate ...
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline KodiaK

CONSPIRATII#2
« Reply #74 on: 20 July 2021, 00:02 »
Nu e vina nimanui ca sunt narcisist si tin prea mult la mine ca sa ma vaccinez, incerc sa traiesc cam 140 ani e celalalt motiv pentru care nu ma vaccinez.
Riscul sa mori de la covid este MUULT mai mare decat riscul sa mori de la vaccin. Ca sa nu mai zic de riscul sa ramai cu afectiuni pulmonare daca treci printr-o forma mai grava.
In momentul de fata avem 191,5 milioane de cazuri de covid din care 4.5 milioane au murit. Asta inseamna 2%. In SUA au fost administrate ~335 milioane de doze si s-au inreg ~6000 de decese. Adica 0.00018%.
In concluzie covid-ul este cam de 10.000 de ori mai periculos decat vaccinul. Dar tu stai nevaccinat ca este narcisist si tii asa de mult la sanatatea ta...

Asus TUF Z590-PLUS | 10700KF | be quiet! Dark Rock Pro 4 | 32GB HyperX Fury 3600Mhz | Asus TUF RTX 3080 | Samsung 870 EVO 250GB + XPG Gammix S11 PRO 512GB+2TB + 2xSeagate 2TB | Audigy RX | Sennheiser HD559 | Corsair RM850x | be quiet! Silent Base 802 | ASUS ROG PG27AQDM
Reducere 1% PcG: G6TPRZ4K