Author Topic: CONSPIRATII #2  (Read 43029 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #165 on: 25 August 2021, 16:34 »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline mobydick

CONSPIRATII#2
« Reply #166 on: 25 August 2021, 17:00 »
Regimul putinist, atat de preocupat de vaccinarea populatiei, dar implicat in organizarea protestelor anti-vaxxer in  Europa si America de Nord........ceva da cu virgula.
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #167 on: 28 August 2021, 21:36 »
Cam ce treabă are virusul, cu restul organelor, în afară de plămâni:





 

Offline axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #168 on: 28 August 2021, 21:47 »
Din ce am inteles vaccinul trebuie facut in muschi pentru a nu ajunge in sistemul limfatic si sanguin ca sa fie distribuit in tot corpul, cum foarte multi care fac vaccinurile nu au nici cea mai mica idee despre acest lucru si trebuie sa vaccineze cat mai multi oameni sunt sanse mari sa ajunga exact unde nu trebuie.
   In perioada de testare iti imaginezi ca oameni au fost injectati corespunzator cu vaccinul ca sa fie totul perfect .
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline mobydick

CONSPIRATII#2
« Reply #169 on: 29 August 2021, 12:04 »
Din ce am inteles vaccinul trebuie facut in muschi pentru a nu ajunge in sistemul limfatic si sanguin ca sa fie distribuit in tot corpul, 


Si zici ca esti licentiat in medicina?  Ai un master pe boli infectioase? 
 

Offline axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #170 on: 29 August 2021, 15:27 »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #171 on: 29 August 2021, 15:57 »
Pune și-o concluzie: omenirea va mai scăpa sau nu vreodată de COVID-19, indiferent de câte mutații va avea-n următorii 100 de ani?...
 

Offline axxel4you

CONSPIRATII#2
« Reply #172 on: 29 August 2021, 17:51 »
Din pacate din ce am vazut si am auzit e pus la punct sistemul care sa intretina toata treaba cu covid 19 foarte multi ani, mai ales ca au inceput sa se separe masele de oameni, in vaccinati si nevaccinati , vaccinati fiind in stare sa accepte orice atata timp cat li se promite la nesfarsit ca totul va reveni la normal.
« Last Edit: 29 August 2021, 18:15 by axxel4you »
Ryzen 7 1700 3.8Ghz, 16Gb(4x4Gb) DDR4 3000Mhz Corsair Vengence LPX, Radeon PRO DUO HBM, Silverstone Raven 2, Corsair TX850 V2, Scythe Ashura Shadow,
 

Offline mobydick

CONSPIRATII#2
« Reply #173 on: 30 August 2021, 04:07 »
Pune și-o concluzie: omenirea va mai scăpa sau nu vreodată de COVID-19, indiferent de câte mutații va avea-n următorii 100 de ani?...
Din pacate din ce am vazut si am auzit e pus la punct sistemul care sa intretina toata treaba cu covid 19 foarte multi ani, mai ales ca au inceput sa se separe masele de oameni, in vaccinati si nevaccinati , vaccinati fiind in stare sa accepte orice atata timp cat li se promite la nesfarsit ca totul va reveni la normal.

Savantii zic ca in secolul 21 , mai ales pe la jumatatea sa, va trebui sa ne asteptam la  virusi si mai contagiosi , mai mortali , cu simptome mai grave decat COVID-ul. 
Ceva de tip Ebola, care sa implice si hemoragie interna ca simptom. 

Ori daca mai scapa un carcalac din vreun laborator rusesc sau chinezesc, poate sa fie din ala care  iti consuma tesuturile din interior........stii ala din jocul Crysis 2?
 
« Last Edit: 30 August 2021, 04:09 by mobydick »
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #174 on: 30 August 2021, 13:47 »
Savanții tăi n-au aflat că, dacă un virus este mai mortal, deci și își omoară mai repede gazda, atunci este imposibil să fie mai contagios, pentru că nu se poate propaga din cauza gazdei care a dat colțul?...
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #175 on: 30 August 2021, 15:25 »
Tocmai de aia e mai contagios, pentru ca daca-si omoara repede gazda trebuie sa contamineze alta inainta sa moara cea anterioara. ;D Si nu mor chiar toate gazdele.
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
CONSPIRATII#2
« Reply #176 on: 30 August 2021, 15:58 »
După logica, ta, care crezi că-i cel mai mortal virus dintre toate cele de mai jos?:








 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #177 on: 30 August 2021, 18:48 »
Comparatiile ale sunt irelevante. Sunt mai multi factori care intra in ecuatie. Luam de ex. spre comparatie doi virusi similari, cum ar fi unul gripal - Human Clade 2.1 Influenza A/H5N1 si Covid-19. HC 2.1 Influenza A/H5N1 e mult mai contagios si mai mortal decat Covid-19.

"Viteza de transmisie este un punct important de diferență între cei doi viruși. "Gripa" are o perioadă mediană de incubație mai scurtă (timpul de la infecție până la apariția simptomelor) și un interval serial mai scurt (timpul dintre cazurile succesive) decât virusul COVID-19. Mortalitatea generală legată de infecțiile raportate la om este ridicată (53%), cu diferențe remarcabile între țări și regiuni, variind de la 33% în Egipt până la 84% în Indonezia."

Adica Covid-ul e o gluma dpdv al contagiozitatii si al mortalitatii fata de "gripa" respectiva.

Iar daca lansezi Ebola (care se transmite altfel) intr-o zona foarte populata, face praf zona respectiva inainte de a se prinde lumea despre ce se intampla.
« Last Edit: 30 August 2021, 18:51 by oldshooterman »
 
The following users liked or thanked this post: mobydick

Offline mobydick

CONSPIRATII#2
« Reply #178 on: 30 August 2021, 19:26 »
Savanții tăi n-au aflat că, dacă un virus este mai mortal, deci și își omoară mai repede gazda, atunci este imposibil să fie mai contagios, pentru că nu se poate propaga din cauza gazdei care a dat colțul?...

Bro, fara suparare,  dar pana si un elev care a tocit biologia de clasa a cincea pentru nota de trecere,  ar rade de tine daca ti-ar citi comentariul.
Chiar si daca stiu ca  in ziua de  azi se dau note din indulgenta foarte usor......
Adica trebuie sa fii ultra-Trumpist sa scrii comentariul asta  ridicol.  Sau troll care tine neaparat sa faca misto de noi.

Ca nici colegele mele din clasa a 6-a  care au ramas repetente nu ar  spune o asa gafa. Si vreau sa spun ca pe vremea mea cand eram in gimnaziu (anii 2005-2009)  chiar se facea carte in comparatie cu azi, deci pana si colegele mele repetente  dau clasa generatiei zoomerilor!


 
« Last Edit: 30 August 2021, 19:34 by mobydick »
 

Offline oldshooterman

CONSPIRATII#2
« Reply #179 on: 04 September 2021, 22:21 »
Din ce am inteles vaccinul trebuie facut in muschi pentru a nu ajunge in sistemul limfatic si sanguin ca sa fie distribuit in tot corpul, cum foarte multi care fac vaccinurile nu au nici cea mai mica idee despre acest lucru si trebuie sa vaccineze cat mai multi oameni sunt sanse mari sa ajunga exact unde nu trebuie.
Pana la urma s-au facut analize si s-a constatat ca proteina spike ajunge si se concentreaza in aproape tot corpul. Ramane sa se afle consecintele dupa mai multe doze administrate.