Author Topic: Cum am putea salva specia umana de la extinctie?  (Read 6590 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mobydick

Cum am putea salva specia umana de la extinctie?
« Reply #60 on: 29 August 2021, 10:55 »
 
Eu va zic de pe acum: vaccinati-va si distrati-va  cat mai puteti  in urmatorii 5-10 ani cat mai tine consumerismul actual,  ca orice  masuri ecologiste am lua , ecosistemul e pe moarte, resursele pe cale sa se epuizeze. 


  Mai bine ne povestesti cine te-a convins sa te vaccinezi 

Cred ca am expus clar motivele de 10 ori!

Vreau sa muncesc in invatamant  de anul viitor dupa ce  termin cursurile de modul psihopedagogic . Profesorii sunt primii care ar trebui sa se vaccineze obligatoriu, alaturi de medici.  Si sa le predau elevilor istoria si educatia civica  dupa model progresist , sa nu mai existe generatii de tineri indobitociti  de profesori comunisti, nationalisti , fanatici religiosi  si conservatori.  Sa-i pregatesc pentru viitorul dur care ii asteapta in acest secol si sa nu repete greselile generatiilor anterioare. 
Vreau sa calatoresc in toate statele membre UE in urmatorii 10 ani, poate si in UK si in California si New York  daca primesc viza..........cat o mai tine sarada consumerista si turistica. 
Vreau sa  vizitez multe dame de companie , sa am o viata ideala de burlac dupa o tinerete ratata de relatii de dragoste dezamagitoare, care nici macar nu au fost relatii.  Macar sa-mi aline tristetea din cauza singuratatii  la care sunt condamnat pe viata.
Poate o sa dau si de carnet si o sa-mi iau o masina electrica  Tesla....de ce nu? 
Vreau sa ma distrez, sa-mi recuperez anii pierduti din tinerete.......sa practic niste sporturi, sa gasesc noi metode de distractie precum niste sporturi extreme precum parapantism, rafting , drumetii  sau excursii in grup.   
Crezi ca nu vreau sa ma schimb?
Ba vreau sa ma schimb si sa-mi traiesc viata, dar pana acolo iti trebuie niste BANI, si pana acolo trebuie sa depun efort , iar acum necesita si VACCINAREA !
 
Si pentru ca nu vreau sa-mi traiesc ultimii ani de civilizatie ca un marginalizat sarac, asta e, ma vaccinez, dar macar imi voi trai bine ultimii ani daca e sa mor de la efecte adverse.......ori daca nu mor,  macar imi traiesc viata la maxim pana incep  foametea si criza energetica  si se prabuseste civilizatia.

Si apoi, daca ne vaccinam cat mai multi,  nu o sa ne traim ultimii ani de prosperitate si civilizatie purtand  masca sanitara cand  mergem la supermarket sau fast-food.  Ca in 10-20 ani oricum o sa tot purtam masti de protectie anti-smog....cam pe viata, de fiecare data cand iesim afara. 
« Last Edit: 29 August 2021, 11:02 by mobydick »
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Cum am putea salva specia umana de la extinctie?
« Reply #61 on: 29 August 2021, 14:05 »
Ai cumva și-o explicație logică pentru faptul că, deși se întâmplă acest lucru:

Iar a aparut tacticianu' cu parerismele lui pseudo-intelectuale

încă n-ai fost banat?...
 

Offline mobydick

Cum am putea salva specia umana de la extinctie?
« Reply #62 on: 30 August 2021, 19:23 »
Prea multe discutii  ad-hominem