Author Topic: Darwin Awards  (Read 1213 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ciocanul

Darwin Awards
« on: 28 March 2019, 13:31 »
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-23048628-ipj-harghita-tanarul-ucis-vineri-urs-apropiat-barlogul-animalului-aruncat-lemne-alte-obiecte.htm

Cat de cretin poti sa fii si nu inteleg de ce ai omori sau reloca o ursoaica pt un betiv infect. Omul s-a dus la barlog si a intaratat ursoaica. Cat de prost poti sa fii ? Nici o taratoare din padure cu 2 neuroni nu s-ar apropia de un barlog de urs.
Eu ma gandesc serios daca asta in evul mediu ar fi apucat majoratul si inclin sa cred ca nu. Sigur manca vreo ciuperca rosie. Sau dupa o evaluare scurta a lordului zonei ar fi fost trimis carne de tun atent aleasa pt pacalirea adversarului in vreun skirmish feudal. Cititi mai jos citate si minunati-va.
--------------
Din cercetări rezultă că ei s-ar fi oprit într-o zonă, la 1.5 km distanţă de satul Crişeni, ar fi coborât din căruţă, iar la circa 15 metri de locul unde s-au oprit, victima a găsit bârlogul unui animal sălbatic. (...) şi ar fi aruncat cu bucăţi de material lemnos şi alte obiecte în direcţia bârlogului (...) şi văzând că nu se întâmplă nimic, s-a îndreptat spre bârlog, moment în care a fost întâmpinat de urs şi s-a întâmplat tragedia", a declarat Incze Miklos, de la Biroul de Presă al IPJ Harghita.
--
"Săracul, nu a respectat regulile, fiind gonaci, a fost şi puţin pilit, am înţeles, şi mai îndrăzneţ, că el umblă la vânătoare şi s-a întâlnit de mai multe ori cu ursul şi nu a luat în considerare că ăsta e un pericol foarte mare", a spus Fazakas Attila.
--
"Este foarte agresivă, ieri ne-a atacat, abia am putut să scăpăm, să nu împuşcăm din autoapărare. Şi aşteptăm derogare de la minister cât de repede, pentru că va face probleme, cine mai trece prin zonă precis va fi atacat, s-a făcut foarte agresivă. (...) Comportamentul s-a schimbat total de când a atacat şi a omorât omul. Patrulează în jurul bârlogului şi cum ne-a văzut, imediat să sară pe noi. Adică, acum când vede omul e foarte agresivă şi atacă, după evenimentul respectiv"
« Last Edit: 28 March 2019, 13:34 by Ciocanul »
 

Offline oldshooterman

Darwin Awards
« Reply #1 on: 29 March 2019, 09:50 »
Ursoaica va fi relocata deoarece a devenit agresiva in urma incidentului. Problema e ca are si pui si sa vedem unde gasesc oamenii un barlog pentru toata "familia".