Author Topic: Forum nou! Suntem salvați :)  (Read 11393 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline astateofmind

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #30 on: 20 June 2018, 21:01 »
Sa-l aduca cineva pe traforaj :D
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline edlund

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #31 on: 29 June 2018, 16:05 »
Salutari la baieti si fete, trebuie sa remarc faptul ca se misca foarte bine forumul acum.
 

Edward

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #32 on: 02 July 2018, 05:11 »
Care-i faza cu forumul asta? https://forumcomputergames.com/index.php

(L-am gasit intamplator prin google cand cautam sa vad ce s-a mai scris despre vechiul forum cg) O fi chiar forumul lu shinny? care ne a "cerut" datele inainte sa se inchida vechiul cg , ca sa ne creeze conturi pe noul forum
 

Offline Adi

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #33 on: 02 July 2018, 09:03 »
Ma indoiesc. Are 10 membri toti si, din aia, vreo 5 sunt boti.
 

Offline Fallen

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #34 on: 02 July 2018, 09:08 »
Din toti cei 10 useri inregistrati, nu cunosc nici unul.
Pana la urma aici au venit majoritatea userilor vechi si avem si foarte multi utilizatori :D
O maşină cu volan pe dreapta ....
E ca o maşina cu volan pe stânga, dar pe dreapta.
 Gica Hagi
 

Offline AlexU

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #35 on: 02 July 2018, 09:43 »
Stiu ca Shinny e cu Vendorio - forum.vendorio.ro
Posibil sa fie altcineva in spatele acelui forum.
 

Offline Adi

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #36 on: 02 July 2018, 10:38 »
Ala e picat :D
 

Offline AlexU

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #37 on: 02 July 2018, 20:57 »
A, da? Mie cel putin mi-l arata, insa numai sub forma unui contor care se tot reseteaza.

 

Offline Adi

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #38 on: 02 July 2018, 21:19 »
Acum, da, merge. Dimineata era picat cand am postat eu.
 

Offline mache

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #39 on: 02 July 2018, 22:26 »
Mda, mare chestie vendorio-ul lu' peste... o sa fie un fel de oh-le-igz... Mare greseala am facut ca mi-am lasat detaliile...
« Last Edit: 02 July 2018, 22:37 by mache »
 

Edward

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #40 on: 03 July 2018, 04:47 »
Pai cine te-a pus sa-ti lasi detaliile reale? :)))  De-aia i-am si dat un e-mail secundar care nu ma interseaza ,etc :D  Ca sa vad mai intai despre ce e vorba , si daca chiar se va face acel forum :)) ..  ca dupa pot sa imi fac cont si cu datele reale ;) asta doar  in cazul in care ma va atrage si abia dupa ce se va stabili o comunitate inchegata (asta daca se va intampla vreodata)

Legat de intrebarea de mai sus ,eram curios din cauza faptului ca forumul in fapt (link-ul pus de mine) este foarte asemanator cu vechiul cg.. de fapt este identic, difera doar background-ul (culorile) .. si shinny ne anuntase dinainte pe vechiul cg,  ca varianta lui de forum va fi singura ,cea mai aproapiata de ce a fost vechiul cg, si ca vom fi surpinsi placut de ce vom vedea + ca nu ne poate arata cum arata forumul din motive intemeiate (neterminat inca la vremea aceea) si ca ne va contacta pe email cand e totul gata.. A mai zis si ca forumul poate fi accesibil numai printr-un link "privat" si nu public pe google .. si de aceea am facut legatura intre ele.. am zis ca printr-o "minune" sau accidental mai bine zis , oi fi dat chiar peste forumul in fapt (a lu shinny)  Am zis ca poate stiti ceva :)  Forumul chiar nu arata rau , ma intreb care o fi intentia din spatele acelui forum , ca presupun ca nu este facut doar asa de mantuiala si de plictiseala.. sigur vor sa faca ceva tipii de-acolo. o "renastere" ceva a vechiului cg.

Apropo , legat de forumul in care activam noi acum. Chiar nu se poate face ceva sa fie asemanator cu cel pus de mine? aka originalul look al forumului cg? Eu zic ca ar fi mai usor si mai la indemana pt toti , pt ca ne-am obisnuit cu stilul acela datorita faptului ca ne-am pierdut foarte multi ani pe-acolo + ca probabil ar atrage foarte multi din vechii useri  daca i se face reclama calumea , sa descopere lumea cumva..  Eu unul mai arunc cate un ochi pe-aici ,cand imi aduc aminte, dar din lipsa de timp si etc nu prea ma conformez/adaptez cu look-ul asta diferit ,  mai bine zis nu prea ma inteleg cu actualul look si trebuie sa sap mai bine spre exemplu ,  ca sa ajung unde doresc , prin setari si multe altele.. felul in care e categorizat forumul in sine prin sectiuni etc..  si tocmai prin prisma faptului astuia nici nu prea imi prezinta interes sa intru cu acea placere , cu care intram intotdeauna pe vechiul forum unde ma simteam ca acasa. De ce nu-l faceti identic ca acela ? E vorba de plagiarism ,ceva? in care sa fie actualul forum dat in judecata? Presupun ca din moment ce Computergames nu mai exista , nu ar avea cu ce sa va mai deranjeze in vreun fel :)
« Last Edit: 03 July 2018, 07:15 by AlexU »
 

Offline Adi

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #41 on: 03 July 2018, 08:57 »
E vorba de platforme diferite. E ca si cum ai vrea ca Windows sa arate ca Linux.
 

Offline viezure

  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 115 (100%)
  • Newbie
  • Posts: 9
  • How you doin', old boy?
    • View Profile
Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #42 on: 03 July 2018, 09:51 »
Sau o schema de culori apropiate de vechiul CG?
 

Offline AlexU

Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #43 on: 03 July 2018, 11:13 »
Cred ca ne vom rezuma doar la structura Forumului, care oricum intre timp a suferit modificari. Chiar nu vreau sa fie copycat.

Puteti folosi subiectul de Sugestii pentru a discuta acest aspect.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #44 on: 03 July 2018, 11:27 »
Un 5-10 euro nu cred ca ar fi greu pentru nimeni de donat, ideea este ca atunci cand va creste ca o baza de date mare si poate si timpul sa fie mai scazut ...sa nu fie lasat in coada de peste. Sper sa nu am dreptate! Respect oricum pentru AlexU si pentru ceea ce a facut !
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 
The following users liked or thanked this post: AlexU