Author Topic: Forum nou! Suntem salvați :)  (Read 11402 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pufosul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 11
    • View Profile
Forum nou! Suntem salvați :)
« on: 20 May 2018, 19:14 »
Salutare,

Arata destul de bine noul forum. Pufosul la datorie! ;)
 

Edward

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #1 on: 21 May 2018, 18:44 »
Ar fi o idee buna sa se faca un topic , unde sa ne prezentam toti vechii useri de pe fostul cg forum + alt topic unde sa ne prezentam fosturile feedback-uri din vanzari/cumparari :)
« Last Edit: 21 May 2018, 18:47 by Edward »
 

Offline Outofmymind

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #2 on: 21 May 2018, 20:15 »
Poti deschide oricand un topic de genul. Totusi, din ce vad, suntem aici cu nickurile de acolo.

Salut, sunt Outofmymind, Out of my Mind de pe CG, fost Outofmymind si acolo, doar ca am incercat o alta grafie, dar nu mi-a placut cum arata :D
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline LR

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #3 on: 21 May 2018, 20:20 »
Pai suntem dar, din pacate, cam putini din cei vechi pe aici iar altii au plecat pe adiohobby.ro :(. Se zvonea ca a descarcat cineva baza de date de pe CG. Ce se mai aude referitor la acest zvon? As sugera ca cineva din Bucuresti, care are experienta, sa-l ajute pe AlexU sa seteze forumul corect si sa-l modifice/instaleze pluginuri asa incat sa arate cat mai aproape de CG. Oricum ma bucur ca s-a gasit o solutie astfel incat sa nu stergem cu buretele o istorie de 19 ani a IT-ului din Romania. 
 

Offline Outofmymind

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #4 on: 21 May 2018, 20:23 »
Din cate stiu, nu isi doreste o clona de CG.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline Sylver Cheetah 53

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #5 on: 22 May 2018, 12:03 »
Acest forum foloseşte SMF. Nu are cum să semene cu vechiul, care era vBulletin.

Offline ardeigheorghe

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 11
  • Bucuresti, Orasul smecherilor
    • View Profile
Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #6 on: 22 May 2018, 13:34 »
Pai suntem dar, din pacate, cam putini din cei vechi pe aici iar altii au plecat pe adiohobby.ro :( . Se zvonea ca a descarcat cineva baza de date de pe CG. Ce se mai aude referitor la acest zvon? As sugera ca cineva din Bucuresti, care are experienta, sa-l ajute pe AlexU sa seteze forumul corect si sa-l modifice/instaleze pluginuri asa incat sa arate cat mai aproape de CG. Oricum ma bucur ca s-a gasit o solutie astfel incat sa nu stergem cu buretele o istorie de 19 ani a IT-ului din Romania. 

citez de pe forumul audio hobby:

Topics: 28   Posts: 317   Members: 195   Active Members: 195
Welcome to our newest member, VopConnapen.



deci cati au plecat acolo??
 

Offline Pufosul

  • Feedback Score: (0)
  • Newbie
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #7 on: 22 May 2018, 13:58 »
Nu mulți, asta e clar. Unii pur și simplu au renunțat...
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.404
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #8 on: 22 May 2018, 14:26 »
E clar ca aici suntem cel mai aproape de ceea ce era raposatul CG. Celelalte forumuri existente au alt stil, alta structura, o comunitate deja formata, ori te pierzi in multime, ori simti ca nu esti acasa, virtual vorbind.
Ramane de vazut cum se concretizeaza si initiativa lui Shinnny, dar ceea ce avem aici mie mi se pare foarte ok si ii multumesc din nou lui Alex pentru tot efortul pe care il depune.
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline Ciocanul

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #9 on: 22 May 2018, 14:41 »
All hail Megatron ! :D
Bine v-am regasit !
 

Offline Outofmymind

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #10 on: 22 May 2018, 14:52 »
Bine ai revenit, Ciocane. Si tu, putsa mica.

L-am ignorat dincolo, aici n-o s-o mai fac. Eventual vorbesc cu AlexU sa imi dea mod numai sa ii dau ban aluia. Va fi scopul meu in viata.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline Strumfii loveste din ou

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #11 on: 22 May 2018, 14:58 »
Aolo. Asa potent ..ma sperii si tu stii ca eu nu ma sperii de greutati usor :) Problema e ca ca trebuie sa i-o dai la radacina  ca are ip ce se schimba si mailuri poti turna in prostie.
Doi la mana si ceea ce e este mai important , totul la mine este mare :) de la tupeu pana la obraznicie.
I’m not wise at all…I’m just a joker!
 

Offline Irenicus

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #12 on: 22 May 2018, 14:59 »
Vecina mea , vecina mea ciocanu vreaa... :)  Bai , scuze ca deschid sub asta a doua oara dar ce vetz face daca vine ratonul ala clonat ? cine tine pariul pa 50 de lei ca in doo zile e aici ?   

Eu presimt ca deja e aici, tacticiene. NU vad de ce un ban pe CG ar trebui sa se prelungeasca si aici, cat timp nu faci figuri si te porti ca un om normal
 

Offline cmay

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 6 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 139
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 4 times
  • Transsektoral
    • View Profile
Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #13 on: 22 May 2018, 15:01 »
Aolo. Asa potent ..ma sperii si tu stii ca eu nu ma sperii de greutati usor :) Problema e ca ca trebuie sa i-o dai la radacina  ca are ip ce se schimba si mailuri poti turna in prostie.
Doi la mana si ceea ce e este mai important , totul la mine este mare :) de la tupeu pana la obraznicie.

Eu zic s-o lasi mai moale, deja superi lumea si s-ar putea sa nu-l apuci pe cel pe care-l astepti. Multumesc.
 

Offline Outofmymind

Re: Forum nou! Suntem salvați :)
« Reply #14 on: 22 May 2018, 15:12 »
Vecina mea , vecina mea ciocanu vreaa... :)  Bai , scuze ca deschid sub asta a doua oara dar ce vetz face daca vine ratonul ala clonat ? cine tine pariul pa 50 de lei ca in doo zile e aici ?   

Eu presimt ca deja e aici, tacticiene. NU vad de ce un ban pe CG ar trebui sa se prelungeasca si aici, cat timp nu faci figuri si te porti ca un om normal


Chiar m-as bucura daca asa ar sta lucrurile.


Si tu, strumfex, nu cobi.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.