Author Topic: Intalniri forumistice  (Read 2240 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oldshooterman

Intalniri forumistice
« on: 31 May 2018, 20:47 »
Sunt curios daca ar fi persoane interesate pentru a participa la o eventuala intalnire cu tema "Noptile Devoratorilor de Filme si Muzica". :)

Ceva de genul: cel putin 3 zile/2 nopti undeva la munte (se pot gasi mai multe locatii la tarife foarte rezonabile dar intr-un peisaj deosebit), unde sa ducem echipamente video (proiector, ecran mare, PC, player BR) si audio (amplifacator, boxe), o varietate larga de produse alimentare (pentru gratare, mici, salate, prajituri, etc...), lichide asortate evenimentului, si sa se asigure un program de plimbare/vizitare pentru diferite obiective turistice in timpul zilei pentru supravietuitorii programului de seara/noapte. ;D

Precum se sugereaza in titlu, se va face un program de vizionat filme si clipuri video dintr-o colectie propusa (clipurile video mai mult in pauzele dintre filme, pentru devorat gratarele si restul).
Preferabil toamna sau primavara pentru nopti mai lungi si temperaturi mai rezonabile in timpul zilei. E nevoie de mai multe zile/nopti pentru a fi rentabil pentru cei care se deplaseaza de la distante mai mari. Fara copii mici. ;D
« Last Edit: 31 May 2018, 20:49 by oldshooterman »
 

Offline mudpie

  • Mister Congeniality
  • Global Moderator
  • Feedback Score: (24)
  • Old TR: 230 (100%)
  • Hero Member
  • ***
  • Posts: 1.406
  • Location: Bucuresti
  • Liked | Thanked: 200 times
    • View Profile
Intalniri forumistice
« Reply #1 on: 31 May 2018, 20:54 »
Eram gata sa zic da, sigur, pe urma am vazut ca e fara copii mici.
Pai se poate asa ceva?! Sa stai cateva zile undeva relaxat, fara sa-ti urle niciun plod in creier? Credeam ca esti om serios, zau asa...
Women might be able to fake orgasms, but men can fake whole relationships.
 

Offline oldshooterman

Intalniri forumistice
« Reply #2 on: 31 May 2018, 21:35 »
Copiii mici sunt aditivul perfect pentru a strica orice activitate de genul asta (stiu din experienta). Dar cei cu copii mici pot organiza si ei ceva asemanator, doar pentru cei cu copii mici.  ;D
Eu doar am propus, sa vedem ce iese (in varianta fara copii mici). La cealalta nu ma bag nici "pe bani grei". ;D
 

Offline Outofmymind

Intalniri forumistice
« Reply #3 on: 31 May 2018, 21:49 »
Ba, daca ne putem suporta trei zile, eu n-as zice nu.

A se citi: daca ma puteti suporta.
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline weeppi

Intalniri forumistice
« Reply #4 on: 31 May 2018, 23:23 »
I'm in, șef pă grătar.
Totuși, pentru a nu rămâne doar o propunere, ar trebui lansată o variantă concretă de zonă/variantă cazare etc
 

Offline oldshooterman

Intalniri forumistice
« Reply #5 on: 31 May 2018, 23:49 »
O asemenea actiune e greu de organizat. Se incepe prin a sti cam cati participanti ar putea sa fie. Locatiile suporta de la 15-20 la 50 de participanti pentru a ocupa toate locurile. Pentru 15 - max. 20 de participanti, un "șef pă grătar" plus cateva ajutoare e o solutie excelenta, pentru mai multe persoane situatia se poate complica si poate necesita locatii cu masa asigurata conform unui anumit meniu (plus un bufet suedez cu contributie de diferite produse de la toata lumea, pentru ca meniul sa fie mai variat si mai interesant).
15-20 de persoane e o formula ideala care asigura o integrare buna in grup a tuturor participantilor, chiar daca se formeaza cateva mici "bisericute".

"Pe vremuri" am mai organizat asemenea actiuni, care se termina cu niste amintiri placute de exceptie. Acum nu mai mai bag decat daca se mobilizeaza mai multa lume sa puna umarul. ;D
O sa propunem locatii la distanta rezonabila de toti participantii (daca se concretizeaza ceva).

 

Offline Outofmymind

Intalniri forumistice
« Reply #6 on: 01 June 2018, 02:00 »
Intai ganditi-va la o data. In functie de aia lumea vine sau nu. Eventual, doritorii sa spuna si cand se poate :)

Eu unul as putea cam oricand (doar in caz de forta majora as zice pas)
Drop the Punisher on one end of Latveria, and the Hulk on the other, and see who gets to the middle first.
 

Offline oldshooterman

Intalniri forumistice
« Reply #7 on: 01 June 2018, 02:15 »
In principiu si eu pot oricand.
 

Offline c6t9

Intalniri forumistice
« Reply #8 on: 01 June 2018, 03:06 »
Dacă se aliniază planetele, va fi o întâlnire pe teme abrazive vara asta în București. Îmi găsise un coleg și loc într-o vreme. Erau și mulți doritori. Chestia este că nu-i atât de ușor să potrivești programul oamenilor ca să fie toată lumea ok.

De participat la altă întâlnire îmi va fi 100% imposibil.
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Intalniri forumistice
« Reply #9 on: 21 June 2018, 01:33 »
Spuneti data si sa fie si locatia accesibila si sunt pentru clar, doar ca mai spre sept as propune...

Post Merge: 21 June 2018, 01:34
Ma bag si eu, sper doar sa fie o locatie accesibila ...parca old venea din cluj totusi....
« Last Edit: 21 June 2018, 01:34 by Merlin »
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Merlin

  • Feedback Score: (3)
  • Old TR: 76 (100%)
  • Full Member
  • Posts: 213
  • Location: Bucharest
  • Liked | Thanked: 14 times
  • Live the best life you want!
    • View Profile
Intalniri forumistice
« Reply #10 on: 05 July 2018, 00:01 »
Deci, nicio pozitie, organizare nimic?
A nostalgic member of CG Forum since 2000....
 

Offline Ciocanul

Intalniri forumistice
« Reply #11 on: 05 July 2018, 09:04 »
Daca prind o delegatie in Bucuresti poate rasar si eu acolo seara.
 

Offline sorin147

Intalniri forumistice
« Reply #12 on: 16 October 2018, 22:33 »
Dar de sarbatorit mutarea cand o punem? :) E dã casã nouã.
Dar la nivel micro, adica o seara.