Author Topic: Internetul ruineaza totul: Arta Conversatiei  (Read 1555 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Internetul ruineaza totul: Arta Conversatiei
« on: 10 August 2018, 06:36 »
vorba vine "arta", deja pare ceva de neatins.. e despre cat de mult credeti ca afecteaqza discutia dezavantajele netului.
adica faptul ca nu vezi, nu auzi, nu cunosti contrapartea.

vreau sa vorbim de experiente neplacute si totul la modul concret, fara teorie si linkuri pe cat posibil.

nu cred ca cineva ma poate contrazice cu titlul, sincer acu.. dar m-as bucura sa vad si pareri opuse.
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Internetul ruineaza totul: Arta Conversatiei
« Reply #1 on: 26 August 2018, 05:38 »
se pare ca am spus un adevar atat de evident, incat nici nu e nevoie de vreo disputal..
e un adevar indisputabil :)

sau poate ca suntei exact cei care comenteaza nebunii sp youtube, twitter si alte "platforme". ya know, trolls!




 

Offline oldshooterman

Internetul ruineaza totul: Arta Conversatiei
« Reply #2 on: 26 August 2018, 12:36 »
Internetul e o sursa foarte accesibila si bogata in informatie pe tot felul de teme, e o modalitate rapida si confortabila de comunicare. Un lucru cert e ca nu ruineaza totul. ;D
 

Offline Wagram

Internetul ruineaza totul: Arta Conversatiei
« Reply #3 on: 13 September 2018, 19:43 »
"Da-i omului o masca si o sa-ti arate exact cine e."

Principiul dupa care functioneaza interactiunea de pe forumuri, Facebook, YouTube etc e "ba pe-a ma-tii".  Internetul nu strica nimic, samanta de cimpanzeu strica tot. Singura "vina" a internetului e ca a democratizat prostia.

« Last Edit: 13 September 2018, 19:45 by Wagram »
 

Monier

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Internetul ruineaza totul: Arta Conversatiei
« Reply #4 on: 14 September 2018, 11:58 »
cred ca suntem de acord: nu internetul trebuie blamat pentru ispravele humanoizilor, asa cum nu dai vina pe arme, ci pe degetul pe tragaci. ceva de genul asta.

topicul e clar indreptat catre lumea social media, si cat de falsa, rea, duplicitara, mincinoasa poate fi. si ca, mai ales, distruge placerea nevinovata de a discuta cu cineva. fara presupozitii si prejudecati. fara baggage, fara partinire, fara tabere si transee.

o placere.. veche decat lumea, dupa exemplul urmator
« Last Edit: 14 September 2018, 12:01 by Monier »