Author Topic: Multinationale de top  (Read 2404 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alex khan

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Multinationale de top
« on: 29 May 2018, 00:33 »

Sursa: Undelucram.ro - Descopera angajatorii si mediul de lucru al urmatorului tau job



Cele mai bine evaluate cu 4 stele din 5 , unde mediul de lucru, colectivul, managementul ,  salariile si perspectivele profesionale de avansare  sunt multumitoare/optime, in sensul ca acolo esti tratat ca un om si nu ca un robot sunt urmatoarele  :


  • Microsoft 
  • Oracle
  • EY
  • NTT Data
  • Adobe
  • KPMG
  • IBM
  • E.On
  • Bidefender
  • Google
  • ING Romania
  • Emerson
  • Nokia
  • Betfair
  • Nobel



Companii cat de cat decent cotate si medii de munca decente , cu ceva defecte minore, primind scoruri in jur de 3,70-3,90 stele din 5  :


  • P&G
  • Hewlett Packard
  • Bosch
  • Siemens
  • Grup Renault
  • Endava
  • Vodafone
  • Luxoft
  • Honeywell
  • Dell
  • Raiffeisen
  • Deloitte
  • PWc



 


Companii recunoscute, dar cu defecte majore, cu medii de lucru neplacut, management defectuos,  precum si cu salarii foarte mici, perspectivele profesionale fiind nemultumitoare, nefiind recomandata o colaborare indelungata si  avand scor de 3-3,70 din 5 stele


  • eMAG
  • Electronic Arts
  • Ubisoft
  • Kaufland
  • Lidl
  • Mega-Image
  • Telekom
  • Genpact
  • Flanco
  • Hella
  • Autoliv
  • ATOS
  • Rompetrol
  • Ericsson
  • Coca Cola HBC
  • OMV Petrom
  • JTI



Companii de top care trebuiesc evitate, avand scor in jur de 2-3 stele din 5 !


  • Samsung
  • Amazon
  • BRD
  • Cinemacity
  • DOMO




Multinationale de 5 stele nu exista din pacate in Romania, asa ca va trebui sa le cautati in afara.









 

Offline Monstru

  • Global Moderator
  • Feedback Score: (0)
  • Old TR: 150 (100%)
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 186
  • Location: Bensheim/ Germania
  • Liked | Thanked: 9 times
    • View Profile
Multinationale de top
« Reply #1 on: 30 May 2018, 16:24 »
mi se pare ca lipsesc niste nume de pe acolo (prin unele am trecut si eu)
orange
pepsi
rcs
upc
etc.

De asemenea, e greu de pus in aceeasi liga Kaufland (aproape 20k angajati , retailer , in care 90% din oameni lucreaza ca si casier)  vs de exemplu Bitdefender (are are sub 500-600 de oameni) vs Google romania care are 14 angajati...Asa ca am unele retineri fata de aceste topuri....

 

Offline Pyro

Multinationale de top
« Reply #2 on: 06 July 2018, 07:59 »
Plus ca din pacate nu sunt foarte multi care sa populeze site-ul ala.
As adauga SecureWorks, care dupa 1 an si ceva mi se pare destul de ok, cu salarii peste medie.
 

Offline Ciocanul

Multinationale de top
« Reply #3 on: 06 July 2018, 08:46 »
Nu poti compara mere cu pere si sa dea ... branza. Emag are muncitori cu 8 clase ce imping carucioare in depozit dar si programatori de baze de date inclusiv de de Big Data cred. Hella are programatori de automotive dar si muncitori la banda in 3 schimburi.
Topul nu poate fi facut doar pe firme ci si pe domenii de activitate. Compari programatorul de la Emag cu programatorul de la Hella. Compari vanzatorul de la Lidl cu cel de la Kaufland. Muncitorul de la Coca Cola cu cel de la Hella. Aici e puterea ursului din padure. :)