Author Topic: Obligatiile pe care le avem in viata  (Read 4192 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Obligatiile pe care le avem in viata
« Reply #30 on: 28 August 2021, 13:26 »
Aia cu Location: US of A e doar în creierul lui, care nu-i exclus să-i fi fost afectat ireversibil de trecerea prin COVID-19, deci vă rog s-aveți înțelegere deplină în ceea ce privește postările lui pe acest forum!...
 

Offline mobydick

Obligatiile pe care le avem in viata
« Reply #31 on: 28 August 2021, 17:14 »
Aia cu Location: US of A e doar în creierul lui, care nu-i exclus să-i fi fost afectat ireversibil de trecerea prin COVID-19, deci vă rog s-aveți înțelegere deplină în ceea ce privește postările lui pe acest forum!...

Poti sa-i spui ca e  orice, dar numai mincinos nu .
Pe vechiul forum am vazut poze cu el din America.


Mie mi se pare totusi ingrijorator ca  are 50 de state americane la dispozitie sa le viziteze, o varietate de metode sa se distreze,  nu ca mine in Romanistan,   dar isi consuma timpul sa se certe cu romanii pe forumuri.   Caz in care ma intreb de ce nu se cearta cu americanii? 
Sunt multi romani plecati in strainatate care se agata de trecutul romanesc, manowar ar mai fi un exemplu - are un blog unde scrie si se plange de multe in limba romana, dar e cetatean britanic. 
Cum vine asta? Te plangi cat de kkt e Romania de 10 ani de cand stai in UK, dar inca mai scrii in limba romana si vorbesti cu romani cand ar putea sa o faca scriind in limba engleza.

Mai stiu pe unul, Tsunami, iarasi un alt roman plecat in Michigan,  cu afacere acolo, sta pe Softpedia sa se laude ce important e el ca a mers sa voteze PNL si se tot plange de mizeriile PSD-ului in loc sa uite de Romania si sa-si vada de politica din America, sa voteze intre republicani si democrati. Intre timp aflu ca si-a pierdut afacerea de la numarul mare de nopti pierdute pe Softpedia, dar cica din cauza pandemiei, si  acum e intors in Romania cu coada intre picioare.

Mai stiu pe una care cica-i in Scotia, si revine mereu pe forum sa se laude cat de bine o duce, ca are familie, afaceri, vile, dar sta nopti sa se injure  cu romanii. 



Adica a tot zic de  Romania ca-i de kkt, dar tot voteaza pentru ea, tot se intoarce in ea, tot continua sa-i vorbeasca limba, tot cu romanii converseaza cand se simt "singuri". 

Eu daca as emigra din tara asta, nu m-as uita nici cu fundul inapoi, as uita si limba romana sa o vorbesc, as depune multe eforturi sa devin cetatean al tarii in care am emigrat. M-ar interesa strict politica tarii aleia in care am emigrat .

 
Cata poluare de la individul asta. Tacticiene, tu ca om trebuie doar sa mai iesi din casa.

 



Uite de ce nu ies din casa, pentru ca mi-e sila sa vad in ce hal ati distrus  Bucurestiul si in  Romania in mare parte, voi votantii de PSD!   Voi ati poluat literlamente si ati distrus  tara asta de 30 ani (de fapt 80 ani).
Numai si atunci cand merg la munca, la cursuri, la  interviuri si ies cu autobuzul/tramvaiul/metroul/Uberul prin centrul Bucurestiui,  intru in depresie cand vad in ce hal de "capitala europeana" traiesc.


« Last Edit: 28 August 2021, 17:23 by mobydick »
 

Drt

  • Guest
  • Feedback Score: (0)
Obligatiile pe care le avem in viata
« Reply #32 on: 28 August 2021, 18:34 »
Uite de ce nu ies din casa, pentru ca mi-e sila sa vad in ce hal ati distrus  Bucurestiul si in  Romania in mare parte, voi votantii de PSD!   

După miile de tone de gunoi de pe străzile din B, din cauza celor votați de către cei care gândesc fix ca tine, încă n-ai aflat?:







 

Offline astateofmind

Obligatiile pe care le avem in viata
« Reply #33 on: 28 August 2021, 20:24 »
Asom e in America doar ca sa-si cumpere placi video Nvidia la MSRP cu discounturi de minim 30%. E mare fan Nvidia, s-ar putea chiar sa se mute in cartierul unde sta Jen-Hsun Huang .

Yup, m-ai prins. Exact asta fac. E un business :D
Din pacate cu AMD nu merge, in timp ce astia se inghesuie sa cumpere nvidia sunt magazine in care AMD zace pe rafturi (de placi video zic).



Post Merge: 28 August 2021, 20:27
De ce nu-ti vezi de jobul tau din America, de familia ta ?
În loc să ieși la o bere cu niggerii, feninistele, rednecii trumpisti si travestiti, stai si te cerți cu oldshooterman, dirt  si axxel despre vaccinuri .

CIne zice ca nu fac si celelalte lucruri? Ca tot ai vazut poze cu mine pe vechiul forum, eram la PC cu cg deschis sau aveam alte activitati? ;)

Spre deosebire de tine forumul asta nu e o obsesie pt mine ... dar e funny :P
Softpedia nu m-a prins niciodata. Si aia bat campii la fel de rau ca voi? Sau mai putin si de asta te-au banat? :D
« Last Edit: 28 August 2021, 20:30 by astateofmind »
ignore list: monier, taribobo,narayanhd,wolfenste
 

Offline mache

Obligatiile pe care le avem in viata
« Reply #34 on: 28 August 2021, 20:48 »
revin cu niște "cadouri"